تاریخ انتشار خبر: ۸ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۵:۴۳
کد مطلب : 22185

در بهار زیاد خاکشیر بخورید

یک متخصص طب سنتی راه درمان آلرژی و خارش فصل بهار، مصرف نعنای تازه، کاهو و خاکشیر را توصیه کرد و گفت: برای جلوگیری از حساسیت بهاری باید از خوردن ادویه و غذاهای با طبع گرم پرهیز کرد.

عصر آبادان – علی حسینی در گفت وگو با فارس گفت: برای درمان خارش و حساسیت های پوستی که در فصل بهار بیشتر می شود بهتر است الگوی تغذیه اصلاح شود چرا که حتی نوع لباس، غذا، ورزش، میزان خواب و بیداری و همچنین استرس در این موضوع اثر دارد.

وی مصرف جوش شیرین، روغن نارگیل، آب لیمو و نعنای تازه را توصیه کرد و گفت: برای جلوگیری از حساسیت فصلی باید از مصرف غذاهای پرادویه و غذاهای با طبع گرم پرهیز کرد.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: مصرف سبزیجات تازه، سبوس گندم، نان سبوس دار، انواع آش، مصرف کاهو و خاکشیر نیز برای کاهش خارش بهاری توصیه می شوند.

حسینی ادامه داد: مصرف نعنای تازه میزان خارش و درد ناشی از آن را کاهش می دهد از طرفی مصرف روغن نارگیل و آب لیمو نیز از التهاب و خارش می کاهد چرا که خاصیت ضد ویروسی و ضد قارچی دارند.

وی استفاده از جوش شیرین را برای رفع خارش پوستی توصیه کرد و گفت: پوشیدن لباس نخی و نرم، قرارگرفتن در محیط با دمای متعادل از ابتلا به حساسیت فصلی جلوگیری می کند.