تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۷:۲۶
کد مطلب : 78135
رییس بسیج مهندسین صنعتی کشور در پاسخ به عصر آبادان:

در بحث اقتصاد مقاومتی نمره خوبی به دولت نمی دهیم / به بازار بزرگی برای محصولات چینی تبدیل شده ایم

عصر آبادان: کفایتی در پاسخ به سوال عصر آبادان گفت: متأسفانه در بعضی زمینه ها بازار خوبی برای برخی سایر کشور ها بخصوص چین شدیم . چندی پیش آقای عسکراولادی مسئول اتاق ایران و چین آماری دادند که نشان می دهد ۸۰ درصد محصولات چینی را متأسفانه خود دولت دارد استفاده می کند و این خیلی خوب نیست.

به گزارش عصر آبادان ، محمد اسماعیل کفایتی رییس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور در آبادان در پاسخ به سوال خبرنگار عصر آبادان در خصوص ارزیابی عملکرد دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: کار انجام شده اما فکر می کنم باید بنیادی تر این کار دنبال بشود.ما در مسائلی از عملکرد دولت انتقاد داریم بخصوص در بحث واردات که مخاطراتی برای بحث تولید در کشور بوجود آورده است.

وی افزود: متأسفانه در بعضی زمینه ها بازار خوبی برای برخی سایر کشور ها بخصوص چین شدیم . چندی پیش آقای عسکراولادی مسئول اتاق ایران و چین آماری دادند که نشان می دهد ۸۰ درصد محصولات چینی را متأسفانه خود دولت دارد استفاده می کند و این خیلی خوب نیست.

کفایتی خاطر نشان کرد : باید شرایط خوبی برای عرصه تولید و صنعت به وجود آید.ما انتظارمان بالاتر از این است و علاقمندیم که دولت به سمت بحث های دانش بنیان برود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور تصریح کرد: برای اینکه ما از اقتصاد سنتی به اقتصاد دانش بنیان تبدیل شویم دولت باید ریسک های بسیاری انجام بدهد.در محصولات نفتی می توانیم تعداد فرآورده ها را بالاتر ببریم بخصوص در حوزه ارزش افزوده و کشاورزی باید صنایع تبدیلی را با جدیت دنبال کنیم.

وی گفت: به هرحال ظرفیت های بی نظیری که داخل کشور است باید با ریسک پذیری بالا صورت بگیرد ، باید مسئول دولتی که در این حوزه فعالیت می کند، ریسکش را هم بپذیرد ، با حرکت جهادی کار را دنبال کند و کار جهادی صورت گیرد.

کفایتی افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی نمره خوبی به دولت نمی دهیم حقیقتا برخی جاها مشاهده می شود بر خلاف اقتصاد مقاومتی عمل شده است. محوریت باید توسعه تولید و صنعت باشد ، متأسفانه خیلی این وضعیت را مناسب نمی بینیم.