تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۲:۵۴
کد مطلب : 25790

درخواست دو وزیر برای عزل رئیس دانشگاه شاهد

شنیده شده که رضا فرجی دانا و سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیات دولت از حجت الاسلام شهیدی خواسته اند که پس از ۸ سال رئیس جدیدی را برای دانشگاه شاهد انتخاب کن

شنیده شده چندی پیش پس از جلسه هیات دولت وزرای علوم تحقیقات وفناوری و بهداشت و درمان از حجت الاسلام شهیدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خواسته اند که هر چه زودتر حکم برکناری کامیار ثقفی را صادر و نتیجه بررسی های بنیاد شهید و امورایثارگران را برای رئیس جدید دانشگاه شاهد به این دو وزارتخانه اعلام نماید.

درخواست دو وزیر برای عزل رئیس دانشگاه شاهد

در همین رابطه ظاهرا حسن روحانی نیز از انتخاب رئیس جدید برای دانشگاه شاهد استقبال کرده و عنوان کرده باید پس از ۸ سال در این دانشگاه روح جدیدی دمیده شود.

گفتنی که دانشگاه شاهد زیر مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاهی هیات امنایی است که رئیس جمهور یا معاون اول رئیس هیات امنای این دانشگاه است. همچنین وزیر علوم تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت و درمان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از دیگر اعضای این هیات امنا می باشند.

کامیار ثقفی رئیس این دانشگاه از سال ۸۵ تاکنون ریاست این دانشگاه را بر عهده داشته است.

دانشجویان این دانشگاه در سال ۸۷ اعتصاب سه روزه کردند و حتی قصد تحصن در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) را داشتند. ضمن اینکه کارمندان این دانشگاه نیز به علت کمبود حقوق و مشکلات معیشتی و برای اصلاح این روند چندین بار درخواست اصلاح داده بودند و حتی طومار اعتراضی با امضای ۴۵۰ نفر نوشته بودند که در نهایت با تهدید کارمندان و معرفی آنان به برخی نهادهای خاص این اعتراض به شدت تمام خنثی شد و با تعطیلی شورای صنفی کارمندان این دانشگاه پایان پذیرفت.

منبع: دانا
 1. دانشجو می‌گه:

  باسلام ۲۱برای صلاحیت عمومی به دانشگاه شاهد رفتم بعد از امتحان مصاحبه به اتاق ۴۰۳ رفتم انقدر مصاحبه گر … میکرد که واقعا تو دلم گفتم به اینها میگن کارکنان دانشگاه وبسیار هم عجول بود و بعد اخلاق.

 2. ناشناس می‌گه:

  نامه دانشجوی بسیجی به رییس دانشگاه شاهدhttp://alef.ir/vdcewv8wpjh8eni.b9bj.html?248526

 3. کارمند دانشگاه شاهد می‌گه:

  خیلی جالبه بعد از گذشت ۲ سال از لازم الاجرا شدن آیین نامه استخدامی اعضای غیر هیات علمی در هیات امنای سایر دانشگاه ها تازه رییس محترم به یادشان افتاده که کارمندانی هم هستند و حق و حقوقی هم دارند. و حالا که وقت رفتنشان رسیده (انشاء الله بزودی زود) به تکاپو افتاده اند و امضای اعضای هیات امنا را علیرغم عدم تشکیل جلسه هیات امنا گرفته اند. به خیال اینکه با این کار کمی از فوران نفرت و اعتراضی را که در کارکنان این دانشگاه بر علیه شان ایجاد شده است را خاموش کنند و البته تهدید به یافتن افرادی کرده اند که بخواهند کامنت بگذارند و نظری و درخواستی برای عزل ایشان دهند. حال سوال اینجاست که چرا آن زمان که قانون مقرر کرده بود این کارها را نکردی و تلاشی نکردی و با کارمندانت از سر جنگ وارد شدی؟ ریاست محترم جمهور، ریاست محترم بنیاد شهید و وزرای محترم علوم و بهداشت، این خانه از پای بست ویران است. خواهشمندیم آبادش کنید.

 4. ناشناس می‌گه:

  حتی در بنیاد شهید هم به کارگرانش که وزارت کاری هستند عیدی قانونی(دو برابر حقوق) پرداحته اند…
  و این برای دانشگاه شاهد خجالت آوره که با کارگران تحت پوشش وزارت کاری اش اینگونه رفتار میکند و آنان را در تنگنا های اقتصادی و معیشتی قرار داده است.
  اینان حتی از مزایای دیگر کارمندان نیز استفاده نمیکنند تا بهانه ای برای عیدی ۵۰۳ هزار تومانی داشته باشید در ثانی اساسنامه دانشگاه شاهد میگه ردیف بودجه از دولت نداره فقط از بنیاد کمک میگیره همین.
  خداوند به همه بینش صحیح عطا فرماید

 5. كارمند می‌گه:

  همکار عزیز همه ما به نوعی با هم همدردیم ،به هر کدام از ما به نحوی ظلم شده است. درود بر شما که برای احقاق حقتان تلاش میکنید.انشاءاله پیروز باشید.

 6. كارمند دانشگاه شاهد می‌گه:

  همکار عزیز از خواندن نامه ات بسیار متأثر شدم. واقعا متأسفم برای این مسئولین…دوست عزیز خداوند جای حق نشسته است.

