تاریخ انتشار خبر: ۸ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۲:۵۹
کد مطلب : 22200

درخواست همسر سابق پادشاه عربستان از ˝اوباما˝

همسر سابق پادشاه عربستان از رئیس جمهور آمریکا خواست برای آزادی دخترانش که در کاخ پادشاه حبس شده‌اند، کمک کند.

 

به گزارش عصر ابادان –  به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم؛  روزنامه “تایمز” امروز (جمعه) تأکید کرد: شاهزاده “عنود الفایز” همسر سابق “عبدالله بن عبدالعزیز” از “باراک اوباما” درخواست کرده است که برای آزادی ۴ دخترش به او کمک کند.

به گفته عنود الفایز، دخترانش از ۱۳ سال قبل در یکی از کاخ‌های پادشاه در حبس به سر می‌برند.
بر اساس این گزارش، عنود الفایز ۵۷ ساله پس از جدایی از ملک عبدالله در سال ۲۰۰۳، مقیم پایتخت انگلیس است. وی می‌گوید که رفتار ملک عبدالله با دخترانش سحر، مها، هلا و جواهر در برهه اخیر بدتر شده است.
عنود الفایز گفت که از باراک اوباما قبل از سفر رسمی امروز وی به عربستان درخواست کرده است که با ملک عبدالله درباره این مسأله گفتگو کند و این فرصت را برای حل مسأله دخترانش غنیمت بشمارد.
تایمز به نقل از همسر سابق پادشاه عربستان نوشت که دختران وی مانند اسیران در بازداشت هستند و باید فوری آزاد شوند.
عنود الفایز پیش از این با ارسال نامه‌ای به دفتر کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد از او خواست که به این مسأله رسیدگی کند.
سحر ۳۸ ساله و جواهر ۴۲ ساله حدود سه هفته قبل از طریق تلفن و ای میل به روزنامه “ساندی تایمز” تأکید کردند که به همراه دو خواهر دیگر خود هلا (۳۹ ساله) و مهما (۴۱ ساله)، بر خلاف میلشان داخل مجموعه کاخ‌های پادشاه و در ویلاهای جداگانه محبوس هستند.
تایمز به نقل از سحر خاطرنشان کرد، ملک عبدالله که در سال ۲۰۰۵ پادشاه عربستان شد، عنود الفایز را ۱۱ سال قبل طلاق داد و او و ۴ دخترش را زیر نظر سه خواهر ناتنی خود قرار داد.