تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , دی, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۱:۳۸
کد مطلب : 104922

دیروز پرده برداری از شهر موشکی و امروز افتتاح فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی/سپاه در خط مقدم جبهه اقتصاد مقاومتی

سپاه برای برای زمین نماندن اوامر رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی به میدان آمد تا بار دیگر ثابت کند فقط قرار نیست تا با نشان دادن شهرهای موشکی اش لرزه بر اندام دشمنان بندازند

عصر آباادان-آرزو داشتیم اقتصاد هم مقاومتی بشود ولی آنگونه که باید نشد شاید کاهش بی سابقه قیمت نفت الزاما اقتصاد نفتی را به سمت اقتصاد مقاومتی هل بدهد البته باید به دولت ها حق داد چرا که وقتی جبیشان پر از بشکه های نفتی است دیگر خود را به زحمت نمی اندازند و تکاپویی برا تحقق اقتصاد مقاومتی نخواهند داشت درست مثل آنچه در سالهای گذشته دیده ایم.
با اینکه رهبر معظم انقلاب بارها از دولت ها خواسته اند تا به این ارزوی دیرینه جامه عمل بپوشانند و به جای تکیه بر اقتصاد نفتی به دنبال اقتصاد مقاومتی باشند ولی دولت ها جز در شعار و سخنرانی به این مطالبه به حق رهبر انقلاب لبیک نگفته اند و آن روزها که  که نفت را نمی خریدند و این روزها که نفت را مفت می خرند حسرت عمل نکردن به فرمایشات مقام معظم رهبری را بیش از گذشته باید خورد.
در زمانی که دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور چشم به خارج از مرزها دارد تا مشکلات اقتصادی با حضور چشم سبزها سروسامانی بگیرد سپاه برای برای زمین نماندن اوامر رهبر معظم انقلاب به میدان آمد تا بار دیگر ثابت کند فقط قرار نیست تا با نشان دادن شهرهای موشکی اش لرزه بر اندام دشمنان بیندازند بلکه در میدان اقتصاد مقاومتی هم پیشروست که افتتاح  امروز فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی و هفتمین پالایشگاه پارس جنوبی نمونه ای از این اقدامات است.
شاهو حاجبی کارشناس مسائل اقتصادی و مدرس دانشگاه، با بیان این موضوع که بسیج در تحقق امر مهم اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی نقش کلیدی داشته و نباید سپاه و بسیج به عنوان یک نهاد صرفا نظامی دانست افزود: این نهاد انقلابی توانسته با تاثیر گذاری خوب خود در بین تمام آحاد جامعه، در بحث فرهنگی، اجتماعی؛ اقتصادی و … در پیشبرد رهنمودهای مقام معظم رهبری نقش مهمی را ایفا نماید.
وی گفت: با توجه به اهمیت نقش صنایع کوچک در توسعه اقتصادی می توان آن را موتور مولد تولید و توسعه اقتصادی دانست و بسیج در قالب های بسیج سازندگی و بسیج کارگری توانسته در تحقق این امر مهم یاری رسان این شرکت های کوچک باشد.
سردارغلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی در این خصوص گفته است:در حال حاضر بحث اقتصاد مقاومتی یکی از بحث های مهم کشور است که می توان در سایه آن مشکلات خاص اقتصادی و بیکاری را حل کرد و راه برون رفت از جنگ اقتصادی به صحنه آمدن مردم است و گروههای جهادی برای پیشتازی در به صحنه اوردن مردم و مردمی کردن اقتصاد مقاومتی در حال شکل گیری هستند.
وی با اشاره به اینکه دستورالعمل ما در سال بعد تشکیل گروههای جهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی است ادامه داد: این گروه برای شناسایی ظرفیتهای خالی و مشورت در امر اشتغال و آموزش برای مردم تشکیل می شود و در استانها نیز نمونه‌هایی از گروههای اقتصاد مقاومتی شکل گرفته‌اند که یکی از جهت‌گیریهای بسیج سازندگی در امر اقتصاد مقاومتی است
سردار سرتیپ پاسدار عبدالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء که پیشرو در بحث اقتصاد مقاومتی در کشور است با بیان اینکه امروز قرارگاه ۱۵۰ ابرپروژه را در دست انجام دارد گفت:قرارگاه با بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های بومی منحصر به فرد ، حرف اول را در تمامی گرایش‌ها می زند.
وی افزود: این پروژه ها، پروژه‌هایی حیاتی هستند؛ که شامل سد و تونل‌های بزرگ، بنادر، آزادراه‌ها، پالایشگاه‌های بزرگ و زیرساخت‌های ریلی می‌شود؛ در همین رابطه قرارگاه کار احداث زیرساخت‌های قطار سریع‌السیر با سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت را از اصفهان تا قم به اتمام رسانده است.
سردار عبداللهی تصریح کرد: بزرگترین پالایشگاه میعانات غرب آسیا و حتی جهان به نام ستاره خلیج فارس با توان تولید روزانه ۶۰ میلیون لیتر فرآورده، توسط قرارگاه در حال ساخت است.
سردار عبداللهی با بیان اینکه در بخش ساخت پالایشگاه گاز ، نفت و پتروشیمی نیازی به حضور خارجی‌ها و حتی دانش مهندسی آن‌ها نداریم، گفت: ما در این زمینه فقط به سرمایه‌گذاری خارجی نیاز داریم .
وی افزود : با راه‌اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی، روزانه ۵۲ میلیون متر مکعب گاز به شبکه سراسری تزریق می‌شود که این پروژه  امروز توسط رئیس جمهورافتتاح شد..
سردار عبداللهی با اشاره به انجام پروژه‌های پالایشگاهی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت:در زمانی که شرکت های خارجی عرصه را خالی کردند ،فرزندان انقلابی ایران اسلامی با مهندسی کاملا بومی فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی را به پایان رساندند.
وی افزود:تمامی مراحل مهندسی، طراحی، تأمین کالا، ساخت و راه اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی کاملاً ایرانی است که به عنوان پایلوت برای فازهای جدید نیز بکار می رود.
اینها گوشه ای کوچک از اقدامات بزرگ سپاه پاسداران اسلامی در تحقق اقتصادی مقاومتی است سبزپوشان انقلاب اسلامی ثابت کرده اند فقط در ابعاد نظامی و موشکی پیشرو نیستند بلکه در زمینه اقتصادی مقاومتی نیز بر سکوی اول کشور و منطقه قرار دارند.
رهیاب ،