تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۰۵:۰۷:۴۵
کد مطلب : 100680
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان مطرح کرد:

دعوت از تجار برای سرمایه گذاری در بازارچه مرزی اروند

عصر آبادان: شهبازی گفت :در جهت تسریع درامر واردات و صادرات و شکوفایی اقتصادی اروند کنار از تمام تجار و بازرگانان توانمند منطقه دعوت می کنم ،که با نگاه ویژه به بازارچه مرزی اروند ، نسبت به سرمایه گذاری در آن اقدام کنند.

به گزارش عصر آبادان، عزیزاله شهبازی فرماندار ویژه آبادان در نشست بررسی جوانب و آماده سازی های نهایی بازارچه مرزی اروند اظهار داشت: این مرکز مبادلات تجاری به همت مجموعه ادارات گمرک، صنعت معدن تجارت ،مرزبانی و همچنین استانداری خوزستان وکسانی که در حوزه بازارچه نقش داشتند، افتتاح شد.
وی در این جلسه با اشاره به اجرای سیاست استاندار خوزستان در خصوص استفاده از مبادلات مرزی و بهره مندی مردم استان از مزایای قانونی بازراچه مرزی اروندکنار ، افزود : از تمام مسئولین و دوستانی که در روند احداث بازارچه ما را یاری کردند تشکر می کنم. ما می خواهیم در کنار هم باشیم تا با استفاده از ظرفیت های تعاونی مرزنشینان آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه اقتصادی و صادرات و واردات کارهای مهمی انجام دهیم.
شهبازی خاطرنشان کرد: هدف ما تسریع در عملیاتی کردن این بازارچه است، تا کار واردات و صادرات روال عادی و قانونی خود را پیش بگیرد. همچنین بسته حمایتی و سهمیه ارزی ۵ میلیون دلاری برای اروندکنار که توسط استاندار محترم در نظر گرفته شده است می تواند در این راستا نقش مهمی ایفا کند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان یادآور شد : در این مرکز تجاری بیش از ۳۰ غرفه وجود دارد که هنوز هیچ کدام واگذار نشده است.می توانیم به اتاق بازرگانی آبادان ، اهواز و یا منطقه آزاد غرفه اختصاص دهیم. در همین خصوص از استان های تهران،اصفهان، چهارمحال بختیاری و حتی از شهرهای استان خوزستان مثل بهبهان و دزفول پیشنهادهایی مبنی بر سرمایه گذاری در این بازارچه داشته ایم.
گفتنی است در این نشست “جاسم عالمی” مشاور استاندار در امور گمرک ،”علیرضا خیاط” رییس گروه تولید اداره کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری،” علی شاهپور” و “عموری”، روسای اتاق های تعاون و بازرگانی اهواز و مدیران تعاونی های مرزنشینان آبادان نیز حضور داشتند.