تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۶:۳۶
کد مطلب : 58389
درمان سرپایی بیش از یک هزار زائر در مرز شلمچه

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده پزشکی آبادان خبر داد

رئیس مرکز مدیریت و حوادث فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان از درمان سرپایی یک هزار و ۶۶۵ زائر در مرز شلمچه در دو هفته اخیر خبر داد.

خبرگزاری فارس: درمان سرپایی بیش از یک هزار زائر در مرز شلمچه

به گزارش عصر آبادان ، شهرام مقام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: از ابتدای استقرار نیروهای مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان در مرز شلمچه به مناسبت خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی تعداد یک هزار و ۶۶۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

وی اضافه کرد: در همین بازه زمانی ۱۴۷ نفر نیز در اتوبوس آمبولانس مستقر در مرز شلمچه بستری موقت شدند که از این تعداد ۲۴ نفر با توجه به شرایط، به بیمارستان‌های منطقه اعزام شدند.

مقام، ۱۴ نفر از ۲۴ نفر منتقل شده به بیمارستان ذکر شده را مصدومان تصادفی اعلام کرد.

رئیس مرکز مدیریت و حوادث فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان خاطر نشان کرد: تیم مدیریت و حوادث فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان با در اختیار داشتن پزشک، پرستار و ۱۲ تکنسین فوریت‌های پزشکی در مرز شلمچه حضور دارند.

وی با بیان این موضوع که ۱۱ تیم بهداشتی درمانی در حال حاضر در مرز شلمچه مستقر شده‌اند، گفت: در کنار اتوبوس آمبولانس و آمبولانس‌های ما، پنج دستگاه آمبولانس هلال احمر نیز به زوار خدمات‌رسانی می‌کنند.

مقام ادامه داد: شهرداری تهران نیز با راه‌اندازی درمانگاهی مجهز به پزشک و پرستار و در اختیار داشتن دارو و تجهیزات در منطقه فعالیت می‌کند.

وی در پایان عنوان کرد: دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز با پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در مرز شلمچه و البته سه دستگاه آمبولانس در جاده‌های منتهی به این مرز، در خدمت زائران اربعین است.

منبع: فارس