 7. هادی کوچکی می‌گه:

  به نام خداوند رحمتگر مهربان
  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

  سوگند به عصر [غلبه حق بر باطل] (۱)
  وَالْعَصْرِ ﴿۱﴾

  که واقعا انسان دستخوش زیان است (۲)
  إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِی خُسْرٍ ﴿۲﴾

  مگر کسانى که گرویده و کارهاى شایسته کرده و همدیگر را به حق سفارش و به شکیبایى توصیه کرده‏اند (۳)
  إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ﴿۳﴾

  برادر ارجمند جناب آقای دکتر ثقفی

  سلام علیکم:
  احتراما، در آستانه سی و دومین سالگردفتح غرور آفرین خرمشهر قرار داریم و اینجانب نیز با افتخار در این حمله شرکت داشتم تا برگی بر جای مانده از افتخارات سپاهیان دلاور این مرزو بوم که در وجب به وجب این خاک گلگون خون و جانها فدا کردند را به شما و همکاران ارجمند دانشگاه و عموم مردم دلیر ایران تبریک و تهنیت عرض مینمایم.
  همانگونه که استحضار دارید بنده جانباز و برادر شهیدان مهدی و ابوالفضل کوچکی هستم.
  و نظر به اینکه بنده برای شما احترام زیادی قائل هستم هم بخاطر جانباز بودن شما و هم بخاطر ریاست دانشگاه شاهد که الحق مسئولیتی بس خطیر می باشد. اما شما اصلا یا مرا حساب نمی کنید یا بمثابه خاری در چشم می نگرید اما به خدا چنین نیست من کور شوم اگر کلامی از روی هوی و هوس بر زبان آورم.
  نمیدانم در این مقال نیز نمی گنجد آلام و دردی را که با پوست و گوشتم حس میکنم. از مشکلات صنفی ام که با نامه و نشست با شما و مدیران شما متاسفانه به بار ننشست.
  با ریاست محترم بنیاد شهیدجناب آقای شهیدی در آذر ماه سال گذشته طی دیداری مشکلاتم را عنوان کردم ایشان نیز خواستند برایشان مکتوب کنم تا رسیدگی نمایند، که نامه را نوشتم و در خواست جابجایی به معاونت آموزشی بیمارستان شهید مصطفی خمینی که بیش از بیست سال در آنجا سابقه خدمت دارم و تاییدات تمام اساتید محترم هیئت علمی بالینی (مدرک) و دانشجویان پزشکی (مدرک)گواه این ادعاست
  بدلیل(تیمار مادری تنها و بیمار و دخترم که دانشجوست و معلول جسمی حرکتی شدید و نیازمند همراهی من) هست.
  از سوی بنیاد شهید با نظر موافق سه نامه به شماره و تاریخهای مختلف (مدرک) برای شما برادر گرانقدر ارسال گردیده لکن تاکنون هیچ نشانی از نتیجه نه به بنده اعلام شده و نه به بنیاد که پی گیر این مشکل می باشد. ( خواهش میکنم جواب را هر چه که هست ابلاغ فرمائید)
  بارها خواستم وقت بگیرم حضورا خدمت برسم اما به گواهی مسئول دفترتان نشد و یکبار ۴ سال پیش وقت خواسم که بعد از ۶ ماه موفق شدم زیارتتان کنم و از مشکلاتی که مدیران شما در دانشکده پزشکی با افترا بنده را به دانشگاه فرستاده بودند صحبت کردم اما باز اثری نداشت.
  حقوق بنده با بیش از ۲۶ سال خدمت هنوز با توجه به افزایش امسال وزارت کار زیر ۸۰۰ هزار تومن است و حق هیئت امنایی را که در دانشگاه وضع کرده اید نیز بما ندادید و نه افزایش ۳۵% بیمارستان شهید مصطفی خمینی را…..!!! اگر ما تابع قوانین وزارت کاریم چرا امسال عیدی ما را ۵۰۳ هزار تومان دادید؟
  در صورتیکه وزیر محترم کار و معاونش گفته اند این رقم عیدی به مشمولین قانون کار خلاف قانون است تنها به بهانه اینکه اینجا دولتی است؟ راستی اگر دولتی هست پس بنیاد شهید که این دانشگاه نیز زیر مجموعه آن است چیست؟
  پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) فرموده اند تا عرق کارگر خشک نشده حقوق او را بدهید. اما من سالهاست که عرقم خشک شده و از حق و حقوق عقب افتاده ام خبری نیست.
  فقط از شمابعنوان برادر همرزم و رئیس این مجموعه میخواهم نگذارید بیش از این خوار و خفیف شوم،در این دانشگاهی که بفرموده رهبر عزیزمان خود گلخانه ای عطر آگین است ورهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) نیز تاکید داشتند که نگذارید پیش کسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم های اداری سرگردان شوند.بنده باستحضار می رسانم با تمام مدیران شما گفتگو داشته ام اما دریغ از یک راهنمایی و کمک،و ناچار شدم در این سایت عرایضم را به سمعتان برسانم. کاش پس از اینهمه مدت نگاهی سخاوتمندانه به این رزمنده خسته از این زندگی بیندازید تا بیش از این شرمسار همسر و فرزندانم نباشم. متشکرم

 8. ناشناس می‌گه:

  این همه کامنت یکسان، حداقل ارزش بررسی رو داره، البته که خود شما هم می دونید چی داره میگذره، خواهش ما اینه که به این همه بی حرمتی به مقام کارمندان پایان بدید. وقتی روز کارمند، زمانی که باید قدر دونست و تجلیل کرد یکی از قماش خودشان را برای سخنرانی انتخاب می کنند و ایشان به تمامی کارمندان میگن ما هم که حقوقمون از شما بیشتره مشکل داریم پس شما هم اگر حقوقتان بیشتر بشه و به ما هم برسه بازم مشکل خواهید داشت، پس دنبال افزایش حقوق نباشید….ما با این جماعت طرفیم…خدایا نظری کن!

