تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۴:۰۸
کد مطلب : 100459
رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد:

دلایل قرار گرفتن خوزستان در بین استان‌های نا امن غذایی

براساس آمارهای اعلام شده خوزستان بین استان‌های با وضعیت نا امن غذایی قرار گرفته که رئیس مرکز بهداشت خوزستان در این باره توضیحاتی ارائه داد.

به گزاش عصر آبادان ؛ شکرالله سلمان‌زاده در گفتگو با رهیاب اظهار داشت: استان خوزستان براساس آماری که وزارت بهداشت گرفته جزو ۴ استان نا امن غذایی کشور قرار گرفته است.

وی افزود: البته این آمار دلایل مختلفی از جمله صنعتی بودن برخی از شهرستان‌های ما مانند ماهشهر است که دسترسی آسانی به غذای سالم، کارگاه دام‌پروری و مزرعه ندارند و به همین دلیل این آمار کاه یافته است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: البته استان خوزستان بین استان‌های کرمان، ایلام و بوشهر از وضعیت مناسب‌تری برخوردار است و ما سعی می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک وضعیت استان را از نظر امنیت غذایی ارتقا دهیم.

۸۱۵۶۷۷۰۹-۶۳۸۱۷۱۵

وی بیان کرد: اگر کمی مشکلات کشاورزی و دام‌پروری برطرف شود و بتوانیم کیفیت محصولات آنها را ارتقا دهیم وضعیت بهتر می‌شود.

سلمان‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا وضعیت بد آب و هوایی و گرد و خاک‌های مستمر بر نا امن شدن مواد غذایی خوزستان تأثیر دارد، عنوان کرد: گمان نکنم گرد و خاک تأثیری بر امنیت مواد غذایی تأثیر داشته باشد اما خشکسالی تأثیر مستقیمی دارد و یکی از عوامل قرار استان خوزستان در بین استان‌های نا امن غذایی این موضوع است.

به گزارش رهیاب، بنا بر آماری که وزارت بهداشت اعلام کرده استان‌های اصفهان، تهران، یزد و قم در رده بسیار امن غذایی قرار گرفته‌اند و استان خوزستان، کرمان، ایلام و بوشهر در رده نا امن غذایی جای گرفته‌اند که فقط وضعیت استان‌های هرمزگان، کهگیلویه و به ویر احمد و سیستان و بلوچستان از این ۴ استان بدتر است.

جالب است که بدانید خوزستان با دارا بودن یک سوم آب‌های جاری کشور پرآب‌ترین استان کشور است و آب سرشاخه رودخانه‌های جاری در خوزستان در سال‌های گذشته به استان‌هایی مانند اصفهان انتقال داده شده است؛ آب سرشاخه‌ها جزو سالم‌ترین آب‌ها در کشور هستند که برخی از استان‌ها از این آب برای کشاورزی و صنعت خود بهره می‌برند.

تهیه نقشه امنیت غذا در ایران از آمارها و شاخص‌های گوناگون از مرکز آمار ایران، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، انستیتو تحقیقات تغذیه و برخی از سازمان‌های دیگر و از سال ۷۸ تا ۸۷ استفاده شده و هریک از استان‌های کشور در یک طیف قرار گرفتند. به منظور صحت بررسی انجام شده ۲ بررسی دیگر انجام شد که نتایج مشابه را نشان می‌داد.

انتهای پیام/