تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۴:۱۲
کد مطلب : 38593
کیهان

دسته‌ گل جدید ارشاد!

در ادامه سیاست‌های حیرت‌انگیز و شگفت‌آور وزارت ارشاد، این بار نوبت به صدور مجوز برای کتاب‌های (رضا. ب) یک نویسنده مقیم خارج شد.

 وزارت ارشاد برای چهار کتاب ممنوع‌ این نویسنده تجزیه‌طلب، مجوز انتشار صادر کرد!

آنچنان که کیهان نوشته،وی که از سوسیالیست‌های دوآتشه سال‌های آغازین انقلاب (موسوم به چپ آمریکایی) می‌باشد طی سال‌های اخیر در تجمعات ضدایرانی معاندان نظام در آن سوی مرزها حضور فعالی داشته است.

این در حالی است که وزارت ارشاد پیش از این به رمان “دوازدهم” مجوز انتشار داده بود که نویسنده آن در خلال روایت خود به امام زمان (عج) و مادر گرامی ایشان نیز جسارت‌های شرمگینانه‌ای کرده بود. همچنین جنجال‌های مربوط به اظهار و رفتار غیراخلاقی و ضدانقلاب نورچشمی مدیران فرهنگی در تئاتر خبرساز شده بود.

دیگر دسته گل وزارت ارشاد اعطای مجوز انتشار کتابی در تکریم و ترویج افکار یک شاعر ضددین و فراری بود. کتاب «به رسم حقیقت و زیبایی» که درآمدی بر شعر و زندگی «اسماعیل خویی» و کتابی برای ترویج افکار و عقاید اوست از سوی نشر ثالث منتشر و در بازار کتاب عرضه شده است.

توصیه خاتمی در مورد وزیر ارشاد

از سوی دیگر، خبرنگار جهان با خبر شد اخیراً تعدادی از هنرمندان و شاعران از جمله آقایان ساعد باقری، سهیل محمودی، عبدالجبار کاکایی و… دیداری با آقای محمد خاتمی داشته‌اند. آقای خاتمی در این جلسه از عملکرد آقای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دفاع کرده و گفته که وزارت ارشاد جای حساسی است و نگاه‌های خاصی روی آن متمرکز است، از جمله حوزه‌های علمیه، دفتر رهبری، نهادهای فرهنگی و… مردم هم که همه خودشان را در حوزه هنر و فرهنگ صاحب‌نظر می‌دانند، لذا اینکه کسی بخواهد کاری بکند و رضایت همه را جلب کند، کار سختی است. شنیدم بعد از تذکراتی که داده‌شده و نرفتن رهبری به نمایشگاه کتاب و عدم دعوت دفتر رهبری از وی در جلسات و حواشی جلسه شاعران با رهبری، بی‌انگیزه شده است. وظیفه شما این است که از وی حمایت کنید و روحیه بدهید و برایش ایجاد انگیزه کنید.