 9. کارمند می‌گه:

  با سلام و احترام به دست اندرکاران سایت عصر آبادان، بسیار ممنونیم از شما این فضا را برایمان ایجادکردید گرچه فضای دادخواهی از مسولان محترم پیوسته از جانب خدای مهربان فراهم است. جناب حجت الاسلام والمسلمین شهیدی! سلام و درود بر شما، از شما خواهش میکنیم به وضعیت دانشگاه شاهد برسید رئیس این دانشگاه و مدیران را تغییر بدهید . راه ارتباط کارکنان مظلوم با رئیس دانشگاه را باز کنید تا گوش شنوا باشد، خدا میداند بیشتر از همه به شخصیت و کرامت انسانی کارکنان صدمه وارد شده، ناامیدمان نکنید بررسی کنید شواهد وجوددارد….

 10. كامند می‌گه:

  این پیام را برای شهید نیوز فرستادم منتشر نشد امیدوارم که به گوش شمابرسد:جناب اقای حجت الاسلام والمسلمین شهیدی. سلام علیکم ما کارکنان دانشگاه شاهد اطمینان دارم که حضرتعالی در جایگاه حساسی که حضور داریداز دقت نظر لازم برخوردارید وامیدواریم که عملکرد سالهای اخیر مسئولین دانشگاه را در حوزه های مختلف به خصوص از نظر میزان رضایتمندی کارکنان در حفظ شئو نات انسانی و وضع معیشتی و رفاهی بررسی نمایید.زیرا مشکلات مالی و فشار روانی حاصل از بی عدالتی ، تبعیض،تحقیر و عدم اجرای قانون که در حق اکثر کارکنان شریف و قانع دانشگاه روا شده موجب ایجاد فضای یأس و ناامیدی گشته است، به حدی که نگرانییم شور ونشاط لازم برای خدمت رسانی از میان برود.به طور قطع و یقین عملکرد نادرست رییس ، معاونان و مدیران میانی دانشگاه دلیل اصلی بوجود امدن این مشکلات است. لذا عاجزانه تقاضا داریم چاره اندیشی فرمایید.

 11. ناشناس می‌گه:

  حذف ناگهانی کامنت ها از سایت شهید نیوز یعنی توی کارمند لال شو تا نگویی و شما مسؤولین معزز کر شوید تا نشوید

 12. ناشناس می‌گه:

  مژده بدم خدمت شما کارمند گرامی که تمام کامنت های شهید نیوز منهدم شد

 13. كارمند می‌گه:

  در سایت شهید نیوز بیشترکامنتهایی را درج کرده اند که تعریف و تمجید از رییس را شامل میشود بطوریکه هر کس ببیند بیدرنگ متوجه این موضوع خواهد شد.کسانی که از اطرافیان دکتر هستند کامنت هاییاز روی پاچه خواری گذاشته اند زیرا که خود نیز در این پادگان شاهد از گردانندگان اصلی هستد من از سایت وزین عصر آبادان بخاطر نشر کامنت هایی از هر دو طرف تشکر و‍یژه مینمایم . در سایت شهید نیوز رسالت رسانه ای یا اجرا نمیشود و یا جناحی عمل میکنند و با کمال تعجب موارد مثبت و منفی نیز بسته شده و پیام میدهد صبر کنید. در سایت جوان آنلاین نیز تمام کامنت ها پاک شد و احتمالا این نیز توسط دکتر انجام شده است چرا که او عضو شورای مجازیست….
  پس حق خواهی و عدالت خواهی باید سرکوب شود؟!!!!!!!
  چرا نظرات مخالف تان را از بین میبرید مگر واهمه دارید؟!!!!
  شما بنا به عادتتان آقای دکتر همیشه صورت مسله را پاک میکنید….
  بگذارید تمام نظرات بطور شفاف بیان شود و سرکوب نکنید شان….
  من از خدا وند متعال س نمازم دعا میکنم که کسی جایگزینت شود که درد آشنا باشد نه ظاهر فریب.
  این لفت و لیس هم ارزانی تمام کسانی باشه که ازت تعریف و تمجید میکنند چنانچه در شهید نیوز میبینیم.
  شما با کارکنان خانواده شهدا نیز آنگونه که در شان آنان است رفتار نکردید!!!!
  حتی در این پادگان شاهد ……………………متاسفانه باید این نام را ببرم…مدیران نالایق بسیاری هستند که مایه لعن و نفرین کارمندان شمایند و یا حتی آقای دکتر فلاح معاون اداری مالیتان نیز مثل متر سک از دستورات شما پیروی میکند…..
  رنج و مشقت خانواده هایی که باعث بد بختیشان شدید منتج به تصمیمات آقایان زیر مجموعه شماست… و بالطبع مورد لعن و نفرینشان نیز خواهید بود.

