تاریخ انتشار خبر: ۶ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۳:۴۰
کد مطلب : 121357
فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد:

دستگیری ۱۱ گروه تروریستی در منطقه شمال غرب و جنوب شرق کشور با همکاری سپاه/ افزایش کشف کالا‌های قاچاق در ۴ ماه گذشته

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در چند وقت اخیر ۱۱ گروه تروریستی در منطقه شمال غرب و جنوب شرق با همکاری سپاه دستگیر شدند.

دستگیری ۱۱ گروه تروریستی در منطقه شمال غرب و جنوب شرق کشور با همکاری سپاه/ افزایش کشف کالا‌های قاچاق در 4 ماه گذشته

به نقل از مشهد پیام، سردار قاسم رضایی شامگاه گذشته در همایش بصیرت افزایی فرماندهان و معاونین مرزبانی اظهار داشت: معضلی که هم اکنون با آن مواجه هستیم، مسئله قاچاق است، این در حالی است که همه کالا‌هایی که با هدف خروج و یا ورود به کشور در مرز‌ها قرار می‌گیرند، کشف می‌شوند.

وی با بیان اینکه مبادی اصلی برای قاچاق مناطق ساحلی خلیج فارس و شمال غرب کشور است، گفت: منطقه شرق کشور در معرض ورود مواد مخدر است، در حال حاضر با اقدامات صورت گرفته، خروج سوخت از کشور محدود شده است.
سردار قاسمی با تاکید بر اینکه ورود کالا‌های ضد فرهنگی برای ما ناراحت کننده است، گفت: کالا‌های ضد فرهنگی بیشتر از کشور‌های اروپایی و غربی به سمت کشور ما صادر می‌شود، در حال حاضر استان‌های جنوبی کشور همچون خوزستان، هرمزگان و بوشهر درگیر این موضوع هستند.
فرمانده مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: امسال با شعار «اقتصاد، مقاومتی اقدام و عمل» اقدامات مثبتی انجام شده و قرارگاه‌هایی در مورد این مسائل تشکیل شده است؛ در چهار ماه اخیر میزان کشفیات نسبت به دوره‌ مشابه سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است.
وی ارتقاء آمادگی عملیاتی و کاهش آسیب پذیری را از جمله راهبرد‌های فرماندهی مرزبانی دانست و تاکید کرد: خوشبختانه در سال ۹۴ و ۹۳ با کاهش شهدای مرزبان، مجروحین و سوانح مرزی رو‌به‌رو بودیم، این روند برای سال ۹۵ نیز جرو اهداف عملیاتی مشخص شده است.
سردار قاسمی تصریح کرد: در چهار ماه اخیر با کاهش ۶۵ درصدی شهدا و ۷۰ درصدی مجروحین مواجه بودیم که این روند در کنار ایجاد اقدامات تشکیلاتی و ماموریتی پی‌گیری می‌شد؛ با انجام اقدامات موثر، خسارت‌ها نسبت به سال‌های گذشته به مراتب پایین‌تر بوده است.
فرمانده مرزبانی ناجا در بیان برآورد‌هایی که در مرزبانی صورت گرفته است، گفت: تقویت روحیه سلحشوری، حرکت در مسیر فرهنگ معنوی، اعتماد سازی و اطمینان سازی بین رده‌ها و سازمان‌های مختلف در سطح ملی و منطقه‌ای، افزایش امنیت در مناطق مرزی و افزایش احساس امنیت از جمله دستاورد‌های مرزبانی است.
وی با بیان اینکه در برخی مناطق همچون شمال غرب، جنوب شرق با سپاه همکاری داریم، اظهار داشت: در این دو منطقه ۱۱ گروه تروریستی را دستگیر کردیم ولی به جهت شرایط اجتماعی نمی‌توانستیم این اخبار را رسانه‌ای کنیم؛ کشور‌های پیرامونی مشکل جدی دارند، سال گذشته به افغانستان تذکراتی وارد شد، این در حالی است که پاکستان و عراق نیز با مشکلات امنیتی مواجه هستند که هدف جدی آن‌ها ایران است.
سردار قاسمی بیان کرد: با مدیریت پیامبر گونه رهبری، بیداری و بصیرت مردم و اقدامات دستگاه‌های امنیتی از جمله مرزبانی توطئه‌هایی برنامه ریزی شده خنثی شد؛ در سال گذشته کشفیات مواد منفجره افزایش داشته و توانسته‌ایم محموله‌های ورود اسلحه به داخل کشور را کشف کنیم.
فرمانده مرزبانی ناجا افزود: دستگاه‌های دیگر با همراهی خود اقداماتی را انجام دادند که منطقه اسلامی ایران با ثبات و امنیت مدیریت شود، نقش مرزبانی بسیار بالا مهم است و پاسگاه‌های مرزبانی در شرایط سخت با قدرت کار می‌کنند.
وی گفت: مرزبانان در همه فریضه‌های ملت شریک هستند و حتی در تامین امنیت زائرینی که به مشهد می‌آیند، سهیم‌اند؛ مصداق واقعی سربازان گمنام مرزبانان هستند، روحیه دفاع مقدس و سلحشوری را در مرزبانی می‌بینیم.