تاریخ انتشار خبر: ۳ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۰:۴۹
کد مطلب : 69395

درخواست مادر ژاپنی از داعش+عکس

مادر یکی از دو گروگان ژاپنی در بند گروه تکفیری داعش با بیان اینکه پسرش همواره دوست داشت به نجات جان کودکان در میدان‌های نبرد کمک کند خواستار آزادی او شد.

 مادر یکی از دو تبعه ژاپنی که گروه تروریستی داعش به گروگان گرفته است، روز جمعه خواستار آزادی این دو تن شد.

«جونکو ایشیدو» در جمع خبرنگاران از دولت ژاپن خواست ۲۰۰ میلیون دلاری را که داعش برای آزادی این دو نفر مطالبه کرده است، پیش از پایان ضرب الاجلی که این گروه تعیین کرده است، بپردازد.

وی با بیان اینکه پسرش تنها اقدامات بشردوستانه انجام می‌داد درحالی که به گریه کردن افتاد خطاب به داعش گفت: «کنجی» دشمن شما نیست، لطفاً او را آزاد کنید. او همواره دوست داشت به نجات جان کودکان در میدان‌های نبرد کمک کند.

درخواست مادر ژاپنی از داعش+عکس

دو گروگان ژاپنی «کنجی گوتو جوگو» و «هارونا یوکاما» نام دارند که گروه تکفیری داعش برای آزادی آنها به دولت ژاپن ۷۲ ساعت مهلت داده تا ۲۰۰ میلیون دلار برای نجات زندگی این گروگان‌ها پرداخت که اگر این کار را نکند دو گروگان را ذبح می‌کند.

این تهدید داعشی‌ها موجی از نگرانی را در مقامات ژاپن ایجاد کرده و حتی «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در تماس تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه خواستار کمک دولت آنکارا به آزادی دو گروگان ژاپنی شده است.

پرفسور حسن کو ناکاتا استاد دانشگاه داشیشا ژاپن برای میانجی‌گری آزادی دو گروگان ژاپنی در بند گروه تروریستی داعش اعلام آمادگی کرده است.

منبع: ابنا