تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۲:۲۸
کد مطلب : 55165

دهدشتی :برنامه‌ها و بودجه‌های منطقه آزاد اروند مشخص و شفاف نیست

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: برنامه‌ها و بودجه‌های منطقه آزاد اروند مشخص و شفاف نیست.

خبرگزاری فارس: برنامه‌ها و بودجه‌های منطقه آزاد اروند مشخص و شفاف نیست

به گزارش عصر آبادان، سید حسین دهدشتی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه شهرستان آبادان با بیان اینکه در صورتی که مدیریت درست باشد، منطقه آزاد اروند فرصت بسیار خوبی است، اظهار داشت: متأسفانه برنامه‌ها و بودجه‌های منطقه آزاد اروند مشخص و شفاف نیست.

وی ادامه داد: با توجه به  کمک‌های منطقه آزاد اروند به جاهای دیگر، اما این سازمان به درستی و بر اساس وظیفه‌اش که کمک به شهر است تاکنون کارهای مناسب و مطلوبی داشته است.

نماینده مردم آبادان در مجلس با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی و کار در بحث صنعت به عنوان یکی از زمینه‌های ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در منطقه، خاطر نشان کرد: با وجود مصوبه تشکیل کارگروه حمایت و احیای واحدهای صنعتی غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با مشارکت مستقیم منطقه آزاد اروند، تاکنون این کار به انجام نرسیده است.

دهدشتی با اشاره به اجرای طرح آبیاری و زهکشی نخیلات شهرهای آبادان و خرمشهر در ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این مناطق، یادآور شد: اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی خوزستان فرصتی مناسب برای کار و فعالیت مردم این شهرها است.

وی اضافه کرد: باید مسئولان ذیربط برای اجرا و انجام طرح آبیاری و زهکشی نخیلات آبادان طی حداکثر سه سال اقدامات مناسب و شایسته‌ای را انجام دهند. تمامی مقدمات کار اجرای فاز دو پالایشگاه آبادان انجام شده است و چنانچه برخی فضاهای بین‌المللی ایجاد شود، کار آغاز خواهد شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس عنوان کرد: مدیریت دوگانه منطقه آزاد اروند و مجموعه شهری سبب دغدغه مدیران دستگاه‌های اجرایی شده است، بنابراین باید مسئولان منطقه آزاد اروند به دور از حواشی به انجام کارها و مسئولیت‌های اصلی خود بپردازند تا بتوانیم از این فرصت ایجاد شده به نحو مطلوبی بهره ببریم.

این مسئول با اشاره به درگذشت مرتضی پاشایی هنرمند کشورمان، تصریح کرد: حرکت خودجوش و گسترده مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در آئین تشییع و یادبود این هنرمند که در اقصی نقاط کشور و از جمله آبادان برپا شد، یک پیام  جدی و نگران‌کننده برای حوزه فرهنگ، آموزش و پرورش و تمامی نهادهای فعال فرهنگی است. باید ارتباط‌مان را با جوان‌ها بیشتر کنیم و اگر کمبود و مسئله‌ای وجود دارد به دنبال جبران و رفع آن باشیم.

منبع: فارس