تاریخ انتشار خبر: ۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۷:۵۷
کد مطلب : 74902

رئیس شورای شهر آبادان خواستار شد: لزوم تعیین تکلیف وضعیت زمین ۹۴ هزار هکتاری مشاغل مزاحم توسط استاندار خوزستان

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان از استاندار خوزستان خواست تا هر چه سریع‌تر وضعیت زمین ۹۴ هزار هکتاری مربوط به ایجاد سایت ویژه مشاغل مزاحم را تعیین تکلیف کند.

خبرگزاری فارس: لزوم تعیین تکلیف وضعیت زمین 94 هزار هکتاری مشاغل مزاحم توسط استاندار خوزستان

به گزارش  عصر آبادان، حمید حنظل عیدانی صبح امروز در جلسه علنی امروز شورا اسلامی شهر از استاندار خوزستان خواست تا هر چه سریع‌تر وضعیت زمین ۹۴ هزار هکتاری مربوط به ایجاد سایت ویژه مشاغل مزاحم را تعیین تکلیف کند.

وی با اشاره به واقع بودن این زمین در ابتدای جاده آبادان ـ اهواز، از انجام سیر برخی مراحل همچون کسب توافقات اولیه در واگذاری زمین خبر داد و اظهار کرد: در صورت تحویل این زمین به شهرداری کارهای ساخت و ساز آغاز و مردم نیز از بابت آلایندگی‌های صوتی و محیطی نفس راحتی می‌کشند.

حنظل عیدانی با ابراز خرسندی از تصویب بودجه سال ۹۴ در شورای شهر افزود: برای سال آینده ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که ۶۰ درصد آن برای عمران و ۴۰ درصد نیز برای هزینه‌های جاری پیش‌ بینی شده که این شیوه برای نخستین بار در بودجه اعمال می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با قدردانی از استاندار خوزستان در برگزاری شورای مشترک شهرهای آبادان و خرمشهر عنوان کرد: هر چند که فرصتی برای طرح مسائل شهری از زبان نمایندگان مردم در شورا پیش نیامد اما امیدواریم تا از تریبون شورا بتوانیم خواسته‌ها و صحبت‌های مردم را به استاندار برسانیم.

وی، از تسهیل در واگذاری اراضی دولتی در محدوده شهری برای اجرای پروژه‌های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی را از استاندار خوزستان خواستار شد و تصریح کرد: ساخت پارکینگ‌های طبقاتی، مجتمع پزشکان، مجتمع‌های تجاری و پارک‌ها از جمله پارک آبی در این زمینه مطرح است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در ادامه یادآور شد: تا زمانی که این فضاهای مشخص به شهرداری واگذار نشود نمی‌توان در جهت جذب سرمایه گذار اقدامی اثربخش کرد.

حنظل عیدانی با اشاره به بسته پیشنهادی برای کنترل آلایندگی ناشی از گرد و خاک گفت: آمادگی لازم برای ایجاد کمربند سبز در حریم شهری، با مشارکت مردم و توسط شهرداری وجود دارد.

وی افزود: فاضلاب یکی از زخم‌های سخت بر پیکره شهر آبادان است که آن را رنج می‌دهد و مردم نیز از این بابت سختی‌های فراوانی را متحمل می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان اظهار کرد: تا زمانی که معضل فاضلاب شهری در بخش زیرساخت‌ها حل نشود نمی‌توان اقداماتی همچون آسفالت و غیره را به شکل درستی به انجام و اتمام رساند.

وی تصریح کرد: برای رفع سریع مشکل فاضلاب باید استانداری با مشارکت منطقه آزاد اروند در جهت تامین منابع مالی مورد نیاز برای اجرا و اتمام تلاش کنند، تا رفاه نسبی بیشتری برای مردم ایجاد شود.

حنظل عیدانی، با بیان اینکه انجام پروژه‌های استانی در شهر نیز برای ما مهم به شمار می‌رود، یادآور شد: استاندار خوزستان که به ظرفیت‌های آبی توجه ویژه دارد باید برای مدیریت سواحل بهمنشیر و اروند و استفاده مطلوب از ظرفیت‌های آنها «سازمان مدیریت سواحل» را نیز راه اندازی و فعال‌سازی کند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان همچنین گفت: انتظار می‌رود تا استاندار خوزستان به جهت تسهیل در خدمات رسانی به مناطق محروم و نقاط کم برخوردار شهری ما را در تثبیت منطقه چهار شهرداری کمک کند.

حنظل عیدانی در پایان افزود: در صورت فعال شدن منطقه چهار شهرداری و ارائه خدمات به این نقاط، علاوه بر رفع مشکلات این مناطق، اهالی نیز ضمن برون رفت از شرایط نابه‌سامان فعلی در شرایط بهتری قرار می‌گیرند.

منبع: فارس