تاریخ انتشار خبر: ۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۴۰:۰۸
کد مطلب : 83880

دست های پشت پرده در فعالیت موسسات غیر مجاز

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی باید با اراده قوی اقدام به جلوگیری از ادامه فعالیت موسسات موسسات مالی – اعتباری غیرمجاز کند لذا در صورت ادامه این روند مجلس به این موضوع وارد خواهد شد.

به گزارش فرهنگ نیوز ، سیدناصر موسوی لارگانی، نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود موسسات مالی – اعتباری غیرمجاز در سراسر کشور،گفت: متاسفانه شاهد رشد قارچ گونه این موسسات در سراسر کشور هستیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس هیچ گونه دخالتی در صدور یا لغو این موسسات ندارد،اظهار کرد: بانک مرکزی باید با اراده قوی اقدام به جلوگیری از ادامه فعالیت این موسسات کند لذا در صورت ادامه این روند مجلس شورای اسلامی به این موضوع وارد خواهد شد.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه بانک مرکزی ناظر بر فعالیت موسسات مالی – اعتباری و بانک ها است، ادامه داد:اگر بانک مرکزی نمی تواند از عهده این موضوع بربیاید باید موضوع را به قوه قضاییه معرفی کند و نیوری انتظامی جلوی ادامه کار این موسسات را بگیرند.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه هیچ خلاء قانونی در این زمینه وجود ندارد،افزود: رییس کل بانک مرکزی چندی پیش با کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ای تشکیل داد و به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

وی تصریح کرد: دراین جلسه از رییس کل بانک مرکزی سوال شد چرا موسسه ای ۳۰۰ الی ۴۰۰ شعبه ایجاد می کند و بانک مرکزی هیچ مانعی برای فعالیتش نمی شود و بعد از اینکه سرمایه های مردم را جمع آوری کرد اعلام می شود که غیرمجاز است؟.

موسوی لارگانی افزود:چطور می شود موسسه ای در رسانه های مکتوب و دیداری تبلیغ داشته باشد و بعد هم فقط بگوییم که مجوز ندارد در حالی که برخی در تبلیغات قید می کنند با مجوز بانک مرکزی فعالیت می کنند.

نایب رئیس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پاسخ رییس کل بانک مرکزی به سوال نمایندگان گفت:

رییس کل بانک مرکزی گفت که پیگیریم و درحال برنامه ریزی برای ادغام برخی از این موسسات هستیم اما از طرف برخی افراد که پشتیبانی آنها می باشند تحت فشارها هستیم.

وی ایجاد مشکل در کشور را دلیل دیگری برای جلوگیری از فعالیت موسسات مالی – اعتباری عنوان و خاطرنشان کرد: بانک مرکزی باید با جدیت این موضوع را پیگیری کند.

منبع: رازق