تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۵:۵۰
کد مطلب : 114312
قائم مقام وزیر کشور خبر داد:

دو گزینه قطعی وزارت کشور برای استانداری خوزستان

امیری گفت:دو گزینه ای که برای استانداری خوزستان به دولت معرفی شده اند، چهره جدید با سابقه کار وزارت کشوری و افرادی مجرب هستند.

به گزارش رهیاب،حسینعلی امیری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دو گزینه ای که برای استانداری خوزستان به دولت معرفی شده اند، چهره جدید با سابقه کار وزارت کشوری و افرادی مجرب هستند.
وی ادامه داد: گزینه های پیشنهادی باید برنامه خود را به هیات دولت ارائه دهند و اگر وزرا نسبت به این برنامه ها سوالی داشتند می پرسند و سپس رای گیری می شود.
قائم مقام وزیر کشور درباره معیارها برای انتخاب گزینه های پیشنهادی برای استانداری خوزستان گفت: معیار وزارت کشور برای این انتخاب، داشتن سابقه کار وزارت کشوری، قبول داشتن گفتمان دولت، اعتقاد به برنامه های رئیس جمهوری و دولت و داشتن قدرت تعامل و همگرایی بین کنشگران سیاسی، مدیران و روحانیت بوده است.
امیری افزود: داشتن نگاه ملی، اعتقاد به اقتصاد مقاومتی به عنوان مهمترین برنامه سال، برنامه محور بودن و استفاده از کلیه ظرفیت های انسانی و سرمایه استان و تلاش برای ارتقای معیشت و اشتغال زایی از دیگر معیارها برای انتخاب گزینه های پیشنهادی استانداری خوزستان بوده است.
وی یادآور شد: ما همیشه در انتخاب استانداران با مقامات استانی، نمایندگان مجلس، روحانیت، کنشگران سیاسی و نمایندگان ولی فقیه در استان مشورت می کنیم.
پس از موافقت عبدالرضا رحمانی فضلی با بازنشستگی عبدالحسن مقتدایی استاندار سابق خوزستان، فرج اله خبیر معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان تا زمان تعیین استاندار جدید به عنوان سرپرست استانداری منصوب شد.