تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۵:۲۲
کد مطلب : 48164

دین ستیزی به سبک پیامکی/ اعتقاداتی که در سایه خرافات سست می‌شوند

معاندین اسلام که همواره در فکر ضربه زدن به پیکره دین مبین اسلام هستند، از هیچ شیوه ای برای خدشه وارد کردن به اعتقادات دینی و مذهبی مسلمانان فروگذار نکرده اند و در قالب بیان خرافات از جمله خواب نما شدن و دیدن رویاهای به اصطلاح صادقانه ، با احساسات و اعتقادات مسلمانان بازی می کنند.

دین ستیزی به سبک پیامکی/ اعتقاداتی که در سایه خرافات سست می‌شوند

به گزارش عصر آبادان، ، به نقل از پیام بشرویه در سال های اخیر شاهد هجوم پیامک هایی مبنی بر «حتما برای تمام مخاطبین تلفنتان ارسال کنید!!! مردی که درباره پیامبر فیلم ساخته بود در یک واقعه ی آتش سوزی جان داد و آمریکا این خبر را پوشاند. یک خواهر فلسطینی خواب دیده کسی که این خبر را منتشر کند خداوند ۴ساعت بعد به او پاداش میدهد بخدا شخصی به اسم محمد خواب رسول الله (ص) را دیده که به او گفته به مسلمانان بگو کسی که این خبر را پیامک کند و انتشار دهد در مدت ۴ روز بسیار خوشحال خواهد شد!!!  و کسی که نسبت به آن بیخیالی کند بسیار غمگین خواهد شد!! این خبر را به اندازه ای که میتوانی بفرست !!!»

پیامک های دیگری درباره حضرت زینب سلام الله علیه نیز در حال چرخیدن میان مردم کشور است که به عنوان مثال می توان به نمونه زیر اشاره کرد:

“من یک شفا گرفته از حضرت زینب(س) هستم، برای اینکه آن حضرت هم از شما و جامعه‌مون بلاها را دفع  کند هزار دفعه اسم اون حضرت رو بگو و صد مرتبه آیهالکرسی را قرائت کن. اگر این کار را نکنی از این به بعد بدی می‌بینی. یک نفر این کار را انجام نداد، بچه‌اش را توی تصادف از دست داد!!!”

هنوز مدت زمان زیادی از جمع آوری کتاب های مذهبی و ادعیه ها از بقاع متبرکه، حرم ، امکان زیارتی و مذهبی نگذشته است که به واسطه نوشتن خرافات بی اساس، جلوه زیبای کتاب های ادعیه را برهم ریخته و گاهاً موجب بوجود آمدن موجی از خرافات و شبهات در میان مردم شده بود که با روند تکنولوژی در عصر ارتباطات، این خرافات نیز از فضای ارتباطی عقب نمانده و همچنان مدرنیه می تازد و در گذر از تلفن هایی که معلوم نیست روزانه چندین نفر آنها را به همدیگر پاس می دهند، اعتقادات را هم با خود می برند!

“معاندین اسلام که همواره در فکر ضربه زدن به پیکره دین مبین اسلام هستند، از هیچ شیوه ای برای خدشه وارد کردن به اعتقادات دینی و مذهبی مسلمانان فروگذار نکرده اند و در قالب بیان خرافات از جمله خواب نما شدن و دیدن رویاهای به اصطلاح صادقانه ، با احساسات و اعتقادات مسلمانان بازی می کنند.

” حجه الاسلام رضا بهشتی ” در گفتگو با خبرنگار پیام بشرویه ضمن تاکید بر هوشیاری مردم فهیم نسبت به انتشار این گونه خرافه ها اظهار  داشت :خواب ها از نظر شرعی هیچ حجتی ندارندومراجع نیز در این خصوص اتفاق نظر دارند، متاسفانه حجم ارسال این گونه خرافه ها در حال افزایش است که مردم باید بیش از گذشته هوشیار باشند و اجازه ندهند دشمنان اسلام با این شیوه اعتقادات آنان را دست مایه افکار پلید خود قرار دهند.

