تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۹:۵۶
کد مطلب : 116870
هجمه سازمان دهی شده به اقدام قابل تقدیر شهرداری تهران/

دفاع از آمریکا در روز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایرانی/ پشت پرده کمپین “بنر پیشنهادی برای شهرداری تهران” چه کسانی هستند؟+تصاویر

این‌ روزها بیلبوردهای “حقوق بشر آمریکایی” نظر هر شهروندی را در خیابان‌های تهران به خود جلب می‌کنند، بیلوردهایی که حکایت از مشکلات بزرگ اجتماعی جامعه آمریکا دارد.

دفاع از آمریکا در روز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایرانی/ پشت پرده کمپین "بنر پیشنهادی برای شهرداری تهران" چه کسانی هستند؟+تصاویر

به گزارش  عصر آبادان به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ این‌ روزها بیلبوردهای “حقوق بشر آمریکایی” نظر هر شهروندی را در خیابان‌های تهران به خود جلب می‌کنند، بیلبوردهایی که حکایت از مشکلات بزرگ اجتماعی جامعه آمریکا دارد. در این بیلبوردها جمله‌هایی چون: “در آمریکا از هر ۵ نوزاد ۲ نوزاد به صورت نامشروع به دنیا می‌آیند”، “در هر ۹ ثانیه یک زن آمریکایی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد”، “از هر ۱۱۰ شهروند آمریکایی یک نفر در زندان است” یا ” آمریکا رکورددار جنگ افروزی در جهان” به چشم می‌خورد.

این مانور تبلیغاتی توسط شهرداری تهران در شرایطی آغاز شده است که آمریکایی‌ها بارها کشور ما را به عدم رعایت حقوق بشر متهم کرده و رسانه‌های آن‌ها نیز هیچ صحنه‌ای که از عدم رعایت حقوق بشر در آمریکا حکایت داشته باشد را برای جهانیان به تصویر نمی‌کشند.

علاوه بر اینکه آمریکایی‌ها در طول تاریخ جنایات مستقیم و غیر مستقیم بسیاری را برعلیه ملت ایران مرتکب شده‌اند، که یکی از بزرگترین جنایات آن‌ها را می‌توان حمله ناو جنگی وینسنس به هواپیمای مسافربری کشورمان دانست که طی آن ۲۹۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

اما امروز(شنبه) دوازدهم تیرماه و همزمان با سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان، عده‌ای معدود کمپینی با عنوان “بنر پیشنهادی برای شهرداری تهران” درست کرده اند”؛ هرچند وجود مشکلات اجتماعی و شهری در هیچ جامعه‌ای غیرقابل انکار نیست، اما سوالی که به وجود می‌آید این است که چرا این عده معدود فقط وقتی پای جنایات آمریکا به میان می‌آید به سرعت از خود واکنش نشان می‌دهند و شهرداری تهران را در نوک پیکان حملات خود قرار می‌دهند؟

از شهرداری تشکر می‌کنم

خانم فلاحی یکی از شهروندانی تهرانی است، وی در پاسخ به سوالی خبرنگار دانا؛ در خصوص بنرهای حقوق بشر آمریکایی گفت: کار شهرداری واقعا کار خوبی است، چرا که من تاکنون فکر نمی‌کردم که چنین مشکلاتی در جامعه آمریکا وجود داشته باشد.

وی افزود: ما در خانه ماهواره داریم و از ماهواره استفاده می‌کنیم، من همیشه در ماهواره تبلیغات زیادی برعلیه وضعیت اجتماعی کشورمان دیده‌ام اما تاکنون یک‌بار هم ندیده‌ام که شبکه‌های ماهواره‌ای به مسائل و مشکلات اجتماعی کشورهای غربی به خصوص آمریکا بپردازند.

این شهروند تهرانی اظهار داشت: من از شهرداری به خاطر کار خوبی که انجام داده‌اند تشکر می‌کنم چرا که باعث شد تا من و امثال من فکر نکنیم که آمریکا کشوری است که مردم آن هیچ مشکلی ندارد و به اصطلاح همه چیز در آنجا گل و بلبل است.

نصب بنرها یک کار ملی است

اقبال شاکری یکی از اعضای شورای شهر تهران در گفت‌وگو با «شهروند» معتقد است که نصب این بیلبوردها «یک کار ملی است و به هیچ‌وجه سیاسی‌کاری» نیست و با منافع کشور سروکار دارد.

شاکری از این‌که این بیلبوردها با واکنش منفی بخشی از جامعه مواجه شده، متعجب است و می‌گوید هدف اصلی از این کار این بوده که به مسئولان و مردم یادآوری شود که در مراودات و معامله و مذاکره با آمریکا «حواسشان جمع باشد» که با چه حکومتی مواجه‌اند. او این بنرها را «بازخوانی رفتارهای یک حکومت زورگوی قلدرمآب» می‌داند که در چند دهه اخیر رفتارهایش در تضاد با منافع مردم ایران بوده است و بر همین اساس «باید حواسمان باشد که در معاهدات با آمریکا حقوق ملت پایمال نشود.»

او دلیل دوم نصب این بنرها روی بیلبوردهای تهران را نزدیکی به روز قدس دانست چراکه آمریکا بزرگترین حامی اسراییل است و به این کشور بودجه می‌دهد و اجازه نمی‌دهد در مجامع بین‌المللی هیچ قطعنامه‌ای علیه اسراییل صادر شود.

افرادی که امروز به خاطر بنر‌های “حقوق بشر آمریکایی” شهرداری را مورد هجمه قرار داده‌اند، در ایام مذاکرات هسته‌ای هم به چنین فشاری را برای بیلبوردهای “صداقت آمریکایی” به شهرداری وارد کردند، به نظر می‌رسد این‌ها افرادی معدودند که از جایی معدود تغذیه می‌شوند، چرا که هیچ ایرانی اصیلی نمی‌تواند جنایات آمریکا برعلیه کشورش را فراموش کند و در مقابل کوران تبلیغات رسانه‌های آمریکایی که هر روز ایران را متهم به عدم رعایت حقوق بشر می‌کنند، از کسانی که جنایات آمریکا را برای مردم آشکار می‌کنند بخواهد که این کار را نکنند و مانع انجام آن شود.

انتهای پیام/نج