تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۸:۵۱:۴۸
کد مطلب : 100304
در گفت و گو با عصر آبادان:

رئیس موزه دفاع مقدس خرمشهر ، روز شمار هفته دفاع مقدس را تشریح کرد

عصر آبادان: رئیس موزه دفاع مقدس خرمشهر گفت: برنامه هفته دفاع مقدس در ۷ روز با ۷ موضوع مجزا اجرا می‌شود.

ثامر چنانی در گفت‌و‌گو با عصر آبادان، اظهار داشت: برنامه هفته دفاع مقدس در ۷ روز با ۷ موضوع مجزا اجرا می‌شود.

رئیس موزه دفاع مقدس خرمشهر با بیان اینکه هر سال تلاش می‌شود بیشتر تمرکز بر روی یک قشر انجام گیرد، عنوان کرد: سال گذشته تمرکز ما بر قشر پزشکان بود.

وی افزود: امسال بنا داریم بیشتر به سه قشر روحانیون، زنان و اصناف بپردازیم که این سه قشر انصافا نقش پشتیبان و حامی برای رزمندگان ما داشتند و کمک‌های موثری به رزمندگان می‌کردند.

چنانی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته در روز ۵ مهر فقط در شهر‌های آبادان و خرمشهر رژه برگزار می‌شد، بیان کرد: بنا داریم که امسال در دیگر شهر‌ها نیز برنامه‌هایی داشته باشیم و مراسم‌های هفته دفاع مقدس به صورت کشوری برگزار شود.

رئیس موزه دفاع مقدس خرمشهر اظهار کرد: اولین روز از این هفته با نام سلحشوری و پایمردی مربوط به نیروهای مسلح است که در کل کشور به جز آبادان و خرمشهر رژه برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در روز‌های بعد نیز علم و دانش پژوهی مربوط به روحانیت، صلابت و فخر آفرینی مربوط به شهیدان و جانبازان، معنویت و سلامت مربوط به زنان و دفاع همه جانبه و پشتیبانی مربوط به جوانان و اصناف روز شمار هفته دفاع مقدس را شامل می‌شود.

رئیس موزه دفاع مقدس خرمشهر گفت: روز پایانی هفته دفاع مقدس نیز به ترتیب به نام ولایتمداری مربوط به رزمندگان و آزاد گران و جهادگران، روز بصیرت و دشمن‌شناسی و در ‌‌نهایت روز آخر به نام روز فرماندهان و حماسه آفرینان نام گذاری شده است.

چنانی تصریح کرد: در روز آخر که مربوط به فرماندهان است از پیشکسوتان و فرماندهان نیز برای حضور در مراسم دعوت می‌شود و تقدیر به عمل می‌آید. همچنین رژه در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در روز ۵ مهر برگزار می‌شود.

 1. من ارادت خواصی به نظامه ها دارم به همین دلیل هیشه سر کلاس استاد چنعانی حاظر میشدم از خداوند ممنان ارزوی طول عمر باعزت واحترام برای جناب سرهنگ چنعانی رادارم همیشه زنده باشید

 2. من ارادت خواصی به نظامه ها دارم به همین دلیل هیشه سر کلاس استاد چنعانی حاظر میشدم

 3. سلام جناب سرهنگ ارادت خاصی به شما دارم اگر خودمو معرفی نکنم شما که منو میشناسی یار همیشه در صحنه کلاستون بودم به امید سلامتی وطول عمر با عزت واحترام وامید روزی که شاهد ترفیع درجه شما باشیم

 4. نیکانی می‌گه:

  تایج نظرسنجی فعالان اجتماعی منتهی به نیمه شهریور در خرمشهر:

  ۱ _ محمدصالح سواریان ۳۹%

  ۲ _ مصطفی مطورزاده ۲۲ %
  ۳ _ عبدالله سامری ۱۸ %
  ۴ _ یونس محمدی ۱۱ %
  ۵_ سایر گزینه ها

  جناب سرهنگ ثامر چنعانی ارادتمندیم

 5. گوهرپی می‌گه:

  از زحمات جناب سرهنگ چنعانی ممنونیم.

  هواداران محمدصالح سواریان

 6. سرباز گمنام می‌گه:

  ناصر چنانی یا ثامر چنعانی ؟؟؟؟؟