اعتقادات دینی باید اساسی باشد نه تقلیدی تا در برابر شبهات مقاومت کند

رئیس تبلیغات اسلامی بشرویه خاطر نشان کرد: باورهای اعتقادی مردم باید افزایش یافته و قوی شود تا آنجا که در برابر اینگونه شبهات قوی  و با استدلال محکم مقابله کنند و این وظیفه تمام دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش، حوزه علمیه ، روحانیت و رسانه ها  است که در این خصوص روشنگری کنند.

وی با تشریح اهداف دشمنان از ایجاد شبهات در پوست مبانی دینی هم گفت:در حال حاضر شبکه های معاند زیادی در حال فعالیت بر روی احکام دین هستند و نیاز است تا علما و جامعه روحانیت نیز به همان میزان در میدان باشند و با تعمیق اعتقادات به صورت اساسی در جامعه اجازه ورود خرافات را به اذهان مسلمانان ندهند.

ضربه زدن به اعتقادات در پوست ارزش های اسلامی هدف اصلی این گونه پیامک هاست

حجه الاسلام بهشتی فر افزود: در این موارد که متاسفانه در حال گسترش نیز هست، ۲ هدف عمده دنبال می شود، اول ضربه زدن به اعتقادات در پوست ارزش های اسلامی است همچون دیدن خواب امامان بزرگوار و … که در این مورد عامل ایجاد کننده این شبه سعی دارد ،به مخاطبان القاءکند که آنچه باعث می شود به خوشبختی و یا بدبختی برسد، انجام کاری است که در پیامک توصیه شده و در اینجا جایگاه پروردگار را متزلزل می کند و از آنجایی که این شبهات جزء خرافه  چیز دیگری نیست و نهایت به وعده ای که به دروغ از سوی امام نام برده شده، نمی رسد لذا جایگاه ائمه اطهار (ع) و توسل به آنان نیز خدشه دار می شود.

هیچ حق شرعی و عرفی بر اینگونه پیام ها و به اصطلاح دقیق تر، دزدی ها وجود ندارد.

رئیس تیلیغات اسلامی بشرویه ادامه داد: هدف دیگر، کاسبی و سودجویی از کانال اعتقادات مردمی است که گاهاً مشاهده شده پیام هایی مبنی بر خواب دیدن ائمه بزرگوار ارسال می کنند که در ان سفارش شده به فلان نفر کمک مالی گردد!! که تماماً رد شده و هیچ حق شرعی و عرفی بر اینگونه پیام ها و به اصطلاح دقیق تر، دزدی ها وجود ندارد.

کسی که رویای صادقانه دارد هیچ گاه بازگو نمی کند

حجت الاسلام بهشتی فر با تاکید بر اینکه رویای صادقه و خواب وجود دارد هم گفت: هیچ کسی  وجود رویاهای صادقانه را برای ائمه اطهار و بزرگان و علمای دینی و دیدن امامان عزیز انکار نمی کند ولیکن کسانی به این درجه و مقام می رسند که از بنیه اعتقادی بسیار بالایی برخوردار باشند و حتی اگر افتخار زیارت امام بزرگی دست یابند، قطعاً به زبان جاری نمی کنند چرا که خود موجب ایجاد غرور و دور شدن از خصایص اخلاقی می گردد.

مردم فهیم و با بصیرت با دیدن اینگونه پیامک ها انها را از گوشی های خود حذف کنند

وی تذکر داد: اینگونه پیامک ها هیچ جایگاه دینی و حق شرعی و عرفی نداشته و اهداف شومی از جمله از بین بردن اعتقادات  مردم عزیز، سوء استفاده ابزاری از دین مبین اسلام و نهایت  تنزل در مکتب ناب محمدی (ص) دارد که انتظار می رود مردم فهیم و مسلمان در هنگام برخورد با اینگونه نوشته ها و پیامک ها انها را حذف کنند  و همچون گذشته در جهت اعتلای فرهنگ ناب محمدی (ص)و تقویت بنیه اعتقادی بکوشند.

انتهای پیام/پ