تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۸:۵۲
کد مطلب : 124516
سردار جوانی:

دفاع مقدس جنگ نیابتی آمریکا با ایران بود/ کارشناسان نظامی از جنگ ایران و عراق به‎عنوان جنگ جهانی سوم یاد می‎کنند/ دستگاه دیپلماسی اقامه دعوی علیه مستکبران را فراموش کرده‎است

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه گفت: صدام به ایران حمله نمی‎کرد؛ اگر کشور‎های مستکبر عالم در جایگاه حمایتی او قرار نمی‎گرفتند و با تسلیحات، اطلاعات و از لحاظ مالی، لژستیک هجمه حزب بعث را برعهده نمی‎گرفتند. از این بابت می‎توان دفاع مقدس را جنگ نیابتی ایران و آمریکا دانست.

دفاع مقدس جنگ نیابتی آمریکا با ایران بود/ کارشناسان نظامی از جنگ ایران و عراق به‎عنوان جنگ جهانی سوم یاد می‎کنند/ دستگاه دیپلماسی اقامه دعوی علیه مستکبران را فراموش کرده‎است

 سردار سرتیپ پاسدار یدالله جوانی، مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی صبح توس، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهارداشت: به جز مستکبران جنگ‎افروز آمریکایی و صهیونیست، هیچکس از جنگ خشنود نمی‎شود اما دفاع مقدس ما گنجینه‎ای تمام‎نشدنی از تجریبات و درس‎های جاودانه‎ای است که تا قرن‎ها می‎تواند مورد بهره‎برداری و استحصال درس‎های آموزنده قرار بگیرد. برای مثال، استکبارستیزی یکی از نتایج و برکات دفاع مقدس بود که چهره واقعی شیطان بزرگ یعنی آمریکای جنایتکار را برای ما مشخص و واضح کرد.

وی ادامه داد: البته از دیگر سو میتوان جنگ را هم دستاوردی برخواسته از روحیه استکبارستیزانه ملت دانست؛ گفتمانی که توسط امام خمینی (ره) مورد روشنگری قرار گرفت و دست دشمنان ملت را رو کرد، سبب شد تا جوانان این خاک با خشم و غضبی که از غاصبان پیشین کشور خود در دل داشتند، بتوانند با دست‎خالی در برابر متجاوزین بایستند.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه حمله صدام به ایران درواقع جنگ نیابتی آمریکا با ملت ما بود، خاطرنشان کرد: ایران به لحاظ وسعت سرزمین و جمعیت بیش از دوبرابر عراق بود و صدام جرأت تعدّی به خاک میهنمان را نداشت؛ اگر کشور‎های مستکبر عالم در جایگاه حمایتی او قرار نمی‎گرفتند و با تسلیحات، اطلاعات و از لحاظ مالی، لژستیک هجمه حزب بعث را برعهده نمی‎گرفتند. از این بابت می‎توان دفاع مقدس را جنگ نیابتی ایران و آمریکا دانست.

وی افزود: حضرت امام (ره) از همان روز‎های آغازین جنگ، در فرمایشی خردمندانه نقش آمریکا در حمایت از صدام را تبیین کرده و فرموده بودند که دست آمریکا از آستین بعثی‎ها بیرون آمده‎است. تأمین تسلیحات شیمیایی برای بمباران سردشت، به‎راه‎ انداختن جنگ نفتکش‎ها، حمله به کشتی‎های حامل نفت ایران و مهم‎تر از همه، حمله ناجوانمردانه ناو آمریکایی وینسنس به پرواز ۶۵۵ ایران ایر و به‎شهادت رساندن ۲۹۰ سرنشین بیگناه آن همگی از مصادیق بارز کینه عمیق دولت آمریکا از ملت ایران و انقلاب اسلامی آن‎ها است.

سردار جوانی اقامه دعوی علیه دولت آمریکا و پیگیری جنایات این کشور علیه ملت ایران را وظیفه فراموش شده دستگاه دیپلماسی خواند و گفت: جوانان ما باید ابعاد مخفی مانده خصومت دوجانبه میان آمریکا و این ملت را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند. هم‎چنین دستگاه دیپلماسی به‎عنوان وکیل مدافع حقوق این انقلاب در نظام بین الملل وظیفه دارد علیه نظام استکبار اقامه دعوی کند و پای دولتمردان آمریکا و مسبّبان این اقدامات را به دادگاه‎های عالی بین المللی بکشاند.

وی تصریح کرد: در فضای داخلی کشور نیز باید فرهنگ‎سازی کرد تا دفاع مقدس به جنگی میان ایران و عراق معطوف نباشد و دامنه جهانی آن برای عموم ملموس‎تر شود؛ چراکه حدود ۳۴ کشور از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه در این جنگ بر علیه ما بودند و ما تنها از میان اتباع ۲۰ کشور اسیر داشتیم. نویسندگان، مستندسازان و فعالان عرصه‎های فرهنگی باید در این عرصه ورود کرده و با تولیدات فاخر، راه آشنایی مردم با واقعیت‎های پنهان جنگ را هموار کنند.

انتهای پیام/