تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۳:۴۴:۴۲
کد مطلب : 78457
جلوگیری از برق گرفتگی؛

دستبند ضد برق گرفتگی هم اختراع شد

امجدی تصریح کرد: این دستبند دارای یک ماژول فرستنده و گیرنده است که پس از تشخیص خطا به سرعت و به صورت اتوماتیک اقدام به قطع تابلو می‌کند.

به نقل از ایسنا، محققان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان موفق به طراحی و ساخت دستبند ضد برق گرفتگی شدند.

 

 

دستبند ضد برق گرفتگی توسط دکتر نیما امجدی و شهاب والی زاده علوی طراحی و ساخته شده و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به شماره ۸۵۰۲۳ در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.

 

دکتر امجدی در این باره گفت: دستبند ضد برق گرفتگی، به منظور کامل شدن تجهیزات ضد برق گرفتگی و بر اساس تشخیص برق گرفتگی بطور مستقیم، از روی بدن شخص در معرض خطر طراحی شده است.

 

وی افزود: این دستبند از یک هسته آهنی به همراه سنسوری به منظور تشخیص برق گرفتگی در بین هسته تشکیل شده که با الهام از آمپرمترهای چنگکی طراحی شده است.

امجدی تصریح کرد: این دستبند دارای یک ماژول فرستنده و گیرنده است که پس از تشخیص خطا به سرعت و به صورت اتوماتیک اقدام به قطع تابلو می‌کند.

 

 

امجدی خاطرنشان کرد: این دستبند قادر به تشخیص هر نوع برق گرفتگی که از مسیر حداقل یک دست رخ بدهد، خواهد بود.

بر اساس این گزارش، تشخیص برق گرفتگی‌های دست به دست که تا به حال هیچ ابزاری از جمله ترانس ایزوله و کلید محافظ جان نمی‌توانند این نوع خطا را تشخیص دهند، به راحتی توسط این دستگاه قابل تشخیص است و با توجه به اینکه از ماژول‌های فرستنده و گیرنده رادیویی استفاده شده، سرعت عملکرد دستگاه در حدود چند میلی ثانیه و حساسیت دستبند در حدود چند میلی آمپر است.