تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۷:۰۸
کد مطلب : 77278
حجت الاسلام شفیعی:

در دنیایی که خدا وجود دارد نیازی به کدخدا نیست/ به عقیده امام (ره) آنچه در برابر زور کارساز است تنها مقاومت است

نشست بصیرتی با موضوع”انقلاب اسلامی و چالش های پیش رو در جهان امروز” با حضور حجت الاسلام سید محسن شفیعی و جمعی از اساتید در دانشگاه آزاد مسجدسلیمان برگزار شد.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان  به نقل از موج چهارم، نشست بصیرتی با موضوع ” انقلاب اسلامی و چالش های پیش رو در جهان امروز”  با حضور حجت الاسلام سید محسن شفیعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در سالن جلسات هتل این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام سید محسن شفیعی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در دوره ای متولد شد که توسط دو ابر قدرت شرق و غرب، همه چیز جهان به دو قسمت تقسیم شده بود و در کل آمریکا و شوروری، خود را مالک دنیا می دانستند.

وی افزود: آمریکا و شوروی سعی کرده بودند با دقت فراوان و در همه حوزه ها این تقسیم بندی را انجام دهند و هر گاه یکی سهم جدیدی بدست می آورد، دیگری هم اقدام به افزایش نفوذ و کنترل خود در بخش دیگری از کره خاکی می کرد، اما نقطه مشترکی در این تقسیم بندی بین دو ابر قدرت وجود داشت وآن هم این بود که برای دین و نقش دین در جوامع هیچ جایگاهی درنظر نگرفته بودند.

وی در ادامه گفت: در چنین شرایطی که دو ابر قدرت شرق و غرب بدون توجه به دین، ادعای کدخدایی در جهان را داشتند، ندایی جدید از امام خمینی(ره) به عنوان یک رهبر دینی در جهان طنین انداز شد و به ملت ما و همه آزادی خواهان یاد داد که هیچ کداخدایی را به رسمیت نباید شناخت، چون کدخدا یک منصب بشری است و در دنیایی که خدا وجود دارد نیازی به کدخدا نمی باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان خاطر نشان کرد: عمده ترین هدف امام(ره) از سال ۴۲ تا ۵۷ این بود که نگرش کلی را درباره کارکرد دین در جامعه که در آن زمان تنها مربوط به برخی مسایل جزیی بود را تغییر دهد. در این سالها گاهی بین احزاب و گروه های دینی فعال در کشور دعواهایی صورت می گرفت که امام(ره) معتقد بود این موضوع جنگ زرگری می باشد که توسط دولت پهلوی با هدف ایجاد نفاق بین گروه های اسلامی برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام شفیعی، بیان کرد: در فضای داخلی کشور اکثر سیاسیون هرگز پیروزی انقلاب اسلامی را پیش بینی نمی کردند و برای همین، گروه ها و شخصیت های مختلف سیاسی به گفتگو با امام(ره) می پرداختند و این موضوع هم تا حدی بود که در آخرین ارتباط با حضرت امام خمینی(ره)، رجال سیاسی که بعضاً به آمریکا تمایل داشتند و می ترسیدند با رفتن شاه، ایران به دست شوروی بیفتد، از ایشان درخواست کردند که توافق کند تا شاه در ایران بماند اما در امور مملکت دخالت نکند اما امام(ره) با قاطعیت تمام تأکید می کرد که شاه باید از ایران بیرون برود.

ایشان گفت: درسال ۵۷ وقتی حرکات انقلابی در ایران شروع شد، آمریکا به دنبال این بود در ابتدا با عقب نشینی از حمایت خود از حکومت پهلوی، در فرصت مناسب با رخنه در تشکیلات، نسبت به براندازی حکومت نوپای جمهوری اسلامی ایران اقدام کند و طبق اسناد به دست آمده در آن زمان با دولت موقت، مکاتباتی انجام داد اما هرگز موفق نشد به هدف خود برسد، این در حالی است که آمریکا چنین حرکتی هم سال ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در زمان انقلاب مردم مصر انجام داد که نتیجه ای متفاوت از اقدام علیه ایران بدست آورد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در بخشی دیگر از صحبت خود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران امروزه به جهان معرفی شده است و امروزه هیچ دغدغه ای در انعکاس اندیشه انقلاب اسلامی و امام(ره) به جهانیان نداریم و بنا به اعتراف برخی از سران ابرقدرت، انقلاب ایران در حال نفوذ و به کشورهای مختلف است.

