تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۹:۱۲
کد مطلب : 126276
رئیس ستاد اربعین خرمشهر:

دغدغه‌ای در زمینه افزایش تعداد زائران وجود ندارد

موج جدید حرکت زائران اربعین حسینی به سمت مرز بین‌المللی شلمچه برای تردد و حضور در همایش بزرگ اربعین حسینی از ۱۴آبان ماه آغاز شد و حدود ۱۱هزار نفر در این روز تردد کردند

رئیس ستاد اربعین حسینی شهرستان خرمشهر گفت: موج جدید حرکت زائران اربعین حسینی به سمت مرز بین‌المللی شلمچه برای تردد و حضور در همایش بزرگ اربعین حسینی از ۱۴آبان ماه آغاز شد و حدود ۱۱هزار نفر در این روز تردد کردند.

ولی‌الله حیاتی اظهار داشت: آمادگی کامل در مرز بین‌المللی شلمچه برای استقبال از زائران اربعین حسینی و اتباع خارجی برقرار است و زائران با هیچ مشکلی در تردد و تسهیلات رفاهی در این مرز مواجه نیستند.

وی افزود: همچنان تأکید ما بر همراه داشتن ویزا و گذرنامه معتبر است، هم‌وطنان و اتباع خارجی حتماً با تهیه ویزا از شهر و استان مبدأ همچنین بررسی اعتبار گذرنامه خود به مرز شلمچه مراجعه کنند، خروج بدون ویزا ممکن نیست.

رئیس ستاد اربعین حسینی شهرستان خرمشهر عنوان کرد: موج جدید حرکت زائران اربعین حسینی به سمت مرز بین‌المللی شلمچه برای تردد و حضور در همایش بزرگ اربعین حسینی از ۱۴آبان ماه آغاز شد و حدود ۱۱هزار نفر در این روز تردد کردند.

وی گفت: دو سایت درمانی در مرز بین‌المللی شلمچه وجود دارد که یکی توسط شهرداری منطقه ۶تهران و دیگری توسط دانشکده علوم پزشکی آبادان تدارک دیده‌شده است، مراکز خدماتی و درمانی شهرستان خرمشهر نیز فعال هستند.

حیاتی بیان کرد: به هراندازه که زائر وارد مرز شلمچه بشود ما با مشکل مواجه نمی‌شویم و تمامی تدابیر لازم برای تسهیل در تردد زائران اتخاذشده است و دغدغه‌ای درزمینه افزایش تعداد زائران متردد در مرز بین‌المللی شلمچه وجود ندارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر اظهار داشت: عمده زائران متردد از مرز بین‌المللی شلمچه از هم‌وطنان استان‌های جنوبی کشور مانند استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان و کرمان هستند علاوه بر زائران ایرانی امسال تردد اتباع خارجی در مرز شلمچه متمرکز است و این مرز در اربعین حسینی امسال کاروان‌هایی از کشور پاکستان، افغانستان، آذربایجان، هند و ترکیه میزبانی می‌کند.

وی بابیان اینکه برای تردد از مرز بین‌المللی شلمچه عوارضی از زائران اربعین حسینی دریافت نمی‌شود افزود: زائران دارای ویزا و گذرنامه معتبر می‌توانند فوراً پس از کنترل و دریافت مهر خروجی توسط گیت‌های گذرنامه مستقر در پایانه مرزی شلمچه از این مرز تردد کنند، معافیت عوارض خروجی تا ۵آذرماه ادامه دارد.

مرجع / تسنیم