تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۰:۵۹:۱۹
کد مطلب : 20082
نماینده اهواز :

در سال ۹۳ گام هایی که برای اقتصاد مقاومتی برداشته شد نمایان می شود

سیدشریف حسینی گفت:مطمئن باشند مردم در فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها خیز بلند قیمت ها را نخواهیم داشت و اگر قیمتی به صورت نامعقول در سال ۹۳ افزایش پیدا کرد باید مسئولین را مطلع کنند تا جلوی آن گرفته شود.

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز سید شریف حسینی نماینده  مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با رهیاب در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۹۲ حماسه اقتصادی محقق شد اظهار داشت:با توجه به نامگذاری سالها توسط مقام معظم رهبری و منظومه ایی که از این نامگذاری ها تشکیل شده است سال اصلاح الگوی مصرف ،جهاد اقتصادی، همت مضاعف کار مضاعف،حماسه سیاسی حماسه اقتصادی  شاهد هستیم در تمام اینها اولویت اول بحث اقتصادی است.

وی افزود:حضور مردم در انتخابات حماسه سیاسی را رقم زد و کار بسیار بزرگی را انجام دادند اما حماسه اقتصادی وظیفه مسئولین بود و یکی از مهمترین اتفاقات در این حوزه ابلاغ سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی بود.

سید شریف حسینی تصریح کرد:اقصاد مقاومتی کار یک ساله نیست بلکه سالها طول می کشد تا ما پیشرفت در این حوزه داشته باشیم.

وی تاکید کرد:هدفمند کردن یارانه ها و طرح تحول اقتصادی در واقع مسیری است که در راستای اقتصادی مقاومتی گام دوم را دولت یازدهم  در ادامه راه دولت نهم و دهم برداشته است.

نماینده  مردم اهواز با بیان ضرورتهای گام برداشتن به سمت اقتصاد مقاومتی گفت: با اقتصادی مقاومتی دنبال قطع وابستگی نسبت به تولیدات، محصولات و حتی تک محصولی بودن بودجه یعنی نفت هستیم برای این کار باید به سمت خودکفایی حرکت کنیم تا بتوانیم یک اقتصاد با ثبات در کشور داشته باشیم

وی تاکید کرد: گام هایی که دولت، مجلس و مسئولین در همه زمینه ها با فرمایشات و راهکارهای مقام معظم رهبری برداشته اند من فکر می کنم حرکت به سمت حماسه اقتصادی خودش را نشان داد.

حسینی تاکید کرد:در این زمینه هم نیاز است تا مردم به مسئولان کمک کنند مطمئن باشند مردم در فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها  خیز بلند قیمت ها را نخواهیم داشت و اگر قیمتی به صورت نامعقول در سال ۹۳ افزایش پیدا کرد باید مسئولین را مطلع کنند تا جلوی آن گرفته شود.

ویدر پایان خاطر نشان ساخت:در سال ۹۳ حرکت هایی که برای اقتصاد مقاومتی برداشته شده است نمایان خواهد شد.