وی در ادامه گفت: امام(ره) مرتباً بر این موضوع تأکید کرده که آنچه در برابر زور کارساز است تنها مقاومت می باشد، بر اساس این تئوری، مبارزان فلسطینی در برابر اسراییل ایستادگی کردند و همین موضوع امروزه باعث شکستن ابهت این رژیم جعلی شده است به طوری که شکست اسراییل با صراحت مورد تأیید بسیاری از نظریه پردازان غربی می باشد و حتی بنا به اعتراف برخی از سران اسراییل، فروریزی ابهت شکست ناپذیری اسراییل در نبرد غزه، مهم تر از شکست از مبارزان فلسطینی است.

حجت الاسلام شفیعی گفت: امام(ره) همیشه بر این موضوع اشاره داشته که ما حاضر هستیم تجربه انقلابمان را بی دریغ در اختیار هر ملتی که می خواهد در برابر ظلم قیام کنند بگذاریم. لذا امروزه شاهد این موضوع می باشیم بر اساس همین چشم انداز، از مرحله صدور نظری انقلاب به جهان عبور کرده ایم اما لازم است در کنار مباحث نظری یک مبنای عملی هم داشته باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان، خاطر نشان کرد: امروز پیام انقلاب اسلامی ایران که نباید انسان ها زیر بار زور بروند به جهان صادر شده است اما سئوال این جاست که آیا توانسته ایم نسخه ای عملی از یک مدیریت اسلامی به جهان ارایه کنیم؟ اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم چالشی که می تواند پیش رو ما قرار بگیرد این است که در اثبات مدیریت دینی کم بیاوریم و در نمایش کارآمدی نسخه دینی دچار مشکل شویم.

وی در همین خصوص گفت: باید برای برون رفت از این چالش اقدامی صورت گیرد و بهتر است بین مسئولین انقلاب اسلامی ایران بامسئولین سایر کشورها در رفتار، کردار و عملکرد فرقی باشد و در نسخه نظام جمهوری اسلامی بین دولت های اول تا یازدهم هیچ فرقی وجود ندارد و در صورت انتشار یک مورد خلاف قانون از سوی رسانه ها، مردم این مسئله را به حکومت نسبت می دهند. امام(ره) بارها به مسئولین دولت تأکید کرده که این بازی های سیاسی را به میان مردم نبرید.

حجت الاسلام شفیعی در پایان توصیه نمود: هر کدام از ما در جایگاهی که قرار گرفته ایم شبیهی در نظام های غیر دینی داریم و برای صدور نسخه عملی حکومت دینی بهتر است در هر جایگاهی که هستیم بهترین باشیم تا الگوی مناسبی به جهان ارایه نماییم و برای رسیدن به این هدف نباید اجازه دهیم کم کاری برخی از افراد به همه مسئولین تسری پیدا کند و نظام اسلامی و مسئولین را با مشکل مواجه نماید و مهم تر از همه این است در شرایط کنونی جهان باید برای شکستن اسلام هراسی، مبانی عملی صحیح اسلام را به جهانیان ارایه نماییم.

در پایان این جلسه مسعود شهبازی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در سخنانی ضمن تشکر از حضور حجت‌الاسلام سید محسن شفیعی و همچنین استادان و کارکنان حاضر در جلسه، تأکید کرد: کشور ما دارای یک فرهنگ اسلامی و ایرانی کهن و ماندگار است و مهم ترین پیام انقلاب اسلامی ایران این است که اسلام را به جهان معرفی نمود. لذا لازم است هر فرد مسلمان با بهره مندی از دستورات دین اسلام، چهره واقعی این دین مقدس را به جهانیان نمایش دهد.

لازم به ذکراست شرکت کنندگان در این نشست پس از اتمام جلسه با حضور در حسینیه علی ابن ابی طالب(ع) واحد دانشگاهی مسجدسلیمان در کنار سایر اقشار دانشگاهی به اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام سید محسن شفیعی پرداختند.