تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۱:۰۰
کد مطلب : 29279
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با رهیاب:

دولت یارانه بخش تولید را ندهد دودش به چشم مردم می رود/رهبری از مسئولین فرهنگی کشور گلایه مند است

حبیب آقاجری اظهار داشت:در رابطه با بحث هدفمندی آنچه ما انتظار داشتیم این بود که دولت طبق مصوبه مجلس عمل کند یعنی طبق قانون باید یارانه ها را به کسانی می داد که نیازمند هستند و از طرف دیگر قیمت حامل های انرژی را نباید بیش از ۳۰ درصد افزایش می داد.

حبیب آقاجری نماینده ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار رهیاب در خصوص اجرای فاز دوم هدفمندی و ایراداتی که بر دولت وارد است اظهار داشت:در رابطه با بحث هدفمندی آنچه ما انتظار داشتیم این بود که دولت طبق مصوبه مجلس عمل کند یعنی طبق قانون باید یارانه ها را به کسانی می داد که نیازمند هستند و از طرف دیگر قیمت حامل های انرژی را نباید بیش از ۳۰ درصد افزایش می داد.

وی افزود:تاکید مجلس بر این  هست که در فاز دوم هدفمندی سهم تولید و سلامت پرداخت شود تا به مردم فشار وارد نشود چرا که وقتی براساس قانون به بخش تولید که باید یارانه پرداخت شود یارانه ایی پرداخت نشد طبیعتا نتیجه اش بیکاری و هزار مشکل دیگر برای مردم خواهد شد.

نماینده ماهشهر، امیدیه و هندیجان گفت: به رئیس جمهور تذکر داده ایم که فاز دوم هدمندی باید به صورت درست و طبق قانون صورت گیرد و تاکید ویژه به پرداخت یارانه به افراد نیازمند،بخش تولید و بخش سلامت داریم.

وی ادامه داد:چه دلیلی دارد به افرادی که نیاز به یارانه ندارند و در سطح بالایی از درآمد هستند یارانه پرداخت شود؟ اما سهم تولید را ندهیم این کار دودش به چشم مردم مسضعف می رود امروز در هدفمندی به گونه ایی دولت عمل کرده است که هیچ امیدی نیست به بخش تولید طبق قانون یارانه ایی پرداخت شود

حبیب آقاجری در پایان در خصوص علت عدم حضور مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب امسال اظهار داشت:با توجه به اهمیتی که مقام معظم رهبری برای کتاب و کتابخوانی قائل هستند برداشت من این است عدم حضور وی در نمایشگاه کتاب نشان دهنده ناراحتی و دغدغه ایشان در بحث فرهنگ است و حضرت آقا گلایه مند است از مسئولینی که در حوزه فرهنگ درست عمل نمی کنند.