تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۵:۳۷
کد مطلب : 74719
فرماندار اهواز:

دستفروشان تا ۹ اسفند از مرکز شهر خارج می شوند

بر اساس تصمیم ستاد ساماندهی شهر اهوازدستفروشان تا نهم اسفند ماه سال جاری از هسته مرکزی شهر خارج می شوند .

 

 

 

به گزارش رهیاب نیوز مهندس ارزانی فرماندار در جلسه ستاد ساماندهی شهر اهواز با موضوع ساماندهی هسته مرکزی شهر که روز جمعه یکم اسفند در سالن جلسات فرمانداری و با حضور دادستان ، فرماندهی انتظامی ، پلیس راهور ، رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز ، نماینده اصنفاف، رئیس دامپزشکی ، معاون خدمات شهری شهرداری ، شهردار منطقه یک ، رئیس شورای اسلامی شهر اهواز و یازده عضو شورای شهر اهواز برگزار گردید با ذکر این خبر گفت : تاکنون در این خصوص جلسات مختلفی برگزار شده است .

فرماندار اهواز ایجاد سد معبر و عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی را از جمله دلایل تصمیم گیری خروج دستفروشان ازهسته مرکزی شهر اهواز عنوان کرد و خاطر نشان کرد: تاکنون شکایات متعددی از سوی مردم به مراجع مختلف ارسال شده است .

مهندس ارزانی افزود : شهرداری اهواز اقدام به شناسایی دستفروشان نموده است و مکانهایی را نیز جهت ادامه فعالیت و استقرار آنها در نظر گرفته است.

شایان ذکر است به استناد تبصره یک ذیل بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداریها، شهرداری مکلف به جلوگیری از ایجاد سدمعابر عمومی و اشغال پیاده روها و … بوده و موظف است توسط مامورین خود نسبت به رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر اقدام نماید.