تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۶:۰۵
کد مطلب : 68335

دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵

یک منبع از هیئت مذاکره‌کننده ایرانی می‌گویند دور بعدی مذاکرات در جایی غیر از ژنو برگزار می‌شود.

یک خبرگزاری روسی از قول یک منبع ایرانی در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ گفت که دور بعدی گفت‌وگوهای دو طرف احتمالاً در مکانی غیر از ژنو برگزار می‌شود.

نشست عمومی دوازدهمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ درباره راه‌حل جامع هسته‌ای در سطح معاونان روز یکشنبه در شهر ژنو آغاز شده بود.

یک دیپلمات به خبرگزاری رویترز گفت که پیشرفت‌های محدودی در این گفت‌وگوها حاصل شده است.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران روز چهارشنبه به همراه محمدجواد ظریف برای انجام رایزنی‌ها با هیأت مذاکره کننده آمریکایی و شرکت در دوازدهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای راهی شهر ژنو شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و دیوید کامرون، نخست‌وزیر کامرون روز جمعه در یک کنفرانس خبری مشترک نسبت به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران هشدار دادند. رهبران کشورهای انگلیس و آمریکا گفتند وضع تحریم‌های جدید ائتلاف جهانی علیه ایران را بر هم خواهد زد.

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره از طرف دیگر می‌گویند قصد دارند با وضع تحریم‌های جدید دولت را به اتخاذ مواضع سخت‌تر در گفت‌گوهای هسته‌ای ترغیب کنند.

برخی کارشناسان تنش‌های بین دولت آمریکا و نمایندگان را بخشی از رویکرد تقسیم کار در واشنگتن برای افزایش قدرت چانه‌زنی این کشور در مذاکرات هسته‌ای می‌دانند.

منبع: فارس