 14. دل شکسته می‌گه:

  مطمءنباشید بعد از بزداشته شدن حجابها ما شرمنده نمیشیم اگه جزء کارمندان دانشگاه یاشید ظلم هایی که به ما شده خیر دارید چی شد یه نامه نوشتین درد دل هامون و گفتیم و امضاء کردیم چی کار باهامون کردن شورای صنفی منحلل کردن به هر کی هم امضا نکرده بود پست دادن ریس رفاه و معاون اداری رف فنی و… از اون دسته اند روز کارمند مراسم برامون گرفتن از قناعت برامون گفتن و از ریحانه و باباش !!!!!!!!!کسی که همه ازش شاکی ن تعریف کردن عید عدیر و ۲۲بهمن شد همه ادارات به کارمند بدبخت یه چیزی دادن دانشگاه شاهد روز زن و روز مرد و عید غدیر و مبعث و… جمع کرد روز کارمند ۷۰به حسابمون ریخت مثلا سرویس های دانشگاه مینی بوس های داغون جرات نداریم به کسی بگیم می ترسیم به جای اصلاح کلا حذف شه یه وام داریم به جز اون ۳میلیون !!!!رفاه که ذخیره هامون الان اونقدره کدوم شرمندگی برای ماست شرمنده رییس دانشگاه شاهد است تا ابد آقای دکتر کارانه های ما کجا رفت تو رو به فاطمه زهرا جواب بدید

 15. ناشناس می‌گه:

  خدایا به همه ما کمک کن که قضاوتمون در مورد افراد طوری نباشه که بعد از برداشته شدن حجابها در روزی که همه حقایق آشکار می شه ،باعث شرمندگی مون بشه.

 16. كارگر دانشگاه شاهد می‌گه:

  بد بخت ترین قشر کارکنان دانشگاه شاهد قانون کاری ها هستند که اجحاف در حق شان بقدری زیاد است که منفعل شده ایم. از حق هیات امنا گرفته تا عیدی قانونی وزارت کار و اضافه کاری و…..
  اینقدر بما ظلم شده و درمانده و مستاصل در پی چاره ایم اما به کجا برویم و به که بگوییم جز خدا که میداند همه ما در مقابل زن و فرزندمان خجل و شرمنده ایم…خدایا ریشه ظلم را برانداز

 17. دانشجو می‌گه:

  نامه دانشجویان دانشگاه به خانم آبیار در پی اتفاقات اخیر دانشگاه:
  http://www.farhangnews.ir/content/73089
  به راستی در دانشگاه شاهد چه می گذرد؟

 18. کارمند آرام می‌گه:

  با سلام
  خوشبختانه با هوشیاری و واکنش به موقع همکاران، امروز (سه شنبه) بخشنامه اصلاحی مدیرکل فناوری اطلاعات ابلاغ شد که در آن با بیانی کاملاً متفاوت نسبت به بخشنامه قبلی، با اشاره به برخی پرسش های همکاران محترم، این موارد اعلام شده است:
  ۱- امکان استفاده کما فی السابق برای تمامی کاربران فراهم است و دانشگاه هیچ برنامه ای برای محدودیت ارایه اینترنت ندارد و نامه قبلی صرفاً برای سقف دانلود ماهانه بوده ۲- این استعلام برای استفاده بهینه و نیز ارایه تسهیلات لازم بوده ۳- لطفاً ضمن رفع نگرانیها و ابهامات احتمالی، پیشنهادها و نظرات همکاران ارجمند نیز اعلام شود.

  ضمن تشکر از همه دوستان که باعث ابلاغ این اصلاحیه شدند، به نظر من باید این اقدام سنجیده مدیرکل فناوری را ارج نهاد و این پرونده را خاتمه یافته دانست چرا که بهترین و عاقلانه ترین کار در این گونه مواقع، عذرخواهی و اعتراف به اشتباه (به هر نحو)، دلجویی و تلاش برای جبران است.

 19. ناشناس می‌گه:

  به نام خدا

  از مسئولان محترم تقاضا می کنیم کسی را برای دانشگاهمان انتخاب کنند که هم عدالت را از روی قانون و وجدان اجرا کند و هم میانه رو باشد. در طول این ۸ سال خیلی از حقوق ما از بین رفت امیدواریم با انتخاب فرد شایسته بتوانیم پیگیری کرده و برگردانیم.

  البته عرض کنم در طول این چند سال پیوسته از راه های مختلف نسبت به احقاق حقوق و رفع مشکلات تلاش کردیم، مدارک و شواهد موجود است.

  ما منتظریم، به نام خدا، به یاری خدا و هرچه او بخواهد.

 20. یک دانشجو می‌گه:

  من مطمینم این خبر شایعه ایی بیش نیست. تا آنجاییکه ۸ سال هست ایشان را از نردیک میشناسم همیشه قوانین را به حد کامل رعایت میکنند. ایشان یک انسان فرهیخته و کاملاً علمی هستن. بنده چند کار اداری هم با ایشان داشتم و ایشان به راحتی میتوانستند از قدرت خوذ استفاده کنند. اما در نهایت کامل بنده را به قوانین ارجاع دادند.

