تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۲:۲۱
کد مطلب : 70638

دردسر کارت‌های هدیه در وزارت ارشاد

در این گزارش‌ها مواردی بود که به افرادی خارج از حیطه نویسندگان،‌ هنرمندان و روزنامه‌نگاران کارت هدیه پرداخت شده است،‌ که نباید چنین باشد.

 برخی از نمایندگان مجلس در جلسه روز گذشته در تذکری به وزیر ارشاد خواستار جلوگیری از پرداخت کارت هدیه شدند. کارت هدیه‌هایی که به گفته نمایندگان خارج از قاعده و از روی سلیقه داده شده بود.

نادر قاضی‌پور، روح‌الله حسینیان، سیدمرتضی حسینی و علیرضا سلیمی نمایندگان ارومیه، تهران، قزوین و محلات در جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار جلوگیری از پرداخت کارت هدیه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند.

علیرضا سلیمی نماینده محلات در توضیح بیشتر درباره این تذکر گفت:‌ این تذکر پیرو گزارشاتی است که به دست برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است. این گزارش‌ها حاکی از این بود که وزارت ارشاد به برخی افراد تحت عناوینی، کارت هدیه داده است. به همین خاطر برای جلوگیری از پرداخت سلیقه‌ای کارت هدیه به افراد، این تذکر داده شد.

وی افزود:‌ پرداخت کارت هدیه به افراد زیرمجموعه یک وزارتخانه باید قاعده‌مند باشد‌، هم‌چنین در این گزارش‌ها مواردی بود که به افرادی خارج از حیطه نویسندگان،‌ هنرمندان و روزنامه‌نگاران کارت هدیه پرداخت شده است،‌ که نباید چنین باشد. بنابراین ما در تذکری به وزیر ارشاد خواستار رسیدگی به موضوع شدیم.

نوش‌آبادی:‌کارت هدیه‌ها تنها به نویسندگان‌، هنرمندان و گاهی روزنامه‌نگاران پرداخت شده است

محمد‌حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد اما گفت:‌ کارت هدیه‌ها به نویسندگان‌، هنرمندان و گاهی روزنامه‌نگاران به مناسبت‌های خاص و در مواقع خاص اهدا شده است‌، این امری غیر معمول نیست،‌ بلکه پیش از این نیز وجود داشته و اغلب به شکل سکه اهدا می‌شده است‌، اما اکنون کارت هدیه که ارزش فرهنگی بالاتری از پول نقد دارد،‌ به منظور تشویق این افراد ارائه می‌شود.

وی ادامه داد:‌ پرداخت کارت هدیه به منظور تشویق به هنرمندان و نویسندگان به طور انبوه نیست،‌ ممکن است، در مراسمی و در جریان تجلیل و تکریم از هنرمند و نویسنده‌ای کارت هدیه‌ای پرداخت شود که معمولا‌ً رقم بالایی نیز ندارد،‌ معمولا‌ً ۲۰۰ هزار تومان و نهایتاً‌ ۵۰۰ هزار تومان است.

نوش‌آبادی هم‌چنین افزود: من‌هنوز متن تذکر نمایندگان را ندیده‌ام‌، اما تاکنون خارج از حوزه نویسندگان و هنرمندان و روزنامه‌نگاران به افراد دیگری کارت هدیه ارائه نشده است.

منبع: تسنیم