تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۲:۳۵
کد مطلب : 66116
حضرت آیت الله جزایری:

دولت و ملت فرانسه برای دیگران چاه کندند خودشان در آن افتادند/استخدام از استان های دیگر در تاسیسات نفتی وگازی خوزستان ظلم است/توسعه نیشکر باید صاحبان زمینی که بیکار کرده را استخدام کند

نماینده ولی فقیه در خوزستان تاکید کرد:مشکل بیکاری در خوزستان به دلیل زیادی جمعیت، مضاعف است کارهای خوبی در حال انجام است ولی ما یک پیشنهاد روشن برای مسئولین داریم و ان این است که این مقدار تاسیسات نفتی وگازی که در خوزستان وجود دارد این ظلم و بی انصافی است که استخدام از استان های دیگر انجام می گیرد این را دیگر نمی توانیم تحمل کنیم این کار، کار غلطی است.

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ؛  ،حضرت آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان در خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز اظهار داشت:حادثه ای که در فرانسه اتفاق افتاد حادثه بدی بود کشتاری در فرانسه  رخ داد دیروز هم ادامه پیدا کرد ضمن اینکه ما محکوم می کنیم اما درعین حال به دولت و ملت فرانسه می گوییم شما برای دیگران چاه کندید خودتان در آن افتادید.

وی ادامه داد:این داعشی ها و تروریست ها را غربی ها درست کردند  عده ای از این تروریست های در عراق و سوریه از کشورهای اروپایی آمده اند و عضو داعش شده اند جالب آن است  اینها می گویند “می خواهیم دولت اسلامی اصیل ایجاد  کنیم” این اسلامی که خودتان دارید اصلا به درد می خورد؟

امام جمعه اهواز تصریح کرد:این افرادی که از کشورهای اروپایی مثل فرانسه، انگلیس و آلمان به داعش پیوسته اند با همکاری دولت و ملتشان این راه را طی کرده اند یقینا دولت و ملت های غربی صدمات این کار را خواهند دید و دودش به چشم خود آنها می رود این هشداری بود که از روز اول به آنها دادیم و گفتیم که خودتان سالم نمی مانید.

وی ادامه داد:اروپایی ها و امریکا که امروز مصادیق هشدارهای ما را به چشم دیده اند می گویند “ما دیگر ضد داعشیم” اما این شعار آنها واقعیت ندارد و خدا آنها را تنبیهخواهد کرد الحمدلله در سوریه و عراق اوضاع خیلی خوب است و نیروهای مردمی در حال پیشرفت هستند.

آیت الله جزایری تاکید کرد:مشکل بیکاری در خوزستان به دلیل زیادی جمعیت، مضاعف است کارهای خوبی در حال انجام است ولی ما یک پیشنهاد روشن برای مسئولین داریم و ان این است که این مقدار تاسیسات نفتی وگازی  که در خوزستان وجود دارد این ظلم و بی انصافی است که استخدام از استان های دیگر انجام می گیرد این را دیگر نمی توانیم تحمل کنیم این کار، کار غلطی است.

وی ادامه داد:کارخانه جات توسعه نیشکر که مجمتع بزرگ اقتصادی است و برای کشور هم خیلی مفید است آقایان این سرزمین هایی که از صاحبانشان با قیمت کمی گرفتید واقعا خدا راضی نیست صاحبان این زمین ها بیکار بمانند و افرادی را از راههای دور اینجا بیاورید و مشغول به کار کنید بله آنها هم بیکار هستند ولی الوییت با کیست؟ عقل چه حکم می کند؟کسانی که صاحب زمین بودند و زمینشان تصرف شده است و امروز بیکار هستند باید در این زمین ها مشغول به کار شوند.

 

امام جمعه اهواز در پایان گفت:پیمانکارهایی که از استان های دیگر می آیند باید نیروی کار خود را از استان خوزستان تامین کنند چیزهایی که نیاز داریم باید از درون استان تهیه کنیم چرا باید مایحتاج استان از تهران خریداری شود؟ ما از مسئولین استان و خصوصا مسئولین کشور می خواهیم به وظیفه شرعی خود عمل کنند و عدالت اجتماعی را رعایت کنند.

منبع: رهیاب