  تو خوابگاه اصلی این دانشگاه که کاملاً نو ساز هست هر روز یک بخش از ساختمان کنده شده و سنگ های آن در حال ریزش هست. ایشان به کارفرما اعتماد کردند اما این ساختمان همانند همه ی ساختمان های بی کیفیت ایرانی از اصول فنی مهندسی بویی نبرده است. پس چرا کسی وزارت مسکن و شهر سازی را برای این چنین ساخت قتلگاه هایی نمیکند؟
  ایشان از لحاظ اخلاقی بسیار انسانی وارسته هستند.
  به کسانیکه این شایعه را درست کرده اند توصیه میکنم به جای این بحث ها دنبال پیگیری کردن اخبار یارانه های خود باشند نه به فکر عزل یک معلم زحمت کش و علمی و خادم دانشجویان.

  • ناشناس می‌گه:

   اولش با خودم گفتم یه دانشجویی هستی که حواست نبوده، جوونی کردی و اومدی وسط بحث یه سری کارمند مظلوم و داری ساز مخالف میزنی ولی به هرحال دوستت داریم و نظرت هم محترمه . اما وقتی دیدم آخر حرفات از شأن دانشجویی فاصله گرفتی و با تمسخر صحبت میکنی لازم دیدم به سبک خودت بهت یادآوری کنم که حضور یه دانشجو وسط یه بحث کارمندی مثل حضور یه کارمند وسط بحث های داغ دانشجوییه که حتماً چیز بیخودی میشه. میفهمی که…؟

  • كارمند دانشگاه شاهد می‌گه:

   آقای دانشجو
   گفتم برای اینکه بی احترامی شمارا جواب دهم، جوابیه ای در همان شانی که خود لایقش هستی بنویسم اما میبینم کمی بچه ای برای این صحبت ها.
   ما سالهاست با سیستم مدیریتی رئیس دانشگاه مشکل داریم و این استبداد رای ایشان را در تمامی زمینه ها نه تنها شاهد بودیم بلکه آسیب های فراوان مالی نیز خورده ایم . شما بهتر است به همان درست برسی و در این حوزه مداخله نکنید.
   مشکل برای همه هست اما در اینجا به تمام زیر مجموعه تسری پیدا نموده .
   خدا کشتی آنحا که خواهد برد
   اگر ناخدا جامه از تن درد

  • ناشناس می‌گه:

   دانشجوی گرامی که کارمندا رو به خاطر پیگیری خبر عزل یک معلم زحمت کش مذمت می کنی! معلم زحمت کش من به من یاد داده حق مدار باشم، از حق دفاع کنم، در برابر ناحق موضع داشته باشم گرچه آن صاحب عملکرد ناحق متظاهر به حق باشد

 21. کارمند آرام می‌گه:

  هیچ ابهامی و سوء برداشتی در کار نیست. من هم متن بخشنامه را دیده ام. مدیرکل فناوری اطلاعات با بکاربردن عبارات عجیب و توهین آمیز در حالی که هیچ ضرورتی وجود نداشته، مرتکب یک اشتباه غیرقابل توجیه در جهت رنجاندن و تحریک همکاران شده است. همین نگارش خاص هم باعث قضاوتهای بعدی شده است. اکنون همه جا سخن از اطلاع رییس دانشگاه از سبک نگارش نامه است (که دور از ذهن هم نیست)، دکتر ثقفی باید به سرعت با این حرکت زشت مدیرکلش برخورد کند و از کارمندان به نحو مقتضی دلجویی نماید؛ در غیر اینصورت همه تلاش خواهند کرد تا مقام معظم رهبری در تصمیم خود تجدیدنظر کنند چرا که وقتی در مورد عموم کارمندان شریف دانشگاهی (که رهبر معظم آن را گلخانه عطرآگین می نامند) اینگونه ذهنیت منفی وجود دارد پس وای به حال مردم عادی و فضای مجازی کشور.
  و یک توصیه دوستانه به آقای مدیرکل : روی اعصاب آزرده کارمندان بندبازی نکنید و هر متنی را فوراً امضا نفرمایید وگرنه همه ما اشکالات و به قول شما موارد “غیرمتعارف” داریم و خدای نکرده ممکن است پای نهادهای نظارتی بنا به درخواست کارمندان آگاه در مورد موارد “غیر متعارف” شما به دانشگاه باز شود و می دانید که درخواست رسیدگی از مراجع نظارتی اکنون دیگر”غیر متعارف”نیست. هست؟!

 22. علیرضا می‌گه:

  درود بر “کارمند ساده” که با بیانی روان و دلنشین اما محکم و مستدل حرف دل همه کارمندان رو بیان کرده. همه می دانند و قضاوت خواهند کرد که آیا متن ایشان صادقانه نگاشته شده یا پاسخ آن فرد به ظاهر همکار که تهدید و تحدید را “سوء برداشت” نامیده است.

