تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۲:۰۲
کد مطلب : 61107
شهيدي:

دشمن با وجود کارکنان پالایشگاه آبادان به خواسته خود نرسید

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رشادت های کارکنان پالایشگاه آبادان در طول جنگ باعث شد که دشمن بعثی به خواسته خود در روزهای آغازین جنگ نرسد.

به گزارش  عصر آبادان، حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی عصر شنبه در بیست و ششمین یادواره ۱۰۴۹ شهید وزارت نفت اظهار کرد: برگزاری یادواره یک هزار و ۴۰۹ شهید صنعت نفت کار پسندیده ای است زیرا در آن از مقام شامخ شهیدانی یاد می شود که در طول هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند دشمن به هدف خود برسد.

وی با بیان اینکه در اسلام واژه شهید نزد مردم، محترم و ارزشمند است و گویا این واژه هاله ای از نور است، تصریح کرد: شهید فردی است که بنا به اعتقاداتش و برای حفاظت از کشورش، همه هستی خود را طبق اخلاص می گذارد و تقدیم خدا می کند.

شهیدی با اشاره به جایگاه کلمه شهید در بین شیعیان بیان کرد: کلمه شهید در بین شیعیان دارای ارزش خاصی است. کسی که در مسیر تقدیم جان و مال خود برای عقیده گام بردارد خداوند می گوید برای ما عزیز است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: شهید همیشه زنده است و همیشه زنده خواهد بود. هر کسی به جامعه بشری خدمت کند حق برگردن آن جامعه دارد.

شهیدی محلاتی با تجلیل از مقام شهید تندگویان وزیر نفت ایران در زمان جنگ تحمیلی گفت: رشادت های کارکنان پالایشگاه آبادان با وجود حضور در کانون هشت سال جنگ تحمیلی به خصوص در روزهای آغازین جنگ باعث شد که دشمن بعثی به خواسته خود در ضربه زدن به اقتصاد کشور نرسد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و ششمین یادواره ۱۰۴۹ شهید وزارت نفت، عصر دیروز به میزبانی شهرستان آبادان برگزار شد.