تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۰۱:۰۷:۴۷
کد مطلب : 79655

دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به منطقه آزاد اروند

نشست شورای راهبردی سلامت منطقه آزاد اروند در ۱۱ فروردین ماه با حضور سیدحسن قاضی زاده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و اسماعیل زمانی مدیر عامل منطقه آزاد اروند و جمعی از مسوولان محلی برگزار شد و مصوباتی برای توسعه امکانات درمانی و بهداشتی این منطقه به همراه داشت.

مهم ترین مصوبات این نشست به شرح زیر است:

– اختصاص ۲۵۰ میلیارد ریال به بیمارستان ولی عصر(عج) خرمشهر توسط سازمان منطقه آزاد اروند برای ساخت اورژانس جدید، بخش آنژیوگرافی قلب و استاندارسازی بیمارستان و بهره برداری از این طرح ها تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۴

– ساخت پایگاه های بهداشتی به تعداد مورد نیاز در شهرستان های آبادان و خرمشهر که ساخت آنها به عهده سازمان منطقه آزاد اروند بوده و تجیهز و بهره برداری از آن به عهده دانشکده علوم پزشکی آبادان است.

– احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حداکثر با ۲۲۰ تختخوابی سوم خرداد خرمشهر با پرداخت کامل هزینه ساخت از سوی سازمان منطقه آزاد اروند و تجهیزات کامل و بهره برداری از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حداکثر تا دو سال که نماینده وزارتخانه بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشکده علوم پزشکی آبادان می باشد.

– احداث مرکز بهداشتی درمانی شلمچه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند و تجهیز و بهره برداری از سوی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

-افزایش یک هزار متر مربع فضای اورژانس بیمارستان ولعصر(عج) خرمشهر و تجهیز کامل و بهره برداری آن از سوی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

-افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در دانشکده علوم پزشکی آبادان به تعداد ۵۰ نفر سالیانه که ۵۰ درصد دانشجویان بومی شهرهای آبادان، خرمشهر، ماهشهر، شادگان، هندیجان و بندر امام خمینی(ره) باشد.

-اختصاص مبلغ ۸۰ میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد اروند به تجهیز کامل و بهره برداری از سوی وزرات بهداشت برای تکمیل و راه اندازی بیمارستان اروند شهر اروندکنار تا پایان مهر ۱۳۹۴

– خرید ساختمان هواپیمایی هما واقع در آبادان از سوی سازمان منطقه آزاد اروند و تجهیز کامل آن برای راه اندازی و بهره برداری آزمایشگاه غذا و دارو ، لوزام آرایشی و بهداشتی توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۴

– اختصاص مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به بیمارستان طالقانی آبادان جهت استاندارد سازی از سوی سازمان منطقه آزاد اروند و تجهیز کامل و بهره برداری آن از سوی وزارت بهداشت.

مصوبات این جلسه به امضاء دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و اسماعیل زمانی مدیر عامل منطقه آزاد اروند رسیده است.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت یازدهم یازدهم فروردین ماه جاری به منظور دیدار از روند اجرای طرح های این وزارت در منطقه آزاد اروند و بازدید از اردوهای جهادی، وارد شهرستان های آبادان و خرمشهر شد.

وی در این سفر از روند خدمت رسانی به مسافران نوروزی در بیمارستان های این شهرستان دیدن کرد.

مرجع / ایرنا