تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۸:۵۳
کد مطلب : 74008

راه‌اندازی کتابخانه سیار در شهرستان آبادان

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی آبادان خبر داد

 رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی آبادان از آمادگی شهرداری آبادان جهت تحویل یک دستگاه اتوبوس به اداره کتابخانه‌ها به منظور راه‌اندازی کتابخانه سیار خبر داد.

احمدرضا دشت‌افکن امروز اظهار کرد: جلسه‌ای با سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص تحویل یک دستگاه اتوبوس از سوی سازمان اتوبوسرانی به اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، جهت راه‌اندازی کتابخانه سیار با حضور نعمت‌زاده مدیریت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند، و عیدانی رئیس شورای اسلامی شهر برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد یک دستگاه اتوبوس جهت کتابخانه سیار تحویل اداره کتابخانه‌های شهرستان شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی آبادان تصریح کرد: همچنین سازمان منطقه آزاد اروند متعهد شد که هزینه‌های سوخت، تعمیرات، حقوق کتابدار و راننده و سایر هزینه‌های جاری و جانبی را بر عهده داشته باشد.

دشت‌افکن عنوان کرد: علاوه بر این  مقرر شده که اداره کتابخانه‌های عمومی نظارت کامل بر عملکرد کتابخانه سیار و تعیین کتابدار را بر عهده داشته باشد و تبلیغات روی بدنه اتوبوس با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند انجام پذیرد.

وی در ادامه گفت: ایجاد کتابخانه سیار در مناطق روستایی و حاشیه شهر، گام بلندی در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و عدالت اجتماعی در بین همه مردم است و با این طرح، بهره مندی روستاییان و… از کتاب و مطالعه فراهم خواهد شد.

دشت‌افکن در پایان، ضمن تاکید بر ضرورت فراگیر کردن فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد: تفاهمنامه‌ای از سوی سازمان منطقه آزاد در این خصوص تنظیم می‌شود و به امضای اداره کتابخانه‌ها سازمان منطقه آزاد اروند و شهرداری آبادان خواهد رسید.

منبع: فارس