تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۷:۲۳
کد مطلب : 77940

دلیل پرخاشگری و رفتار عجیب وزیرصنعت با مردم و مدیران کرمانشاه چه بود؟/ از کنایه نعمت زاده به نوبخت در استانداری تا ۱۰۰ امضا برای استیضاح پیرمرد حاشیه ساز

عصبانیت ها و پرخاشگری های وزیر صنعت و برورد نا مناسب با مردم در طول سفر وی به کرمانشاه در حالی است زیر برگه استیضاح او را قریب به یکصد نفر از نمایندگان مردم در خانه ملت امضا کرده اند.

به گزارش عصر آبادان ؛ به نقل از  مرصاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت که از پنج شنبه هفته گذشته به مدت دو روز برای بازدید ها و برنامه های مختلف به کرمانشاه سفر کرده بود در یک قدمی استیضاح و احتمالا خداحافظی با هیأت وزیران قرار دارد.

نعمت زاده که در روزهای گذشته صدای معاون اول رئیس جمهور را نیز در آورده بود در جریان سفر به کرمانشاه نیز نشان داد که می تواند پیرمرد حاشیه ساز دولت لقب بگیرد.

وزیر صنعت در مرز پرویزخان که با تندی های عجیب و غریب به بهانه های مختلف به مدیران کرمانشاه و قصرشیرین پرخاش می کرد در مقابل درخواست های مردم هم واکنش های عجیب و غریب داشت.

پیرمرد حاشیه ساز دولت در اسلام آباد غرب در برابر صدای رسای یک فرهنگی بازنشسته که از عدم توجه دولت به احداث تولیدی های جدید و عدم اشتغالزایی گلایه داشت هم واکنش عجیبی داشت. او گفت که چون لحن خوبی نداری من هم پاسخ تو را نمی دهم!

واکنش های عجیب نعمت زاده به همین جا ختم نشد.  او در جلسه پایانی خود در استانداری کرمانشاه به حضور خبرنگاران خرده گرفت. نعمت زاده گفت با حضور خبر نگاران نمی شود حرف زد…  فردا باز صدای آقای نوبخت در می آید…

معاون اول رئیس جمهور که البته خودش هم ید طولایی در سخنان فی البداهه در حضور خبرنگاران دارد، نسبت به مصاحبه های شائبه دار نعمت زاده بسیار گلایه کرده بود.

عدم هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با دولت

محمد باقر نوبخت در گفتگو با یکی از رسانه ها با انتقاد از عدم پرداخت یارانه‌ها و اظهارات نعمت زاده در این خصوص گفت: قرار نیست یارانه تولید را به وزیر صنعت بدهیم و بهتر است آقای نعمت زاده که وزیر باتجربه ای است، مصاحبه های شائبه دار نکند.

 

 

وی افزود: از ۵ هزار و ۷۲۷ میلیارد تومانی که در سال جاری برای بخش تولید پیش‌بینی شده بود، آنچه به بخش صنعت اختصاص می‌یابد ۱۲۰۰ میلیارد تومان است، در بخش کشاورزی ۱۰۰۰ میلیارد تومان و در حمل و نقل نیز ۱۲۰۰ میلیارد تومان است.

با توجه عملکرد های ذکر شده وزیر صنعت، معدن و تجارت در این گزارش، این سؤال مطرح می‌شود آیا حضور نعمت زاده پدر صنعت کارگزارانی ها باز هم می‌تواند عامل محرک چرخ اقتصاد کشور باشد یا خیر؟؟!!

به نظر می رسد تندخویی و نگرانی نعمت زاده از امضاهای متعددی است که زیر برگه استیضاح او را در مجلس امضا کرده اند. در غیر این صورت دلیل دیگری برای پرخاشگری ها و سخنان وی در سفر به کرمانشاه نمی توان یافت.

استیضاحی که به دلایل منعدد به زودی کلید خواهد خورد.

 

نعمت زاده و فرار از اجرای قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، شاید یکی دیگر از عوامل اصلی استیضاح نعمت زاده عدم توجه سوال برانگیز وی به قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد. قانونی که بند های عمده ای از آن به وزارتخانه مطبوع او باز می گردد.

بر اساس قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت صنعت باید از اسفند ماه قبل باید وزارت صنعت سامانه هوشمند اطلاعات ورود و ترخیص کالا را راه اندازی می کرد، باید اقدام به ایجاد کد شناسایی و رهگیری طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا می نمود در حالی که به هیچ وجه عزمی برای تحقق این موارد وجود نداشته است.

در عین ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت انحصار واردات خودروهای لوکس و واردات بی رویه کالاهای چینی و ترکیه ای را در دستور کار داشته است که با هیچ منطقی در شرایط کنونی دولت سازگار نیست.

برخی از نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون اقتصادی خانه ملت در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد از جمع آوری قریب به یک صد امضا برای استیضاح نعمت زاده خبر می دهند و از احتمال اعلام وصول آن بعد از تعطیلات نوروز سخن می گویند.

 

انتهای پیام/گ