تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۳:۲۵
کد مطلب : 67443
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد

دستگیری ۱۸ نفر از اعضا گروه تروریستی سیستان و بلوچستان/ واریز پول عملیات تروریستی از یک کشور عربی

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۱۸ نفر از عوامل تروریستی استان خبر داد.

به گزارش عصر آبادان  سردار رحیمی در گفت و گو با عصر هامون در تشریح جزییات دستگیری عوامل ترور های اخیر استان اظهار داشت: به دنبال تیر اندازی گروهی به گشت های پاسگاه “رئیس آباد” شهرستان سرباز و مجروح شدن ۴ مامور انتظامی این شهرستان که در حال ارجاء و ابلاغ اوراق قضایی بودند ماموران انتظامی در پیگیری و تعقیب این عوامل در کمتر از ۲۴ ساعت موفق به دستگیری ۲ نفر به همراه ۳ قبضه سلاح، یک دستگاه خودرو و موتور شدند.
وی ادامه داد: در پی دستگیری و اعترافات این دو متهم مشخص شد که این افراد اعضای یک گروه منسجم و هماهنگ هستند که از سال ۸۶ تا کنون در سطح استان اقدام  تروریستی مختلفی انجام داده اند این افراد در ترور شهید مصطفی جنگی زهی امام جمعه راسک، ترور ۳ معلم شهید (جواد نوروزی، عیسی شهرکی و محمد اسلامی)، کارمندان ثبت احوال، بسیجی شهید ادهم صبوری و ده ها تله انفجاری دست داشته اند.
فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: این متهمان در ادامه اعترافات خود از واریز هزینه های این عملیات های تروریستی توسط فردی در یکی از کشور های عربی به حساب شخصی در استان اعتراف کردند.
سردار رحیمی افزود: تا کنون در پی اعترافات این متهمین ۱۶ نفر از این گروه تروریستی در استان دستگیر شده اند و سایر متهمین متواری هستند که همچنان در حال پیگیری هستیم و به زودی سایر افراد این گروه را دستگیر می کنیم.
انتهای پیام/