تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۷:۱۶:۲۳
کد مطلب : 77128

دو بازیگر سفیر شدند +عکس

الهام حمیدی به عنوان سفیر مهربانی و پوریا پورسرخ به عنوان سفیر مبارزه با استعمال دخانیات یک خیریه معرفی شدند.

بنیاد خیریه‌ «روشنای امید» همزمان با فرا رسیدن سال نو با برگزاری مراسم ویژه‌ای رسما، آغاز به کار کرد.

 در مراسم افتتاحیه این بنیاد، «الهام حمیدی» به عنوان سفیر مهربانی و «پوریا پورسرخ» به عنوان سفیر مبارزه با استعمال دخانیات معرفی شدند.

دو بازیگر سفیر شدند +عکس

احکام این دو هنرمند توسط همسر معاون اول رئیس جمهور، و فریدون همسر دستیار ویژه رئیس جمهور اهداء شد.

الهام حمیدی پس از دریافت عنوان سفیر مهربانی گفت:خیلی خوشحالم که این عنوان پر معنی از سوی مدیران این خیریه نصیب من شد و امیدوارم بتوانم نماینده شایسته‌ای برای این عنوان و خیریه باشم.

این بازیگر با تاکید بر اینکه مهربانی و محبت ارزان‌ترین هدیه انسانها به یکدیگر است، دین اسلام را دین مهربانی دانست و مردم ایران را مهربان‌ترین مردم دنیا خواند و آنها را شایسته و سزاوار مهربانی و محبت معرفی کرد.

حمیدی اظهار امیدواری کرد: به جای افزایش خیریه‌ها در کشور شاهد کاهش آنها باشیم تا بتوانیم با داشتن خیریه‌های خوب و کیفی و با کمک مسئولین و خیرین افتخار خدمت رسانی به انواع همنوعان داشته باشیم.

پوریا پورسرخ دیگر هنرمند که به عنوان سفیر مبارزه با استعمال دخانیات این خیریه معرفی گردید، ضمن ابراز خرسندی از این عنوان گفت: خوشحالم که این عنوان سخت برایم در نظر گرفته شده است چرا که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده بیانگر این است که مرگ مروری بر آمار تلفات و مرگ و میر در کشور که اخیرا ناشی از سکته قلبی آن هم به دلیل مصرف و استعمال بیش از حد دخانیات و سیگار قابل توجه است و امیدوارم بتوانیم با کمک هم نهادها و ارگانهای فرهنگی و نظارتی مربوطه شاهد ریشه‌کنی و مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی باشیم و برای این مقوله راهکار مدبرانه‌ای اتخاذ گردد.

این بازیگر اظهار امیدواری کرد که در دولت تدبیر و امید واقعا کارها فقط به عناوین نمادین مثل سفیر و کنسول یا عناوین دیگری خالصه نشود بلکه باید نگاه‌های فرهنگی و هنری تیزبین را بکار بست.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: خیلی خوشحالم که تا کنون توانسته‌ام علی‌رغم کار حرفه‌ایم در نقش‌ها و حضورهای مختلف، حتی در یک سکانس عامل مصرف سیگار و دخانیات نباشم و این موضوع اعتقاد قلبی من است.

پوریا پورسرخ خطاب به جوانان و اعضای این خیریه گفت: موفقیت و پیروزی فقط و فقط پولدار شدن، فوتبالیست شدن و یا بازیگر شدن نیست بلکه یک اجتماع پویا و سالم به مشاغل بسیاری نیاز دارد که هر کدام از شما می‌توانید با هدف، برنامه‌ریزی و شناسایی توانایی‌های خود به بهترین‌های شغلی در جامعه دست یابید و هر یک طراح ، نصاب، نجار و یا تراشکار مفید برای جامعه باشید.

بنا بر این گزارش، این خیریه به همت جمعی از خیرین با محوریت پرداختن به امور خیریه برنامه‌ریزی خاص و خصوصا برای سامان دهی دختران و پسران جوان بی‌سرپرست و بدسرپرست در جامعه آغاز به کار کرده است.

در این برنامه که حدود هشتاد نفر از گروه مذکور که متشکل از جوانان دختر و پسر رده سنی ۱۶ تا ۲۵ سال بودند به عنوان طرح آزمایشی در گام نخست تحت کنترل و حمایت خیریه روشنای امید قرار گرفتند و یاوری مدیر عامل آن نیز توضیحاتی درباره‌ی این بنیاد داد.

منبع: مهر