تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۷:۰۹
کد مطلب : 58769

دلیل افزایش قیمت طلا و سکه+جدول

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: در هفته گذشته به دلیل نوسانات نرخ ارز در بازار داخلی، با صعود قیمت طلا نیز مواجه شدیم. از سوی دیگر قیمت طلا در بازارهای جهانی به دلیل نزدیک شدن به سال میلادی جدید افزایش یافته است.

به گزارش  عصر آبادان به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای گفت: هفته گذشته به‌طور متوسط ۳۲ دلار قیمت اونس جهانی افزایش یافت و قیمت سکه نیز با افزایش ۲۳ هزار تومانی از ۹۵۳ هزار تومان به ۹۷۵ هزار تومان افزایش یافت.
وی با بیان اینکه هر گرم طلای ۱۸ عیار در هفته گذشته از ۹۶ هزار و ۳۰۰ تومان به ۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش داشت، افزود: هر مثقال طلا ۴۲۱ هزار تومان بود که به ۴۳۱ هزار تومان افزایش یافت.

کشتی‌آرای درباره دلایل افزایش قیمت طلا توضیح داد: هفته گذشته قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش داشته که این اموضوع به دلیل افزایش تقاضا در بازار‌های جهانی است. چون به روزهای پایانی سال میلادی نزدیک می‌شویم و خیلی از موسسات مالی برای تسویه‌حساب نسبت به خرید طلا اقدام می‌کنند موجب افزایش قیمت طلا شد.

همچنین طلا در بازار جهانی به دنبال افت بازارهای سهام که تقاضا برای این فلز زرد به عنوان پناهگاه مطمئن سرمایه را برانگیخت به بالاترین سطح در شش هفته گذشته صعود کرد.

نوع طلا قیمت آخر هفته گذشته قیمت اول هفته‌ای که گذشت
هرگرم‌ طلای ۱۸ عیار ۹۹ هزار و ۶۳۴ تومان ۹۷ هزار و ۲۱۲ تومان
هر مثقال طلا ۴۳۲ هزار تومان ۴۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان
اونس جهانی ۱۲۳۲ دلار و ۴۰ سنت ۱۱۹۴ دلار و ۱۰ سنت
نوع سکه
سکه‌ تمام‌ طرح‌ جدید ۹۷۵ هزار تومان ۹۵۱ هزار تومان
سکه‌ تمام‌ طرح‌ قدیم ۹۷۵ هزار تومان ۹۵۱ هزار تومان
نیم سکه ۴۸۸ هزار تومان ۴۷۸ هزار تومان
ربع سکه ۲۶۸ هزار تومان ۲۶۹ هزار تومان
یک گرمی ۱۷۳ هزار تومان ۱۷۲ هزار تومان
نوع ارز
دلار آمریکا ۳۴۱۰ تومان ۳۳۷۲ تومان
یورو ۴۲۴۰ تومان ۴۱۶۰ تومان

 

انتهای پیام/ن