تاریخ انتشار خبر: ۷ , آبان, ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۲:۱۸
کد مطلب : 102720
سردار باقرزاده در جمع دانشجویان اهوازی :

دست آمریکا باید از تسلط بر منابع کشورهای اسلامی قطع شود/ برخی زمینه ساز نفوذ دشمن و جاده صاف‌کن امپریالیسم هستند

سردار باقرزاده اظهار کرد:مهم است که بدانیم چه کسانی زمینه نفوذ را فراهم می‌کنند و جاده صاف‌کن امپریالیسم هستند.

سردار سیدمحمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح شب گذشته در مراسم گرامیداشت سومین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به جلوگیری از نفوذ دشمن در مسائل کشور اظهار کرد: این موضوع که رهبر انقلاب در سه ماه گذشته ۷۰ بار در خصوص نفوذ دشمن تذکر و هشدار دادند چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ زمانی مسأله نفوذ مطرح می‌شود که هجمه عمومی برای دشمن مقدور نیست یا هجمه عمومی در مقدمات است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح وی افزود:اگر نفوذ صورت گیرد تهاجم گسترده می‌شود، در این بین مهم است که بدانیم چه کسانی زمینه نفوذ را فراهم می‌کنند و جاده صاف‌کن امپریالیسم هستند. برخی مطرح می‌کنند که نباید پرچم آمریکا را دیگر آتش زد اما اکنون که در آستانه ۱۳ آبان هستیم باید بیشترین پرچم آمریکا آتش زده شود تا دشمن به فکر نفوذ و طمع نباشد.

وی بیان کرد: امام راحل(ره) ۱۰ روز پیش از آغاز رسمی جنگ تحمیلی هشت ساله پیام دادند که ملت‌های مسلمان بدانند که ما رسمأ با آمریکا می‌جنگیم؛ باید همواره این عزم وجود داشته باشد، همان عزمی که اراده کرد شاه برود و شاه رفت؛ اکنون عزمی وجود دارد که دست آمریکا باید از تسلط بر منابع کشورهای اسلامی قطع شود و به همین جهت خوزستان در خط مقدم شهدای مدافع حرم قرار گرفته است

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح همچنین در این مراسم یادآور شد: مزار شهدای گمنام در دانشگاه‌ها، سند شرافت جامعه دانشگاهی و موجب افتخار است و باید از این فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانشگاهی استفاده کرد.

سردارباقرزاده گفت: در برگزاری یادواره شهدا باید اهدافی را در نظر گرفت، از جمله این اهداف تلاش برای رسیدن به معرفت شهدا و پیگیری اهداف آن‌ها است؛ از الزامات حرکت در مسیر شهدا امر به معروف و نهی از منکر است.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی نهضت عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر بود اما باید در نظر گرفت که بین امر به معروف و نهی از منکر و نصیحت و تذکر تفاوت وجود دارد. آگاهی دادن از منکرات از اولویت‌های امر به معروف و نهی از منکر است. باید منکر و معروف را به اطلاع و آگاهی مردم رساند تا کسی مرتکب خطا نشود.