تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۰:۴۳:۵۵
کد مطلب : 22701
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی:

دشمن به دنبال فاصله انداختن میان مردم و مرجعیت است/دفن شبانه حضرت زهرا(س) یک کار سیاسی استکبارستیزانه بود

امام جمعه آبادان گفت: دشمنان به این نتیجه رسیده اند که اگر …

به گزارش عصر آبادان : حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در برنامه آفتاب شرقی که بصورت زنده از شبکه یک سیما پخش می شد ، اظهار داشت: دشمن الان به دنبال این است که جایگاه ولایت و رهبری را تضعیف کند و میان مرجعیت و مردم جدایی بیندازد.

وی افزود: آنها پس از تحقیقات شان به این نتیجه رسیده اند که اگر روزی بتوانند بین مرجعیت ومردم فاصله بیندازند واگر بتوانند عاشورا رااز آنها بگیرند آن روز ،روز پیروزى آنهاست.

ابراهیمی تصریح کرد: در همین راستا در حادثه فتنه ٨٨ سراغ این دو رفتند. به تمثال مبارک امام (ره) جسارت و به ولایت فقیه هتاکی کردند و  خیمه های حضرت اباعبدالله ( ع) را در روز عاشورا آتش زدند. آنها می دانستند چه حرکت هایى را باید انجام بدهند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ولایت پذیری حضرت زهرا(س) خاطر نشان کرد: اینکه حضرت زهرا( س) سکوت کرده وبا مهاجمین ومخالفین وغاصبین حرف نزدند،یک نوع حرکت سیاسى قابل تأمل است که حضرت براى دفاع از امامش به کار برد . این مهم برای کسانی که به دنبال مذاکره و تعامل با دشمنان نظام هستند درس آموز است .

وی گفت : نکته دیگری از زندگی حضرت زهرا (س) که خیلى زیباست  تشییع و وصیت نامه  حضرت است.آنجایی که سفارش کردند شب هنگام مرا غسل بدهید وتشییع و تدفین کنید، این نیز یک حرکت سیاسى است . ایشان می خواستند اعلام بکنند که اگر روز بشود دشمنان می آیند و دایه مهربان تر از مادر می شدند عزاداری می گرفتند تا تمام آن جنایتهایی که کردند را پوشش بدهند . اما وقتی حضرت زهرا ( س) در دل شب تشییع ودفن شدند این بهانه از آنها  گرفته شد.

امام جمعه آبادان افزود: در واقع این حرکت حضرت زهرا ( س) استکبار ستیزانه بود.ایشان می خواستند از وصیت نامه واز دفن شان نیز برای دفاع از از رهبرش استفاده کنند تا پیام مهمی را به تاریخ داده باشند. این مهم بخصوص برای کسانی که می گویند ما باید حتما کدخدا راببینیم وبعد بادیدن کدخدا همه کارها حل می شود حاوی حکمت ها و هشدارهای روشنی است.