تاریخ انتشار خبر: ۲ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۳:۲۰
کد مطلب : 120591
لحظه به لحظه/

ده‌ها کشته و زخمی در تیراندازی در مرکز خرید المپیا مونیخ/ محاصره محل حادثه توسط نیروهای امنیتی +عکس

رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند در یک مرکز خرید در فروشگاهی در شهر مونیخ، تیراندازی به وقوع پیوسته است. منابع خبری از کشته شدن ۱۵ نفر در این حادثه خبر می‌دهند.

  رسانه‌های آلمانی از وقوع یک تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر مونیخ این کشور خبر می‌دهند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان از قول پلیس آلمان گزارش داده تیراندازی در جریان است و عملیات پلیس برای متوقف کردن آن ادامه دارد. هنوز گزارشی از عاملان این تیراندازی و شمار قربانیان منتشر نشده است.

این تیراندازی در مرکز خرید المپیا در مونیخ رخ داده و عملیات گسترده پلیس برای شناسایی عاملان در جریان است.

رسانه‌های آلمانی گفته‌اند چندین نفر در این تیراندازی کشته شده‌اند.

یک منبع پلیس در گفت‌وگو با شبکه خبری «ان‌بی‌سی» گفته که تیراندازی در مرکز خرید المپیا در مونیخ پایان یافت. وی تلفات جانی در این حادثه را تأیید نکرد.
تیراندازی در یک مرکز خرید در آلمان
به گزارش کانال اول تلویزیون آلمان، «آ.اِر.دِ» بنا به اظهارات پلیس بر اثر تیراندازی ساعتی پیش در مرکز خرید المپیک شهر مونیخ (ایالت بایرن) آلمان، شماری از شهروندان آلمانی زخمی شده اند. به گفته پلیس مونیخ این احتمال وجود دارد که این حادثه، کشته هم داشته باشد. این حادثه در شمال مرکز ایالت بایرن آلمان رخ داده است. در مورد عامل یا عوامل این تیراندازی هنوز هیچ اطلاعی در دسترس نیست. محوطه این مرکز خرید مسدود شده است و چند فروند هلی کوپتر نیز بر فراز محل حادثه در ماموریت هستند. شمار زیادی از نیروهای پلیس در محل حادثه مستقر شده اند.
۲۱:۵۶  شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد سخنگوی پلیس شهر مونیخ آلمان اعلام کرد مقامات آلمانی در حال تخلیه مرکز تجاری المپیک شهر مونیخ هستند.

۲۱:۴۲ شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از تلویزیون آلمان گزارش داد پلیس آلمان احتمال می دهد حمله به مرکز خرید المپیک شهر مونیخ آلمان یک حمله تروریستی باشد.

