تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۲:۲۰:۱۸
کد مطلب : 22593

دومین فرد از مرزبانان ربوده شده کشته می شود

گروه ترورستی جیش العدل مدعی شد که قصد دارد دومین فرد از ۵ مرزبان ربوده شده ایران را به قتل برساند.

به گزارش عصر آبادان ، به نقل از خبرگزاری موج، گروه تروریستی جیش العدل اعلام کرد که روز ۱۳ فروردین دومین نفر از مرزبانان ربوده شده را خواهد کشت.

بر اساس این گزارش جیش العدل که خود را مدعی حمایت حقوق مردم بلوچ در ایران و هوادار آزادی بلوچستان معرفی می کند، روز ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۲ پنج مرزبان ایرانی را در مرز سراوان در منطقه جگیکور ربود.
روز ۴ فروردین این گروه با صدور بیانیه ای در سایت خود اعلام کرد گروهبان یکم جمشید دانایی فر را اعدام کرده است. جیش العدل همچنین گفته بود اگر تا ۱۰ روز بعد زندانیان وابسته به این گروه آزاد نشوند یکی دیگر از مرزبانان اعدام خواهد شد.
گروه جیش العدل خواستار مبادله جسد سرباز ایرانی با جنازه ۵۰ تن از اعضای این گروه شده است. جیش العدل می گوید این افراد به دست نیروهای ایرانی اعدام شده اند.
گروه جیش العدل وفادار به عبدالمالک ریگی است که عملیات تروریستی این گروه را رهبری می کرد.
از سوی دیگر اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی کشته شدن گروهبان دانایی فر به دست جیش العدل را رد کرد و گفت: آنها ادعا کرده‌اند که یکی از سربازان ما را به شهادت رسانده‌اند؛ اما تا به امروز هیچ سندی دال بر وقوع این جنایت وجود ندارد و ما در تلاشیم تا ۵ مرزبان ربوده شده به کشور بازگردند.
جیش العدل هنوز هیچ عکسی از پیکر جمشید دانایی فر منتشر نکرده است.

انتهای پیام/