تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۱:۴۰
کد مطلب : 73674
نماینده مردم اهواز در گفتگوی زنده تلویزیونی:

رئیس سازمان محیط زیست حاضر نشد با نماینده مردم خوزستان مناظره کند/متاسفم برای دولتی که چنین مسئولینی انتخاب می کند

سید شریف حسینی گفت:متاسفم برای دولتی که چنین مسئولینی انتخاب می کند اقای روحانی باید در انتخاب بعضی مسئولین تجدید نظر بکند من به عنوان نماینده مردم در این برنامه حضور پیدا کردم مردم من این روزها نه که ۱۳ سال است تنفسشان دچار مشکل شده است ۱۳ سال از مسئولین سازمان محیط زیست قول و وعده می شنوند

 

 

 

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی امشب در گفتگوی زنده تلویزیونی از شبکه خبر اظهار داشت:مردم باید بدانند معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست نه حاضر شدند به خوزستان بیایند و نه حاضر شدند امشب با نماینده مردم خوزستان بحث و مناظره کند خانم ابتکار حاضر نشد به سوالات مردم که از طرف نماینده آنها قرار بود پرسیده شود جواب دهد.

وی ادامه داد:متاسفم برای دولتی که چنین مسئولینی انتخاب می کند اقای روحانی باید در انتخاب بعضی مسئولین  تجدید نظر بکند من به عنوان نماینده مردم در این برنامه حضور پیدا کردم مردم من این روزها نه که ۱۳ سال است تنفسشان دچار مشکل شده است ۱۳ سال از مسئولین سازمان محیط زیست قول و وعده می شنوند.

سید شریف حسینی تاکید کرد:ما اینجا نیامده ایم نگاه حزبی و جناحی داشته باشیم نیامده ایم از دولت قبل، دولت بعد و دولت فعلی حرف بزنیم بحث ما این است اگر کسی توان حل مشکل ندارد شفاف و مستقیم به مردم بگوید نمی توانیم مشکل را حل کنیم بسته های حمایتی که امروز خانم ابتکار مطرح می کنند برای مردم خوزستان چه کار می خواهد کند؟

وی ادامه داد:از ۱۴ گردوخاکی که در سال ۹۳ داشتیم ۱۰ بار از کانون های داخلی بوده است بحث هماهنگی با خارج از کشور را که مطرح می کنند کنار بگذارند که تحمل دو سه بار گردوخاک از کانون های خارجی وجود دارد.

نماینده مردم اهواز  تصریح کرد:کسانی که دستور انتقال آب از سرچشمه های کارون را داده اند حقابه های تالاب های هورالعظیم و شادگان را کاهش دادند و ایجاد سدهای بالادستی کردند باعث شدند چیزی ددر حدود ۷۵۰ هزار هکتار از تالاب هور العظیم را خشک کنندو امروز فقط ۱۰۰هزارهکتار از این تالاب وجود دارد که قسمتی از آن را هم وزارت نفت در حال استخراج نفت از آنجاست.

وی ادامه داد:سوال من از سازمان محیط زیست این است که اگر طبق توافقات سازمان های جهانی بحث انتقال آب اتفاق افتاده است یکی از مواردی که باید از انتقال آب جلوگیری شود این است که مشکل محیط زیستی در مبدا اتفاق نیفتد.

 

این خبر در حال تکمیل است

رهیاب نیوز