تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۴:۱۶
کد مطلب : 25338

دومینوی تغییرات در عربستان به وزارت خارجه رسید/سعودالفیصل پس از ۴۰ سال برکنار می شود

تحلیلگران می گویند که تمامی انتصابهای انجام شده و آنچه در آینده صورت خواهد گرفت بویژه برکناری بندر بن سلطان و اعطای ریاست سازمان اطلاعات به فردی خارج از خاندان پادشاهی تلاش برای خنثی سازی مینهایی است که سد راه پادشاه شدن فرزندان ملک عبدالله می باشد.

به گزارش عصر آبادان رهیاب نیوز به نقل از  الخبرپرس گزارش داد: ملک عبدالله پادشاه عربستان درصدد اعلام تغییرات جدید در دستگاه حکومتی می باشد. این خبرگزاری به نقل از منابع آگاه عربستانی اعلام کرد که این تغییرات و تصمیمات سیاسی جدید با هدف تقویت حاکمیت و جلوگیری از درگیری و رقابت بین امیران بر سر مناصب حکومتی در آینده می باشد.

این منابع اعلام کردند که به زودی روابط بین ایران و عربستان از سر گرفته خواهد شد و پادشاه عربستان نیز در همین راستا درصدد عزل سعود الفیصل وزیرامور خارجه این کشور است و عبدالعزیز بن عبدالله معاون سعود الفیصل و پسرپادشاه به جای وی گمارده خواهد شد، این تصمیم در ساعات یا حداکثر روزهای آینده اعلام خواهد شد .
از دیگر تصمیمات قریب الوقوع پادشاه عربستان انتصاب متعب پسرش به  معاونت نخست وزیر می باشد. وی در حال حاضر ریاست گارد ملی را به عهده دارد .همچنین ولیعهد کنونی وزارت دفاع را به پسرش محول می کند که در صورت تایید این تصمیمات خانواده های عبدالله و سلمان تمامی مناصب عالی عربستان را اشغال خواهند کرد و فرزندان سلطان و فهد دیگر برادران پادشاه به طور کلی از صحنه سیاست حذف خواهند شد.
تحلیلگران می گویند که تمامی انتصابهای انجام شده و آنچه در آینده صورت خواهد گرفت بویژه برکناری بندر بن سلطان و اعطای ریاست سازمان اطلاعات به فردی خارج از خاندان پادشاهی  تلاش برای خنثی سازی مینهایی است که سد راه پادشاه شدن فرزندان ملک عبدالله می باشد.