تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۷:۴۶
کد مطلب : 50305

در همایش اصلاح طلبان چه گذشت؟/ حمایت از سران فتنه با مجوز قانونی! +عکس و فیلم

عصر دیروز همایش همایش «امتداد اعتماد» از سوی حزب اعتماد ملی استان تهران، در موسسه الهادی(ع) برگزار شد که این مراسم حواشی تامل برانگیزی داشت که در ادامه قابل مشاهده است.

در همایش اصلاح طلبان چه گذشت؟/ حمایت از سران فتنه با مجوز قانونی! +عکس و فیلم

به گزارش  عصر آبادان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا،‌ عصر دیروز همایش «امتداد اعتماد» از سوی حزب اعتماد ملی استان تهران، در موسسه الهادی(ع) برگزار شد.

در این مراسم افرادی مانند محمدرضا عارف، الیاس حضرتی، عیسی سحرخیز، محمدجواد حق شناس، هادی غفاری، علیرضا محجوب، مصطفی کواکبیان، رسول منتجب‌نیا و عیسی سحرخیز حضور داشتند.

همایش “امتداد اعتماد” با پخش کلیپی از مهدی کروبی و سرود یار دبستانی من آغاز شد.

رسول  منتجب نیا، محسن رهامی،  هادی غفاری به ترتیب بعد از پخش کلیپ سخنرانی کرد و بعد از آن نیز الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از دیگر افرادی بود که به سخنرانی پرداخت.

 

یکی از حواشی این مراسم قافیه مشترکی بود که در بیان تمامی افرادسخنران دیده می‌شد.

سخنرانان در هنگام بیان مطالب خود در بخشی از سخنانشان وقتی را به دفاع از سران فتنه اختصاص داده و بر رفع حصر فوری آنان تاکید داشتند.

افراد مذکور با غیرقانونی خواندن حصر خانگی سران فتنه، آزادی بدون قید وشرط موسوی، کروبی و رهنورد را خواستار شدند و به نظر می‌رسد دلیل اصلی تشکیل این همایش نیز همین موضوع بود، نه مسئله فعالیت احزاب.

بیان چنین جملات حمایتی از کسانی که چندین ماه ملت و نظام را دچار مشکل کرده و ضربات مهلکی به پیکره آن وارد کردند، امری غیره منتظره از سوی این افراد نبود، نیست و البته در آینده نیز نخواهد بود و لذا نکته مهم اینست که چرا اجازه برگزاری چنین همایشی با این محتوا از سوی یک نهاد قانونی داده شده؟ چرا مسئولان فرمانداری و استانداری تهران اجازه برگزاری این همایش را به افرادی که سابقه خوبی نیز در کارنامه خود ندارند داده؟ به راستی پرو بال دادن به افرادی که از سران فتنه و خیانت های آنان حمایت محض می کنند بیانگر چیست؟

با این اوصاف انتظار می‌رود اگر مسئولان ذی ربط بدون قصد چنین مجوزی را صادر کرده و از عواقب آن اطلاع نداشتند، دقت لازم را در صدور مجوز دیگر مراسمات به خرج داده و اجازه برگزاری چنین همایش هایی را ندهند.

حاشیه تامل برانگیز دیگر تاکید رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی بر ادامه راه سران فتنه است.

وی در بخشی از اظهاراتش با افتخار گفت که امیدواریم همایش بعدی خود را با حضور موسوی، کروبی و رهنورد برگزار کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد:  ما هیچ وقت از میدان خارج نخواهیم شد و محکم ایستاده‌ایم.

نشان دادن تصاویر سران فتنه به ویژه نشان دادن تصویر مهدی کروبی در کنار حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از دیگر حواشی مطروحه در این همایش بود.

حاشیه دیگر طرح شعارهایی همچون، “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” در حمایت از سران فتنه بود که بلافاصله بعد از نشان دادن تصاویر سران فتنه از گوشه و کنار سالن اجتماعات به گوش می‌رسید.

نکته قابل تامل دیگر، بنا بر گفته یکی از حاضران در مراسم متاسفانه این همایش با مجوز فرمانداری و استانداری تهران صورت گرفته است.

در بخشی از همایش نیز، یکی از اعضای شورای اصلاح طلبان پیام سید محمد خاتمی به این همایش را قرائت کرد. مجری مراسم دلیل عدم حضور خاتمی را روز عید غدیر عنوان کرد و گفت که خاتمی به دلیل اینکه به مناسبت عید غدیر به دیدنش می روند نتوانسته در این همایش حضور پیدا کند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس نیز از مدعوین این مراسم بود اما مجری برنامه اعلام کرد وی به دلیل مشغله‌های فراوان امکان حضور در این همایش را پیدا نکرده است.

نکات امنیتی بسیاری در این همایش موجود بوده که در همین راستا علیرضا زاکانی نماینده مجلس و عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت که ابعاد مختلف این همایش بررسی می‌شود.

وی در گفت وگوی خود تاکید کرد که تخلفات صورت گرفته در این همایش را به جد پیگیری خواهد کرد.

در پایان بخش هایی از وقایع این همایش را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/س