تاریخ انتشار خبر: ۱ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۸:۰۴
کد مطلب : 91060
فرمانده سپاه خوزستان:

در روز اول حمله داعش به عراق ، پنج لشکر آمریکا تسلیم شدند

فرمانده سپاه خوزستان در یادواره سردار شهید “مجید اسماعیلی” در شهرک انقلاب دزفول، گفت: در زیر سایه علوی و نظام جمهوری اسلامی، مردم ایران سختی های بسیاری تحمل کردند که نتیجه تحمل آن سختی ها برافراشته شدن پرچم اسلام در سراسر جهان است.

به گزارش عصر آبادان به نقل از دزفول امروز: فرمانده سپاه خوزستان در یادواره سردار شهید “مجید اسماعیلی” در شهرک انقلاب دزفول، گفت: در زیر سایه علوی و نظام جمهوری اسلامی، مردم ایران سختی های بسیاری تحمل کردند که نتیجه تحمل آن سختی ها برافراشته شدن پرچم اسلام در سراسر جهان است.سردار پاسدار “حسن شاهوارپور” با اشاره به حضور جمهوری اسلامی ایران و پاسداران اسلام در نقاط مختلف دنیا، این حضور مقتدرانه را موجب خواری مستکبرین دنیا توصیف و ابراز کرد: ملت بزرگ ایران، سالها است برای افتخارآفرینی در عرصه دین باوری، به نبرد با دشمن پرداخته و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کرده که باید آن رشادتها و ایثارگری ها در طول تاریخ یادآوری شود.وی هدف از دشمنی مستکبران جهان با جمهوری اسلامی را نابودی اسلام خواند و تاکید کرد: دشمنان ملت ایران بدانند، که ملت حماسه آفرین ایران در هشت سال دفاع مقدس، با تحمل سختی ها، ایثارگرانه وارد میدان شد ولی هرگز به دشمن، آری نگفت.

سردار شاهوار افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ضد انقلاب و عده ای خودفروخته و اجیر دشمن بنا داشتند که دستاوردی که امام(ره) و ملت ایران پس از صدها سال و به قیمت گران بدست آوردند را نابود کنند ولی حضور مردم در صحنه این توطئه ها را خنثی کرد.

فرمانده سپاه خوزستان، اتحاد و همدلی را رمز پیروزی در دوران های سخت عنوان و تصریح کرد: امام خمینی(ره) به ما یاد داد اگر همه همدل و متحد در مقابل دشمنان شیطان صفت اسلام بایستیم، خداوند نصرت و یاری خود را شامل ما خواهد کرد.

وی با اشاره به اوضاع منطقه، داعش را نیرویی مزدور و خشک مغز توصیف و گفت: نیروهای داعشی که به دروغ داعیه دار اسلام است، در پادگان های اسرائیل آموزش و تحت تعلیمات وهابی عربستان قرار گرفتند، دشمن حقیقی اسلام که رژیم اسرائیل است را رها کرده و به جان مسلمین افتاده اند.

سردار شاهوارپور، داعش را ساخته آمریکا برای جلوگیری از موج بیداری مردم منطقه بواسطه جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: آنچه موجب شکست نقشه آمریکا در منطقه شد، فرهنگ بسیج و بسیجی و شهدای ما بود.

وی افزود: در روز اول حمله داعش، از هشت لشکری که آمریکا برای ارتش عراق سازماندهی و به تجهیزات مدرن مجهز کرده بود، پنج لشگر در جا تسلیم شدند و داعش به سرعت در حال نزدیک شدن به دروازه های بغداد بود که با دست رد زدن کشورهای مدعی دوستی عراق به درخواست کمک نخست وزیر عراق، از سردار سلیمانی کمک خواهی کردند و همان شب سردار سلیمانی وارد عمل شد و صبح فردا اولین شکست داعش در عراق رقم خورد.

فرمانده سپاه خوزستان تاکید کرد: مردم و امت حزب الله ایران، پس از دوران دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهدا را ادامه دادند و با انتقال آن فرهنگ به جوانان سوریه و عراق، مقدمه شکست داعش فراهم شد.

سردار شاهوارپور، با اشاره به اکسیر نصرت بخش جوانان ایران در هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: اکسیر این پیروزی ها سلاح نیست بلکه غیرت دینی و عاشورایی است.

وی با تاکیذ بر اینکه مذاکره کننده هسته ای کشور در مذاکرات سخت خود باید با استفاده از این مفاهیم مقاومت و ایستادگی استفاده کنند، تصریح کرد: پیروزمندانه جنگ جهانی دوم، ۱۲ سال است که در حال مذاکره با ایران هستند و به خوبی می دانند که همچنان که ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس تمام فشارها را تحمل کرد، با فشار تسلیم خواسته های آنها نخواهد شد.

فرمانده سپاه خوزستان، مراقبت و هوشیاری همه در مقابل فریب دشمن را خواستار شد و گفت: نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از مرزهای کشور اسلامی ایران، آمادگی کامل دارند.

IMG 7263 حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران و پاسداران اسلام در نقاط مختلف دنیا،موجب خاری مستکبرین جهان شده است

سرهنگ “عبدالامیر محتشمی راد” فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در این یادواره با تجلیل از چهارم خرداد “روز مقاومت و پایداری- روز دزفول” این روز را متعلق به همه مردم شهرستان دزفول دانست و گفت: نقش شهرها و روستاهای اطراف شهر دزفول در خلق این حماسه ماندگار بسیار مهم و تعیین کننده بوده است.

وی سیاست دشمن را ایجاد تفرقه به بهانه های مختلف قومی عنوان و ابراز کرد: وحدت عامل پیروزی ما در دوران دفاع مقدس بوده و امروز نیز بیش از گذشته نیاز به وحدت و همدلی اقوام مختلف هستیم.

منوچهر مهدی پور، همرزم سردار شهید مجید اسماعیلی، با بیان ویژگی های شخصیتی شهید پرداخت و گفت: شهید اسماعیلی دارای توانایی های بالای مدیریتی بود و همین امر موجب شد تا برای دوره ای که به تهران در سال ۶۳ رفته بود مورد توجه فرماندهان تیپ ۹ بدر قرار گرفت.

وی گفت: شهید اسماعیلی بعنوان معاون اطلاعات تیپ ۹ بدر، در شناسایی های اطلاعاتی برای ادامه عملیات کربلای دوریال و در حالی که تنها یک سال از ازدواجش می گذشت در جاده آبادان به پل دختر به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

IMG 7327 حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران و پاسداران اسلام در نقاط مختلف دنیا،موجب خاری مستکبرین جهان شده است

اجرای سرود پاسدار و تجلیل از خانواده شهدا از دیگر بخش های این مراسم معنوی بود.