تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۲:۲۹
کد مطلب : 55624
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان خبر داد

دستیابی به تمام اهداف در رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس آبادان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان گفت: در رزمایش بصیرتی رزمی گردان‌های بیت‌المقدس بسیج در آبادان، به تمامی اهداف مد نظر دست پیدا کردیم.


خبرگزاری فارس: دستیابی به تمام اهداف در رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس آبادان

به گزارش عصر آبادان ، سرهنگ عادل عساکره امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با اشاره به برگزاری دو روزه این رزمایش (۲۹ و ۳۰ آبان ماه) در محل بیمارستان صحرایی امام علی (ع) واقع در ابتدای جاده آبادان – اهواز، اظهار کرد: در این رزمایش رزمی فرهنگی شش گردان از گردانهای بیت المقدس بسیج شرکت کردند.

وی اظهار کرد: آموزش تاکتیک‌های نظامی به صورت نظری و عملی به شرکت کنندگان در این رزمایش ارائه شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان با اشاره به اینکه شهید «مصطفی جنگی زهی» از علمای اهل تسنن و امام جمعه سیستان و بلوچستان که به دلیل ولایی بودنش به دست تکفیری‌ها به شهادت رسید تصریح کرد: امسال این شهید به عنوان شهید شاخص کشور معرفی شد که بر این اساس نام این رزمایش را «شهید مصطفی جنگی زهی» نامیدیم.

عساکره از بالا بردن توان رزمی و بصیرتی گردان‌های بیت المقدس بسیج، بالا بردن ضریب امنیتی شهرستان در مقابل تهدیدات داخلی و خارجی تحت عنوان دفاع از کوی و برزن، فراگیری تاکتیک‌های پدافند غیر عامل در برابر تهدیدات خارجی و حوادث غیرمترقبه (داخل کشور) به عنوان اهداف برگزاری رزمایش گردان‌های بیت المقدس آبادان نام برد.

وی یادآور شد: در این رزمایش عملیات‌هایی در قالب کمین و ضد کمین، ضدالبورن (فرض پائین آمدن دشمن با چ‌تر نجات)، عملیات تاخیری و تاکتیک‌های شبانه همچون پیاده با ورود بسیجیان به طور کامل، صددرصدی و صحیح به انجام رسید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان با اشاره به اینکه رزمایش در محل بیمارستان صحرایی امام علی (ع) باقی مانده از جنگ تحمیلی برگزار شد، گفت: مسائل فرهنگی این رزمایش از جمله محل عروج شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس، انتقال ارزش‌های دفاع مقدس نیز به خوبی نشان داده شد ضمن آنکه شرکت‌کنندگان در کلاس‌های بصیرتی و بحث‌های اعتقادی نیز حضور پیدا کردند.

عساکره افزود: برخی از مسئولان از جمله امامان جمعه شهرهای آبادان و اروندکنار، فرماندار ویژه شهرستان و معاونان وی و جمعی دیگر از مسئولان ادارات از نزدیک با نحوه اجرای این رزمایش آشنا شدند.

منبع: فارس