تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۲:۲۶:۰۵
کد مطلب : 22615

دردسر جدید ملک عبدالله +تصاویر

پادشاه ۹۰ ساله عربستان سعودی در جریان ملاقاتش با رییس جمهور آمریکا از یک لوله برای تنفس استفاده می‌کرد که با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا،استفاده پادشاه عربستان سعودی از دستگاه تنفس مصنوعی (اکسیژن) در زمان دیدار با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با واکنش های گسترده‌ای در داخل و خارج عربستان روبرو شد.
دردسر جدید ملک عبدالله +تصاویر

نفس کشیدن «عبدالله بن عبدالعزیز» با لوله اکسیژن در دیدار با اوباما که در کاخ “روضه خریم” صورت گرفت نگرانی مردم عربستان را درباره سلامت پادشاه این کشور برانگیخته است.

تصاویر مربوط به استفاده ملک عبدالله از لوله اکسیژن در این دیدار بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی و پایگاه‌های اجتماعی داشت.

دردسر جدید ملک عبدالله +تصاویر

تصاویر کوتاه منتشر شده از دیدار عبدالله بن عبدالعزیز با اوباما نشان می‌دهد پادشاه ۹۰ ساله سعودی حتی در زمان حضور تصویربرداران در محل این دیدار مجبور بود برای تنفس از دستگاه تنفس مصنوعی که لوله ان به بینی‌اش وصل بود، استفاده کند.

مقامات آمریکایی پس از این دیدار تلاش کردند درباره سلامت ملک عبدالله اطمینان بدهند. یک مسئول دولت آمریکا گفت که او در سلامت کامل بود و بحث و گفت‌وگوی جدی درباره مسائل را ادامه داد.

دردسر جدید ملک عبدالله +تصاویر

بعضی مطبوعات عربی از احتمال کناره‌گیری قریب الوقوع پادشاه عربستان به علت شرایط جسمانی او خبر دادند. اقدام ملک عبدالله در تعیین «مقرن بن عبدالعزیز« به عنوان جانشین ولیعهد سعودی، گمانه زنی‌ها در این باره را تشدید کرد.

منبع: ابنا