 23. کارمند ساده دانشگاه شاهد می‌گه:

  درست یک هفته پس از انتشار خبری مبنی بر درخواست دو وزیر علوم و بهداشت از رئیس بنیاد شهید برای تغییر رییس دانشگاه شاهد در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ در برخی از سایت ها و خبرگزاری ها، که با استقبال و کامنت های فراوان دو قشر کارمند و هیات علمی این دانشگاه مواجه شد، طی یک نامه داخلی در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ از کلیه معاونین و مدیران این دانشگاه خواسته شده که محدودیت هایی در دسترسی به اینترنت برای کارکنان دانشگاه برقرار شود. در متن این نامه که البته با امضای مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صادر شده، چنین آمده است: «احتراما با توجه به استفاده غیرمتعارف برخی از کارکنان از اینترنت، خواهشمند است نظر خود، در خصوص استفاده کارشناسان و کارکنان حوزه خود از اینترنت را مطابق لیست زیر اعلام بفرمایید.» و نکته جالب توجه این است که در ادامه نامه کلیه معاونین و مدیران دانشگاه با این جمله که: «بدیهی است در صورت عدم ارسال این اطلاعات، کمترین میزان استفاده از اینترنت برای کارکنان لحاظ خواهد شد.» تهدید و مجبور به پاسخگویی به نامه شده اند. از سوی دیگر با دقت در ساعت درج کامنت های کارکنان و اعضای هیات علمی این دانشگاه در سایت ها متوجه می شویم که عموما در ساعات غیرکاری درج شده و لذا خارج از محیط دانشگاه و محل کارشان بوده است (که البته خود این مسئله نیز گواه صادقی بر وجود رعب و وحشت شدید امنیتی است که به یمن وجود ریاست دانشگاه در طول چند سال اخیر در فضای دانشگاه ایجاد شده است) ولی متاسفانه ریاست این دانشگاه بدون توجه به مطالبات قانونی و انسانی کارکنان و بدون توجه به روحیه علمی و دانشگاهی که باید در فضای یک دانشگاه حاکم باشد، با حربه های اینچنینی به ضعیف ترین قشر این دانشگاه توهین نموده و همچون کودکان دست به رفتارهای تلافی جویانه می زند و از سوی دیگر نیز به هرگونه انتقادی که از عملکرد ایشان می شود، برچسب توطئه سیاسی و جناحی می زند. این در حالی است که دغدغه و مسئله اصلی امروز کارکنان این دانشگاه، جدای از عملکرد بد مدیریتی ایشان، مسائل صنفی و اداری خودشان است. چند سال پیش نیز که کارکنان این دانشگاه به منظور بیان مشکلات معیشتی خود از طریق شورای صنفی کارکنان که یک نهاد قانونی و پذیرفته شده در همه دانشگاه هاست، اقدام به ارسال یک نامه کاملا محترمانه با امضای اکثریت کارکنان به ایشان نمودند، در پاسخ چیزی جز جابجایی، توبیخ، معرفی برخی افراد به وزارت اطلاعات و در نهایت انحلال شورای صنفی کارکنان، ندیدند. این دانشگاه که در اساسنامه خود غیرانتفاعی تعریف شده، دارای اعضای هیات امناست که در راس آن رئیس جمهور محترم قرار دارد. ما کارکنان دانشگاه شاهد به دلیل ظلم بسیاری که در طول ریاست هشت ساله رئیس فعلی دانشگاه بر ما رفته عاجزانه از مسئولین و اعضای محترم هیات امنای این دانشگاه یعنی جناب آقای دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم، حجه الاسلام و المسلمین شهیدی، رئیس محترم بنیاد شهید، و وزاری محترم علوم، بهداشت و آموزش و پرورش خواستار رسیدگی جدی به اوضاع این دانشگاه و تشکیل فوری جلسه هیات امنا هستیم. به امید آنکه با تدبیر عاجل دولت تدبیر و امید دوباره شاهد احیای شرایط علمی، آکادمیک و اداری مناسب با شان و شئون جامعه دانشگاهی کشور بجای فضای امنیتی و نظامی در دانشگاه شاهد باشیم و خفقان و انزوا را از این دانشگاه بزداییم.

  • همکار می‌گه:

   با سلام
   با سوء برداشت شما از اقدام صورت گرفته توسط فناوری کاملاً مخالم چرا که این اقدام هر ساله انجام میشود و ارتباطی با خبر درج شده ندارد. برای اثر بخش بودن نقدها، انصاف را فراموش نکنیم.

  • ناشناس می‌گه:

   ضمن تشکر از شما دوست عزیز به خاطر احساس مسئولیت و انعکاس مصائب و مشکلات دانشگاه شاهد در سالیان اخیر بویزه در خصوص تحقیر و توهین اخیر کارکنان در استفاده اینترنت، واقعاً آدم نمی داند در عصری که انسان ها بدنبال کاوش و تحقیق در فضاء می باشند باید به این نوع اقدام های بچه گانه خندید یا گریه نمود!!!!!

  • کارمند می‌گه:

   برای رسیدن به کبریا باید نه کبر داشت نه ریا
   اما نمیدانم چطور ..با این همه کبر و غرور و دیکتاتوری خود نسبت به حتی مساعل شخصی و خانوادگی افراد زیر مجموعه دانشگاه …،ادعای رسیدن به کبریا را میکند و به نظرش بسیاری از پرسنل …دور از خدا هستند و دائما” بجای انجام وظیفه مدیریتی خود مشغول موعظه کردن کسانی هست که مطمعنا” بیشتر از او به خدا نزدیک هستند.
   خوب مسلم است چنین آدمی نه تنها نمیتواند جهت ارتقاء یک مجموعه علمی مفید باشد بلکه به درد مدیریت در هیچ سازمان و ارگان یا ادارات معمولی هم نمیخورد.