۲۱:۴۰ به گزارش پایگاه توییتر پلیس مونیخ، پلیس آلمان، از شهروندان آلمانی خواست از تجمع و نزدیک شدن به محوله مرکز خرید المپیک شهر مونیخ (مرکز ایالت بایرن) آلمان خودداری کنند. پلیس این شهر همچنین از مردم خواسته است در خانه هایشان بمانند و خیابان (های اطراف) محوطه مرکز المپیک مونیخ را ترک کنند.
۲۱:۳۵  شبکه تلویزیونی الجزیره عربی در آلمان گزارش داد پلیس آلمان از کشته شدن یک تن و زخمی شدن ده نفر در حادثه تیراندازی در مرکز خرید المپیک شهر آلمان خبر داد.
پلیس آلمان عملیات گسترده ای در نزدیکی این مرکز تجاری آغاز کرده است و نیروهای ویژه خود را به سوی این مرکز خرید گسیل داشته است.
۲۳:۲۰ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از برلین ، آنگلا مرکل و وزرای کابینه اش در نشست اضطراری درباره  حادثه تیراندازی در مونیخ بحث و گفتگو کردند.
۲۳:۳۰  کانال اول تلویزیون آلمان، «آ.ِاِر.دِ» اعلام کرد پلیس کشته شدن شماری از شهروندان آلمانی بدست یک یا چند عامل تیراندازی را تایید کرد.
۲۳:۴۰  شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: گروه تکفیری صهیونیستی (داعش) در شبکه های اجتماعی از تیراندازی در آلمان ابراز خوشحالی کرد.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد پلیس مونیخ اعلام کرد عاملان تیراندازی در شهر مونیخ همچنان آزاد هستند.
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد وزیر کشور اتریش اعلام کرد در پی تیراندازی در شهر مونیخ آلمان، تدابیر امنیتی در مرزهای این کشور با آلمان افزایش یافته است.
۲۳:۵۰  به گزارش رویترز، مجله فوکوس آلمان به نقل از منابع پلیس نوشت یکی از عاملان تیراندازی مونیخ، در نزدیکی مرکز خرید این شهر، خودکشی کرده است.پلیس آلمان تایید کرد که یکی از مهاجمان با شلیک به سرش خود کشی کرده است
شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد یگان هایی از نیروهای مرزبانی و بالگردهای آلمان به سمت مونیخ به حرکت در آمده اند.
۰۰:۰۶ شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد تمامی بزرگراه های منتهی به مونیخ بسته شد. همچنین حرکت قطارها به سمت منونیخ نیز متوقف شد. شبکه تلویزیونی الجزیره عربی همچنین گزارش داد در مسیرهای منتهی به مونیخ، خودروها به صورت گسترده ای مورد بازرسی قرار می گیرند.
۰۰:۰۸  پلیس آلمان کشته شدن  ۶ نفر در تیراندازی #مونیخ را تأیید کرد. سخنگوی پلیس همچنین گفت که سه ضارب، کماکان متواری هستند.
۰۰:۱۸ وزیر کشور چک اعلام کرد مراقبت از مرزهای کشور به دلیل احتمال گریختن مهاجمین به این کشور تقویت می‌شود
ده‌ها کشته و زخمی در تیراندازی در مرکز خرید المپیا مونیخ/ محاصره محل حادثه توسط نیروهای امنیتی +عکس
 یکی از کشته های تیراندازی الپمیا آلمان
۲۱:۳۰  خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه های آلمان از کشته شدن چندین نفر در حادثه تیراندازی مونیخ خبر دادند.
۲۱:۲۸  پایگاه اینترنتی کانال اول تلویزیون آلمان، «آ.اِر.دِ» اعلام کرد پلیس در حضوری پرتعداد، خود را به این مرکز رسانده و ماموریت خود را آغاز کرده است. ورودی های این مرکز خرید اکنون بسته شده است. شماری خودروی پلیس، ساختمان مرکز خرید را محاصره کرده و علاوه بر این، رفت و آمد مترو در مسیر منتهی به مرکز خرید المپیک متوقف شده است.
پایگاه اینترنتی این شبکه هنوز به جزئیات بیشتری در مورد حادثه تیراندازی امشب اشاره نکرده است.
۲۱:۲۲ شبکه تلویزیونی پرس تی وی، گزارش داد:  پلیس آلمان در پی تیراندازی در مرکز خرید مونیخ ، عملیات گسترده ای را آغاز کرد. گزارش های تایید نشده از کشته یا زخمی شدن مردم حکایت دارد.
۲۱:۱۴ شبکه تلویزیونی المیادین،گزارش داد: رسانه های آلمانی اعلام کردند در تیراندازی در یک مرکز تجاری در شهر مونیخ آلمان دستکم پانزده تن کشته شدند.
۲۲:۴۵ شبکه خبری «راشاتودی» گزارش داد که پلیس آلمان کشته شدن دستکم شش نفر در تیراندازی مونیخ را تائید، اما تیراندازی دوم در مترو را تکذیب کرد.

۲۲:۵۰ پلیس به «خبرگزاری آلمان» گفت هنوز از انگیزه مهاجم یا مهاجمین اطلاعی در دست نیست. وی همچنین گفت پلیس هنوز نمی‌داند که مهاجم در کجا مخفی شده و از مردم خواست که اماکن عمومی منطقه را ترک کنند.

۲۲:۵۵ به گزارش شبکه تلویزیونی العالم؛ پلیس آلمان اعلام کرد تیراندازی ها در خیابانهای ریس و هانائر و یک مرکز تجاری در مونیخ رخ داده است.
۲۳:۰۰ خبرگزاری رویترز پلیس مونیخ اعلام کرد احتمال می دهد تیراندازی مونیخ یک حمله تروریستی بوده است.
۲۳:۱۵  شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد رسانه های آلمانی اعلام کردند یکی از عاملان حمله به مرکز تجاری مونیخ با شلیک گلوله به خود خودکشی کرد.
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد سازمان راه آهن آلمان اعلام کرد: تمامی ایستگاه های اصلی مترو در مونیخ تخلیه شده است.
 مشرق