تاریخ انتشار خبر: ۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۳:۰۱
کد مطلب : 26632

راز لباس بشاراسد در سفر به معلولا/تصاویر

بشار اسد در سفر به معلولا از کت و شلوار دست دوز صد در صد کتان استفاده کرده به دلیل آداب و رسومی است که در دین مسیحیت وجود دارد.

 

عصر ابادان –  بشار اسد در دو سفر خود به معلولا بنا به دلایلی از یک کت و شلوار استفاده کرد. علت یک مدل بودن لباس وی به خاطر فقر و یا تعداد اندک لباس های وی نیست زیرا بشار اسد به عنوان یک رئیس جمهور کت و شلوارهای بسیاری دارد که می تواند به راحتی در هر مناسبتی یک لباس رسمی جدیدی به تن کند.

اما این که او در سفر به معلولا از کت و شلوار دست دوز صد در صد کتان استفاده کرده به دلیل آداب و رسومی است که در دین مسیحیت وجود دارد به این ترتیب که آنها هنگام ورود به اماکن مقدس خود این نوع لباسها را بر تن می کنند همان طور که زنان هنگام ورود به کلیسا و اماکن مقدس مربوط به مسیحیان یا مسلمانان پوششی بر سر خود قرار می دهند که نشان دهنده نوعی احترام و پایبندی به سنتی مسیحی است که مسحیان روشنفکر دینی از آن به عنوان کفن مقدس یاد می کنند و در کتابی در تورینو به آن اشاره شده است.

 

آنها معتقدند این کفن نماد رنج ها و دردهایی است که خداوند به جای ما آن را متحمل شده است همان طور که نسبت به یوحنا و مریم مقدس زمانی که در کنار صلیب ایستاده بودند اتفاق افتاد. در بیان اهمیت این کفن مقدس در کتابهای دینی که به قلم کشیشهای مسیحی نوشته شده آمده است این کفن را یوسف الرامی برای مسیح(ع) خرید و وی را با آن کفن کرد. این کفن پس از آن توسط تادئوس به اودسا و پس از چند قرن به قسطنطنیه و سپس به فرانسه منتقل شد تا آن که در شهر تورینو ایتالیا مستقر شد.

پس از آن بود که کتان به مهمترین عنصر تشکیل دهنده لباس کسانی تبدیل شد که نه تنها دارای گرایشهای دینی مسیحی هستند بلکه از روحیه دینی و معنوی برخوردارند.کسانی که تاریخ زندگی عیسی مسیح (ع) را مطالعه کرده اند نسبت به این موضوع آگاهی دارند.