تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۴۷:۱۶
کد مطلب : 94637
عضو کمیسون انرژی مجلس :

دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی باید بسترسازی می کرد / افزایش نرخ سوخت، حمل و نقل دریایی را با چالش مواجه کرده است

عصر آبادان: عضو کمیسیون انرژی مجلس از نحوه افزایش قیمت حامل های انرژِی توسط دولت انتقاد کرد.

به گزارش عصر آبادان دکتر جواد سعدون زاده نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس از نحوه افزایش قیمت حامل های انرژی انتقاد کرد و اظهار داشت: افزایش قیمت حامل های انرژی از سوی دولت اگر با بسترسازی مناسب صورت می گرفت تاثیر اندکی از نظر ایجاد شوک به بازار و بخش های مختلف اقتصادی کشور وارد می کرد.

وی همچنین به اثرات اقزایش قیمت گازوییل در حمل و نقل دریایی اشاره کرد و افزود: برای نمونه تغییر نرخ در زمینه های کشتی های تجاری، حمل و نقل دریایی که تقریباً سه برابر شد چالش جدی و اساسی در این زمینه ایجاد کرده است و محاسبه فروش گازوییل برای کشتی های تجاری به ویژه لنج ها باعث شد هزینه های تمام شده حمل و نقل برای صاحبان این مشاغل بالا برود و عملاً حرکت آنها در دریا مقرون به صرفه نیست.

سعدون زاده خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت با یک عمق و ژرفای بیشتری یک بار دیگر در خصوص تعدیل نرخ سوخت بخش های مختلف اقتصادی بررسی های لازم را انجام دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشتی های تجاری و لنج های ما در مرزهای جنوب و جنوب غربی نقش بسزایی در حمل کالا و گسترش صادرات و ارز آوری قابل توجه برای کشور دارند و دولت باید بستری فراهم کند تا صاحبان این صنعت با خیال آسوده تر به چرخه اقتصاد کشور بازگردند.