تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۳:۴۰
کد مطلب : 32410
معاون برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور:

در خوزستان زیربناهای زیادی ایجاد شده اما سرمایه‌گذاری در آنها انجام نشده است

پورمحمدی گفت:در برخی از استان‌ها مثل هرمزگان و خوزستان زیربناهای زیادی ایجاد شده اما سرمایه‌گذاری در آنها انجام نشده است و این نشان‌دهنده‌ی عدم توازن در حوزه‌های مختلف کشور است.

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز  پورمحمدی در همایش آمایش سرزمین، زیر بنای برنامه‌ریزی توسعه اظهار کرد: در زمینه‌ی آمایش سرزمین دو نکته مهم باید مورد توجه قرار گیرد اول آنکه کشور از عدم توازن در حوزه‌های مختلف رنج می‌برد و دوم این‌که مزیت‌های کشور دچار غفلت شده‌اند و ما نتوانسته‌ایم از آنها به عنوان یک موتور محرکه برای توسعه‌ی کشور استفاده کنیم.

 

پورمحمدی ادامه داد: در برخی از استان‌ها مثل هرمزگان و خوزستان زیربناهای زیادی ایجاد شده اما سرمایه‌گذاری در آنها انجام نشده است و این نشان‌دهنده‌ی عدم توازن در حوزه‌های مختلف کشور است.

 

 

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در ادامه تاکید کرد: عدم تعادل تنها در حوزه اقتصاد و صنعت نیست بلکه در حوزه فرهنگی نیز با عدم توازن مواجه هستیم ، همین‌طور در جمعیت شهری و روستایی نیز این عدم تعادل وجود دارد.

 

 

پورمحمدی با تاکید براین‌که محرومیت مانند کمربندی دورتا دور کشور را گرفته است، افزود: چالش جدی دیگری که با آن روبه‌رو هستیم موضوع کمبود آب است.