 24. علی می‌گه:

  علاوه بر …باید مدیران بی کفایت مانند …که بیسوادو پر از فساد اداری و…. میباشد نیز باید برداشته شوند
  ممنون از مدیر سایت که این خبر را انعکاس دادند.

 25. رضا می‌گه:

  دکتر ثقفی فردی علمی و جدی است و دانشگاه شاهد را از هیچ به رتبه شانزدهم کشوری رسانده است و جلوی هزینه ها ی بیمورد مثل اضافه کارهای ثابت و پاداشها و لفتو لیسهای.. کارمندان را گرفت و بدین خاطر از او ناراضی هستند کم نودن حقوق کارمندان ربطی به او ندارد و تابع نظام اداری کشوراست.
  به هر حال خدا ناظر است و خوب قضاوت خواد کرد.

  • محفوظ می‌گه:

   در پاسخ به آقا رضا
   اگر از لفت ولیز های کارمندان کم کرد متاسفانه اونو به سمت خود و اطرافیانشون سوق دادن و برای انحراف افکار و خودشیرینی جلوی سایر مسولین و کسب وجه در جمع خوبان خرج نمودند:
   استخر رفتن مدیران و خود ایشان به طور مرتب و صرف شام و میوه و … پس از ورزش و استحمام
   پرداخت ۲۵ ساعت اضافه کار ثابت به کارکنان خدمات و در آخرین مورد قول ایشان در روز کارگر به کارگران برای پرداخت ۱۱۰ هزار تومان هر سه ماه یکبار
   استفاده کارکنان خدمات و فضای سبز و نیز برخی مدیران و اعضای هیات علمی از سرویس اختصاصی کارمندان با چراغ سبز ریاست دانشگاه
   اعطای پست های مدیریتی به افراد و بعضا سفارش شدگان که در یک مورد به عنوان نمونه مدیر کل خدمات دانشجویی با مدرک تحصیلی دیپلم که هرگز واجد شرایط برای احراز آن نبودند و الخ

   پیشنهاد میشود هیاتی از سازمان بازرسی برای بررسی تخلفات صورت گرفته به این دانشگاه اعزام گردد.

  • ناشناس می‌گه:

   آقا رضا دوره توهین به این شکل دیگه گذشته و اثر عکس داره. کارمندا هم با همه دلخوریشون اینطوری به رییس توهین نکردن که تو به کارمندا کردی!

  • مهندس می‌گه:

   این رتبه رو از کجا در آوردی؟

 26. ناشناس می‌گه:

  به امید او

  خوشحالیم، اما مهمتر آن است که مدیرانی مانند احسانیان (مدیر کل امور اداری) که ۱۲ سال است حقوق خیلی ها را از بین برد.

  مدیران عوض، تنبیه و عوض شوند. مسئوالان محترم (رئیس محترم جمهور و دو وزیر محترم) به داد بی عدالتی های (تحقیرها و …) نسبت به منابع انسانی این دانشگاه برسید.

 27. ناشناس می‌گه:

  خوب است دانشجویان رتبه بندی دانشگاه ها راببینند در زمان دکتر ثقفی تازه دانشگاه مطرح شده است

  • دوستدار نظام می‌گه:

   دوستان عزیزی که راجع به پیشرفت دانشگاه صحبت می کنند، بفرمایند که یعنی اگر فرد دیگری رئیس دانشگاه بود، این پیشرفت ها صورت نمی گرفت. با این همه پیشرفت علم و فناوری کشور، پیشرفتی که در اینجا رخ داده اینقدر شگفت انگیز است! اینقدر شما را بهت زده و مشعوف کرده است! چه معلوم که با حضور فرد دیگری در زمان کمتری به این پیشرفت و یا حتی بیشتر ازاینها نمی رسیدیم.

 28. ناشناس می‌گه:

  خواهش میکنیم سریع تر این کار را انجام دهیدبه خدا به دین به پیغمبر این فرد و افراد تحت امرش مثل یه پادگان دانشگاه رو اداره میکنن هر کس سوالی پرسید اخراج هر کس اعتراضی داشت اخراج هر کس رو به روی حرف زور ایستاد اخراج هر کس نسبت به نوع سیاست های به کار گرفته شده اعتراض داشت اخراج و… خسته شدیم دوره ما که تموم شد ولی حداقل ظلم از سر بقیه برداشته می شود

 29. يك كارمند مظلوم می‌گه:

  در دانشگاه شاهد تبعیض بیداد می کند و رئیس دانشگاه نیز نمونه یک دیکتاتور هست.وهمینطور مدیران نالایق که باعث از بین رفتن کرامت مارمندان در این دانشگاه شده اند.مخصوصا احسانیان مدیر اداری . و سید مرتاض و گرشاسبی…. و نمونه زیاد است .
  خدا ریشه ظلمشان را بخشکاند.

