تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۴:۲۳
کد مطلب : 40367
خطیب جمعه خرمشهر:

رئیس جمهور در انتخاب وزیر علوم لجبازی نکند/اصحاب فتنه در جای جای کشور فعال اند/سگ های ولگرد مردم خرمشهر را آزار می دهند

عصر آبادان: امام جمعه خرمشهر گفت:تقاضای مراجع تقلید این است که کسی که در راس نهاد آموزش عالی قرار بدهد مورد عنایت مراجع و علمای ما باشد نه اینکه در مقام لجبازی یک نفر انتخاب شود که در کشور تنش ایجاد کند.

moosavi0khoramshar

به گزارش عصر آبادان حجت الاسلام “سیدنبی موسوی” روز جمعه در آیین عبادی سیاسی جمعه در مسجد جامع خرمشهر افزود: رییس جمهور می تواند فردی را به مجلس معرفی کند که کمترین مشکلات را داشته باشد.

وی اضافه کرد: رییس جمهوری رسماً و اسماً روحانی است و لذا تقاضای مراجع تقلید این است که کسی که در راس نهاد آموزش عالی قرار بدهد مورد عنایت مراجع و علمای ما باشد نه اینکه در مقام لجبازی یک نفر انتخاب شود که در کشور تنش ایجاد کند. این امر از چشم مردم دور نمی ماند.

حجت الاسلام موسوی افزود: با کمال تاسف تعداد زیادی از اصحاب فتنه سال ۸۸ در جای جای کشور مشغول به فعالیت هستند و این انتظار و توقع رهبری، امت حزب اله، خانواده های شهدا و ملت ایران اسلامی نیست و لذا باید کار و تلاش کرد تا دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی از این موضوع سوء استفاده نکنند.

وی گفت: با کمال تاسف خیلی از افرادی که در راس دانشگاه های کشور و در دیگر ارگان ها و ادارات متدین بودند، جا به جا شدند و این به صلاح کشور نیست.

وی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه به مقام حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره کرد و افزود: روایتی از حضرت امام جواد(ع) نقل شده که هر کس خالصانه به همراه معرفت، کریمه اهل بیت (ع) را در قم زیارت کند خداوند متعال بهشت را بر او واجب می کند.

حجت الاسلام موسوی افزود: روایتی دیگر از حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) ، کسی که خواهر ما را در قم زیارت کند گویی مرا زیارت کرده و دو نکته در رابطه با جایگاه و مقام کریمه اهل بیت یکی مقام ) یکی مقام شفاعت خداوند را واگذار کرده و مقام محمود دیگر در آیات قرآن تصریح شده ، جایگاه عصمت خاص است.

وی در خصوص جایگاه دختران و زنان در جامعه اسلامی گفت: آیا با توجه به اینکه دختر در جامعه اسلامی ما آنقدر جایگاه دارد، بستری برای هدایت فرزندان به بهشت ایجاد شده، آیا در مراکز علمی ، دانشگاه های ما به گونه ای هستند که براب دختران زمینه و بستری  فراهم کند که بتوانند فرزندان صالح برای جامعه اسلامی تربیت کنند؟ این موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

وی در خصوص شکایات مکرر مردم از ازدیاد احشام ولگرد و حیوانات موذی گفت: مردم در خصوص حیوانات موذی و احشام مانند سگ های ولگرد که تاکنون مشکلات عدیده ای را برای مردم ایجاد کرده ،بطور مکرر شکایت می کنند و انتظار می رود که مرکز بهداشت و شهرداری در این رابطه اقداماتی انجام دهند.