تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۰:۲۶
کد مطلب : 77761
از 17 به 15

دولت رشد حقوق را دو درصد کم کرد!

در نشست امروز شاهد عقبگرد دولت از موضع قبلی و تاکید بر افزایش ۱۵ درصدی هستند.

نمایندگان کارگری که در نشست اخیر با دولت تا افزایش ۱۷ درصدی حداقل دستمزد سال ۹۴ به دولت به توافق رسیده بودند،در نشست امروز شاهد عقبگرد دولت از موضع قبلی و تاکید بر افزایش ۱۵ درصدی هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دور دوم نشست مذاکرات شورای عالی کار دقایقی قبل آغاز به کار کرد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وزرای صنعت و اقتصاد هم حضور دارند.

براساس این گزارش طبق آخرین اطلاعات کسب شده از نشست امروز شورای عالی کار دولت از موضع قبلی خود عقبگرد کرده و بر روی افزایش ۱۵درصدی حداقل دستمزد تاکید دارد. علاوه بر این طبق گفته یکی از نمایندگان کارگری قرار است عقب‌ماندگی ۲۶۰  هزار تومانی در قالب یک پکیج جبران شود.

پیش از این نمایندگان کارفرمایی دولت را تا افزایش ۱۷ درصدی حداقل دستمزد راضی کرده بودند اما امروز نمایندگان کارگری و کارفرمایی بر روی افزایش ۱۵ درصدی تاکید دارند.

به گزارش فارس، در صورت افزایش ۱۵ درصدی حداقل دستمزد طبق اعلام دولت باید مابقی مزایا برای افزایش مجموع درآمد کارگر افزایش یابد به طوری که بن خوار و بار، حق مسکن و پایه سنوات به نحوی که عقب‌ماندگی دستمزدی را جبران کند تعیین شود.

براساس این گزارش، این نشست هم‌اکنون در محل وزارت کار در حال برگزاری است و هنوز نرخ افزایش حداقل دستمزد به طور رسمی اعلام نشده است و شرکا در حال چانه‌زنی هستند.

منبع: فارس