 30. صبورتر از ایوب می‌گه:

  شهید بهشتی چه زیبا تفاوت ها را بیان کرد: “ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت”

 31. ناشناس می‌گه:

  ایشان پیش یه عده گفته بود من مثل یک دیوار بتونی هستم که هر کسی با مشت به من ضربه بزنه دست خودش آسیب می بینه من فکر می کنم ایشان مغزشون هم از همان جنس است.

 32. ناشناس می‌گه:

  یکی از اشکالات دکتر انتخاب مدیر کل های نالایق بود . مشکل کارمندان دانشگاه شاهد فقط کمی حقوق نیست

  احترام به کارمند، حفظ کرامت کارمند ، واژه هایی بیگانه هستند که در دانشگاه شاهد فراموش شده اند.

  • یک همکار می‌گه:

   با دوست ناشناسی که به احترام کارمند و کرامت او اشاره کرده کاملاً موافقم. مشکلات مالی وکمبود ها و گلایه گذاری ها همه جا هست ولی آن عاملی که باعث افسردگی خاص همکاران ما در مقایسه با سایر دانشگاهها و سازمانها شده قطعاً همین ظلم و تبعیض و بی احترامی و بی توجهی است. من که شرمنده زن و بچه ام شده ام از حقم نمی گذرم و قطعاً حلالشان نمی کنم. شک نکنید آه این همه مظلوم گریبانشان را می گیرد و نتیجه اش را هم در دنیا خواهند دید و هم در آخرت

 33. محمدزاده می‌گه:

  بیشتر مشکل از مدیرانی است که در این دانشگاه ارزشی مانع رشد و تحقیر و معیشتی کارمندان میگردد که در صدر آن مدیران می توان به آقای احسانیان نام برد که با لیسانس کشاورزی بمدت ۱۲ سال میباشد که مدیر کل معاونت اداری میباشد.

 34. ناشناس می‌گه:

  چرا باید کسی را که بعد از هشت سال مثلاًمدیریت یک کار مفید انجام نداده و هیچ پیشرفتی در دانشگاه نداشته و باعث پسرفت شده ریاستش تمدید شود شما بگو؟

  • یک کارمند می‌گه:

   من هم یک منتقدم اما منصف. رتبه دانشگاه را ببینید، خود دانشگاه چقدر تغییر کرده ۸ سال پیش چه وضعی داشت؟ حقوق ما هم طبق مصوبات دولت پرداخت می شود و همه این را میدانیم اما میخواهیم مقصری داشته باشیم. در بحث مدیریت فردی ایشان با روش خشک و انعظاف ناپذیر نتوانستند محبوبیت بدست آورند.

 35. ناشناس می‌گه:

  نه نگو برو
  خدا ناظر تمام اعمال ماست، وقتی شب به شب سرمون رو روی باش میگذاریم و به خواب میریم باید با وجدان آسوده بخوابیم
  دیر یا زود باید پاسخگوی تمام اعمالمون باشیم
  شما هرگز کاری نکردی که دل کارمندان شاد بشه هرگز
  ما که ندیدیم

 36. یک همکار می‌گه:

  خود کرده را تدبیر نیست… روزی که ایشون با لجاجت کودکانه شورای صنفی رو تعطیل کرد علناً به کارمندان خودش اعلام جنگ داد و در واقع تنها راه گفتگوی مسالمت آمیز رو هم بست. از اون به بعد هر درخواست صنفی یا چون بغض در گلو شد یا شکایتی به یک نهاد نظارتی.

 37. یک کارمند دانشگاه می‌گه:

  دوستان قدر ی عادلانه تر بنویسید .همکاران محترم و خود دکتر میدونن کهمن یکی از منتقدین سرسخت ایشان بودم اما معتقدم هر آمدنی رفتنی را در پی داره ای کاش دکتر جوری عمل می کردکه امروز همه از رفتنش ناراحت باشند نه این که رفتنش باعث خوشحالی همکاران دانشگاهی بشه .ایشون انسان بسیار سالمی هستن ولی توی مدیریتشون خیلی بد عمل کردند بنده در جسله با یکی از معاونین ایشون مشکلات معیشتی کارندان که دغدغه همه بود را مطرح کردم و خواستم که بحث هیات امنایی شدن دانشگاه را پی گیری کنند ولی نتیجه ای نداد.تی کاش دکتر جور دیگه ای میرفت که با رفتنش همه ناراحت باشند و دعای خیر پشت سرش باشه اما صد حیف که ….

 38. ناشناس می‌گه:

  هر روز رو به حرم حضرت امام این دعا را میکردیم خدایا شکرت .

 39. ناشناس می‌گه:

  خدایا راست است که می گویند ظلم پایدار نیست به قدری تبعیضص و خود محوری درا ین دانشگاه وجو دارد که صدایمان دیگر به جایی نمی رسید . و همیشه شرمنده زن و بچه خود هستیم که نمی توانیم از حق پایمال شده خود دفاع کنیم و بخاطر نداشتن امنیت شغلی همیشه با دلشکستگی و نا امیدی وارد محیط کار می شویم و ناچاریم بخاطر یه لقمه نان حلال همیشه در حاشیه بمانیم و نظاره گر افراد گماشته شده در پست های مهم این مکان مقدس باشیم که هیچ علمی در پست خود ندارند – خدایا شکرت – بزرگیت را شکر

 40. ناشناس می‌گه:

  کاش زودتر از از این ها وزرای علوم و بهداشت نظر خود را ابراز میکردند